Zaloguj się do konta

Sumik karłowaty/byczek-jak się rozmnoży?

utworzono: 2011/05/25 17:10
dawson43

mam pytanie do stawu (taki dziki) wpuszczono 20 sztuk tego dziada takie około 20-30 cm w jakim tępier on rozmnarza się i czy w tym roku mam spodziewać się plagi tego szkodnika aha woda w stawie jest cały czas nasłoneczniona i cipeła brak jest dopływu
[2011-05-25 17:10]

mam pytanie do stawu (taki dziki) wpuszczono 20 sztuk tego dziada takie około 20-30 cm w jakim tępier on rozmnarza się i czy w tym roku mam spodziewać się plagi tego szkodnika aha woda w stawie jest cały czas nasłoneczniona i cipeła brak jest dopływu




To ktoś tego stawu bardzo nie lubi. Na jesień będzie tego sporo. I inne rybki szlak trafi.



[2011-05-25 17:23]

bartek111993

żeczywiście będzie ich dużo,będzie problem żeby je stamton usónąć [2011-05-25 17:43]

siwynd

Na youtube jest filmik pokazujący jak wygląda stado małych sumików karłowatych pływających przy brzegu - widok jest szokujący wielka czarna chmura na oko nawet kilka tysięcy.Jedyna nadzieja to ,że były wpuszczone osobniki tej samej płci i nie rozmnożą się. [2011-05-25 19:59]

bodzinski

trzeba te stada podrywkami wyłapać puszczać szczupaki i okonie
[2011-05-25 20:39]

zaku81

Zobacz sobie sam!!!

https://www.youtube.com/watch?v=YygQ3HUgdQA
[2011-05-25 21:09]

bigrybka95

Jest takie bagiennko u mnie w okolicy , hmm z 1,5h , miejscami płytkie silnie zarośnięte , gdzie indziej głębiej do 4 m , kiedyś bardzo rybne , duże liny , szczupce- rekord 11kg , później zbiornikiem przestano się interesować karpie , amury wyłowiono , liny, leszcze się wydusiły , szczupak coraz mniej był widoczny. Wpuszczono tam w ciągu 3 lat około 40 kilo byczka... w pierwszym roku nic nie zauważyłem w 2 złowiłem kilka sztuk  , w 3 roku widziałem to samo co jest na filmiku na yt , czarna rozbójnicka chmara... Niby początek apokalipsy zbiornika - tak myślałem ... po 5 latach byczka łowi się tu tylko okazyjnie i o dziwo odrodziła się poulacja szczupaka (czyżby sumik mu  w tym pomógł????) ... Sam tego nie rozumiem.


[2011-05-25 21:10]

dawson43

to bedzie apokalipsa dla tego zbiornika ;(dobrze ze ostatio zarybiłem go małumi jaziami i boleniami i 2 sanaczyki spróbuje za rybić szczupakiem troche może przynajmniej te małe wytnie

[2011-05-25 21:56]

perwer

Jeśli jest inna drobnica pod dostatkiem szczupak odpuści sobie sumika( choc czasami ataki będą) ,zresztą pływają one w stadzie i w takich pozycjach stwarzając pozór czegoś dużego.Nie musi być wcale apokalipsy w twoim zbiorniku.Znam zbiorniki gdzie jest sumik,ale bierze sporadycznie ,a z rana mozna połowic inna rybke.Lecz niestety sa zbiorniki ,w których warunki im tak sprzyjają że adaptacja i mnożenie jest straszne.Jeśli to mały stawik to jest na twoja korzyść ,jeśli duży zbiornik to gorzej ,szybciej i w większych ilościach sie tam rozmnaża ,a mimo częstych wyłowień wędkarzy nie robi to na nich wrażenia .
[2011-05-26 06:50]