Sumy w gliniankach w Częstochowie

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich serdecznie. W tym roku postanowiłem zasadzić się troszkę za sumem, stąd też wzięła się myśl ,żebym założył sobie konto na tym właśnie portalu. Oczywiście to wszystko w nadziei , iż otrzymam jakieś cenne rady i informacje na temat rybostanu suma na gliniankach w Częstochowie, a także w jakich miejscach jest największe prawdopodobieństwo ,że będę miał na Niego branie. Przedstawię może swoje propozycje. W pierwszej wersji chciałbym użyć zestawu dużego fileta, wątróbki połączonej z zanętą halibutową i dipem " śmierdzielem" . Zamierzam zasadzić się na głębokiej wodzie , zanęcając sporą ilością. Proszę o jakieś opinie i rady . Z góry dziękuję :) .
baits


na swój zestaw najszybciej złowisz piżmaka,nawet jeżeli jest sum w tej gliniance to prawdopodobieństwo ze skusi sie na Twoja przynete jest znikome a to z racji drobnicy której ma do "bólu" .jakies 10 lat temu na nasze małe glinianki wpuszczalismy sumiki koło 50 cm,teraz co roku widac jak zeruja i sa juz spore koło 1.5m,przez ten czas nikt zadnego nie wyjał,widac je z wiosny czasem na płytszych miejscach ale to tylko tyle (2014/03/09 19:13)

elwisek


hehe no to pięknie. Ale skoro sum jest więc są jakieś szanse  choćby na branie .A spytam się jeszcze na które glinianki został on wpuszczony?Słyszałem że na pacyfiku i na zaciszańskiej występuje.Jeśli nie wątroba i nęcenie przy tak dużej ilości drobnicy to czego byś spróbował i w którym miejscu? (2014/03/09 21:29)

u?ytkownik102837


Nie znam tych twoich glinianek ale podpowiem ci że szukaj ryb gdzieś w dołach, Ja mając echosąde pożyczył bym ponton od znajomego i popływał po tym zbiorniku szukając fajnych sumowych miejscówek bo bez tego to ani rusz. Podejrzewam też że dużo ich tam nie ma no chyba że były wpuszczane w większej ilości. Nie wiem jakiej wielkości sumy cię interesują ale na te większe potrzeba trochę cierpliwości. Co do przynęt to gama jest przeogromna od rosówek poprzez wątróbkę aż po peletPozdrawiam Boczny Trok (2014/03/09 21:44)

baits


hehe no to pięknie. Ale skoro sum jest więc są jakieś szanse  choćby na branie .A spytam się jeszcze na które glinianki został on wpuszczony?Słyszałem że na pacyfiku i na zaciszańskiej występuje.Jeśli nie wątroba i nęcenie przy tak dużej ilości drobnicy to czego byś spróbował i w którym miejscu?


szanse sa zawsze i w zaden sposób nie probuje Cie zniechecic,raczej uswiadomic ze to mało realny pomysł na takim zbiorniku,Ty jeszcze wspominasz tu o nęceniu to juz wogóle bedzie w tym miejscu masakra szczurów,raków,węgorzy i ptactwa...na małych zbiornikach nie praktykuje sie takiego łowienia,juz prędzej ten sum uderzy w duzego zywca mądrze postawionego niż na mieso.co do miejsc i technik masz w google wiadomosci ful wystarczy poszukac (2014/03/09 23:26)