Sumik karłowaty - co o nim sądzicie?

/ 8 odpowiedzi
Jigsaw14


Jaki jest wasz stosunek do tej ryby?

(2010/03/25 21:57)

pavulon


A jaki może być? przecież to wielki szkodnik który pustoszy nasze wody, jeżeli zadomowi sie w zbiorniku to koniec przyjemnego łapania jeszcze w dzień może mniej ale noc należy do nich. Najważniejsza zasada złapałeś kolucha - ZABIJ!!! W ostatnich latach to paskudztwo pojawiło się na jez. Białym k/Włodawy piękne jezioro przyjemne łowienie (kiedyś) karpie, amury, piękne leszcze, liny ale teraz zasiadka na nocke to wielka udręka same koluchy horror! (2010/03/25 22:11)

Jigsaw14


A czy zabieracie go z łowsika i spożywacie czy wyrzucanie? - jestem ciekawy bo wiem że na moim nowo upatrzonym łowsiku jest dośc duożo tego szkodnika

(2010/03/25 22:14)

Czatoslaw


To jest "upierdliwa" rybka. Ale jeżeli chodzi o walory kulinarne bardzo smaczna. Jest na portalu przepis który wypróbowałem. Rewelacja!!! Rybka warta zjedzenie niż wyrzucania. To jest moje zdanie. Pozdrawiam!!   (2010/03/26 07:51)

konrad_leo


Faktycznie są upierdliwe i lęgną się okrutnie ale w kuchni są moim ulubionym towarzyszem :)

Mięsko mają niesamowicie smaczne. I co ciekawe niważne jaki zbiornik nie czuć ich mułem :)

PS. czy okoń nie wyjada ikry? czy karp nie niszczy ikry? czy amur nie niszczy roślinności? Czy sum i szczupak nie trzebią populacji innej ryby? Każda ryba ma swoje plusy i minusy sumika wielkim plusem jest jego obecność w kuchni :)

PDK

(2010/03/26 08:21)

ponikwoda


Zgadzam się szkodnik to jest i może nieżle wk.....ać na łowisku . Łowiłem kiedyś na jeziorze Miejskim w Ostrowie Lubelskim brał na wszystko nawet na dwa duże ziarna kukurydzy, musiałem zwinąć jedną wędkę bo nie nadążałem zacinać. W smaku natomiast rewelacja.  (2010/03/26 08:23)

norbert851


Rybka perwsza klasa na patelnie idealna,ale tak jak koledzy mówią niesamowity szkodnik ja go ściągniesz na łowisko to masz pewną kolacje ale na nic innegi nielicz niż on. a tak na marginesie to w rególaminie amatorskiego połowu ryb  jest zapis który mówui żeby tej ryby nie wpuszczać spowrotem do naszego łowiska a ni żadnego innego wiec pozostaje patelnia

POZDRO

 

(2010/03/28 15:58)

Waldi Fish


Stosunek pozytywny, bo jak nic nie bierze, to przynajmniej sumik karłowaty bierze, a poza tym jest smaczny. Z punktu widzenia równowagi biologicznej w ekosystemie wodnym jest szkodnikiem i narusza tą równowagę, ponieważ praktycznie nie ma regulatora jego liczebności, a sam niszczy dużo ikry innych gatunków ryb. (2010/03/29 21:18)