Surfcasting - pytanie

/ 6 odpowiedzi
Koledzy mam pytanie do tych doświadczonych w surfcastingu. Planuję w tym roku powędkować z plaży mam pytanie odnośnie sygnalizacji brań. Używacie jakiś sprzęt specjalny do tego? Wędka jest solidna wiec nie jestem pewien czy obserwowanie samej szczytówki wystarczy. Zdradźcie jak sobie z tym radzicie
Pimik

nikt? nic?  (2015/02/21 19:01)

użytkownik139006

http://www.surfcasting.pl/forum.html tutaj szybciej się dowiesz. (2015/02/21 20:43)

Pimik

dzięki (2015/02/21 21:51)

mikolaj37

Latem z plaży łowi się głównie leszcze.Brania są takie że same się zacinają i nawet na sztywnej szczytówce są widoczne pod warunkiem że zastosujesz taki ciężarek który pozwoli ci napiąć żyłkę.Czasami brania są delikatne -płoć ,mała flądra i wtedy można kupić takie specjalne szczytówki firmy dega.Oczywiście można coś takiego zrobić samemu.Polega to na tym że szczytówka nie ma klasycznej przelotki na końcu ale taki haczyk za który zaczepiasz żyłkę po zarzuceniu , a więc szczytówka nie bierze udziału w rzutach ani holu ryb a jest tylko sygnalizatorem.Ja w tym roku już po raz trzeci będę dwa tygodnie łowił z plaży.Zakochałem się w tym łowieniu i nie mogę doczekać się wakacji.W zeszłym roku złowiłem 8 leszczy ,kilka płotek,kilka fląderek i okonia.Dwa lata temu też tak podobnie tylko leszcze brały ładniejsze.Naprawdę super sprawa.Cały dzień na rybach i żona i dzieci na tym nie tracą.Pełen luz,polecam. (2015/02/21 23:36)

Pimik

Dzieki za wyczerpującą odpowiedź. Mam zamiar w kwietniu wybrać sie zeby potrenować trochę rzuty na plaży tak by w lipcu jak bedę przez tydzień nie robić sobie wstydu;) Wędka już jest kręciołek też teraz jeszcze powoli dokupię resztę i do boju . Myślę że zabawa będzie przednia. (2015/02/22 11:53)

metelik

Z sygnalizacja bran o jest tak.... ;)

Dobry kij z akcja szczytowa po pierwsze primo:
na przyklad
1. abu garcia esprit beach-caster <o lepsze parametry w tej przestrzeni cenowej trudno>
2. anyfish anywhere - seria niebieska 13' badz 14' przy czym jesli lowisz w miejscach gdzie blisko za plecami bedzie sciana np. klifu to polecam krotsza wersje

I tak numer 1. szczytowka potrafi wykryc  branie sledzia ze 100m - popatrz na mojego avatara: rzut byl 5 uncjowym ciezarkiem przy dosc mocnym (swell) gdzie wybralo mi polowe z 400m monofilamentu, a i tak skubanie odczytalem ze szczytoweczki ;)

Numer 2. moj nastepny wybor bo polamalem numer 1. (glupia sprawa - ale nalezy przed rzutem pamietac o zwolnieniu hamulca na multiplikatorze ;) wstyd mi

I druga metoda to ustawienie hamulca na multiplikatorze, ktory polecam zamiast typowej stalej szpuli - troche czasu zabiera nauka obslugi ale po dwoch wyprawach spokojnie mozna ciepac na ponad 100m, i wlaczenie 'trrrrytki' - jak chyci cos wiekszego od razu slyszysz muzyke dla ucha wedkarza ;)

Na nocne zasiadowy polecam do szczytowki dokleic kawalkiem przezroczystej tasmy klejacej swiecaca paleczke i wlaczenie trrrytki ;)

Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz (2015/02/23 19:55)