Sumik karłowaty jak z nim walczyć ?

/ 13 odpowiedzi
Witam wszystkich po kiju.Mam pytanie jak walczyc z sumikiem karlowatym bo u Nas na slasku gdzie niegdzie nie mowie ze wszedzie ale sa akweny ze nie idzie sobie poradzic biora jak dzikusy i moje pytanie sie rodzi takie jedni po zlowieniu wyrzucaja go w krzaki jedni sa i tacy co je zabieraja i jedza ale czy legalne jest jego wytepianie chodzi mi o to ze kazdy zlowiony wlasnie nie wpuszczac spowrotem do wody lecz zabic lub wyrzucic w krzki jak to widzialem nie raz jedni wedkarze robia.Jak siegam pamiecia a wedkuje juz jakies 25 lat kiedys nie bylo bynajmniej widac tego sumika w jeziorach czy tez dzikich stawach a dzis plaga.Podpowiedzcie mi co Wy z nim robicie jak go traktujecie
toki81

powiem ci w skrócie.jest to chwast który należy tępić albo w krzaki ewentualnie na patelnie ale większe sztuki.ponoć jest bardzo dobry.szczerze to nie kosztowałem ale kilku moich znajomych tak i potwierdzaj± to co pisz± na innych forum[smaczny].ja zawsze wyrzucam w krzaki nie zależnie  od rozmiarów. (2014/08/23 00:43)

pawlo1818

sumika karłowatego, jako obcy gatunek jest zakaz wpuszczania z powrotem do wody nawet pod kar± grzywny. Najlepiej zabrać, i polecam zupę rybn± zrobić jest super. (2014/08/23 09:49)

Robson86

Witam. smażony na patelce.. palce lizać. (2014/08/23 13:01)

Arcymisiek

Do octu z nim! Na zagrychę będzie jak znalazł. :) (2014/08/23 13:33)

maryska

Własnie dzisiaj byłam nad Bugiem , totalne bezrybie , ale sumiki karłowate brały na potęgę to chyba jaka¶ plaga   (2014/10/11 16:40)

użytkownik167673

Dawno go nie złowiłem. Ale gdy się trafiał to trafiał tam gdzie jazgarz czyli pod mojego buta. (2014/10/12 07:56)

unix

Witam
Dokładnie, to jest plaga, której nie da się pozbyć. W zasadzie przestałem jeĽdzić w miejsca gdzie występuje sumik karłowaty.  Ale na rzece jeszcze go nie spotkałem. (2014/10/12 08:02)

mistrzu53

Wpu¶cie suma i po kłopocie. Te ryby zajmuj± podobne stanowiska więc sumik będzie łatw± zdobycz±. (2014/10/15 17:21)

raist

z tego co wiem sum europejski nie zywi sie sumikiem karłowatym i to jest problem (2014/10/15 20:36)

rafrapala

Z tym chwastem raczej nie wygrasz, je wszystko, dosłownie. Wejdzie w zanętę i po łapaniu, filety trupek...tak samo. Jednak w panierce na patelni smakuje jak paluszki rybne ;). A trafiaj± sie nawet takie 40 stki, odjazdów bardzo nie robi ale opór czuje sie nie zły na delikatnych zestawach. Chyba nikt nie trafi złotego ¶rodka na to "co¶". (2014/10/15 21:12)

Jakub Wo¶

Dawno go nie złowiłem. Ale gdy się trafiał to trafiał tam gdzie jazgarz czyli pod mojego buta.

Za te jazgarze powinien Tob± zainteresować się jaki¶ strażnik. (2014/10/15 23:52)

SZUWARdragon2

Dawno go nie złowiłem. Ale gdy się trafiał to trafiał tam gdzie jazgarz czyli pod mojego buta.

Za te jazgarze powinien Tob± zainteresować się jaki¶ strażnik.

Popiram!!! (2014/10/16 01:54)

mistrzu53

Rozmawiałem kiedy¶ z wła¶cicielem łowiska specjalnego. Mówił że plaga sumików skończyła się wraz z wpuszczeniem suma. (2014/10/16 11:43)