Sumik karłowaty jako przynęta na szczupaka?

/ 18 odpowiedzi
Witam chciałbym się dowiedzieć czy sumik karłowaty będzie dobry na żywca, i czy ktoś złowił na niego szczupaka. W łowisku na które chodzę jest bardzo dużo sumika i szczupaka wiec może warto by było spróbować.Jak myślicie??
89krzysztof


Myślę, że na wodach PZW używanie sumika jako przynęty jest niezgodne z RAPR.  (2012/08/21 08:12)

covent


Myślę, że na wodach PZW używanie sumika jako przynęty jest niezgodne z RAPR. 


A filecik z sumika?:)

(2012/08/21 08:54)

z@mela


sumika nie nalezy spowrotem wpuszczac  ale uzywac jako przynęte myślę  ze można . (2012/08/21 09:00)

89krzysztof


Filet z sumika raczej na szczupaka najlepszym sposobem nie będzie.  (2012/08/21 09:03)

benek162


to nie woda pzw tylko dziki staw o wielkości 10h (2012/08/21 09:16)

Domann


duzo lepsza bedzie ploc karas czy ukleja, chociaz raz zlowilem szczupaka takiego kolo 50 cm i mial on w sobie kolucha (2012/08/21 09:19)

MateuszR86


Możesz próbować ale nie wiem czy szczupłemu zasmakuje kolec w podniebienie. (2012/08/21 09:20)

mixer346


Cześć ! Jeśli nie ma innej białej ryby typu karaś płoć ukleja krąp glapka to ja bym na twoim miejscu spróbował bo szczupak wszystko zeżre ja obierając szczupaka nie raz mam drugiego w środku np. Jesienią ostatnio złapałem szczupaka ok. 75-80cm który w środku miał drugiego szczupaka ok . 40-45cm więc warto na wszystko próbować tym bardziej że jak mówisz ma tylko sumika więc szanse są i to nie małe moim zdaniem . Nic nie szkodzi wywalić na sumika :)
Połamania kija ! (2012/08/21 09:22)

karolpolawiacz


sumik ma kolce  więc myślę ze go szczupiec nie chce zjeść (2012/08/21 10:05)

maciejk18


Nieee co ty na kolucha nie złowisz szczupaka. Polecam płoć. (2012/08/21 23:17)

89krzysztof


to nie woda pzw tylko dziki staw o wielkości 10h

A kto jest właścicielem tego dzikiego stawu ?  (2012/08/22 06:40)

withanight88


to nie woda pzw tylko dziki staw o wielkości 10h


Coś mi się wierzyć nie chce, że 10 ha wody niema żadnego właściciela. (2012/08/22 07:58)

89krzysztof


to nie woda pzw tylko dziki staw o wielkości 10h


Coś mi się wierzyć nie chce, że 10 ha wody niema żadnego właściciela.

Nie ma opcji, żadnej opcji. Każda woda w naszym kraju ma jakiegoś właściciela.  (2012/08/22 08:13)

benek162


Elo to są łąki pod którymi były chodniki kopalni rudy i grunt posiadał w tych miejscach, jest tam do 1m głębokości  i bardzo zarośnięte ale ryba jest (2012/08/22 08:14)

89krzysztof


Więc mają właściciela. Pozostaje kwestia jego ustalenia. Jeśli okaże się, że są to grunty będące pod władaniem gminy, czy też powiatu, wówczas możesz zostać kontrolowany przez odpowiednie organy. Bo nie jest powiedziane, że tereny kopalniane są własnością tej kopalni. Równie dobrze mogły być na przykład dzierżawione. 
Ale to temat na odrębną dyskusję, tutaj mamy o sumiku mówić. A wg mnie sumik nie jest dobrą przynętą na inne drapieżniki. 
Ani w żołądku szczupaka, ani sandacza jeszcze nigdy sumika nie widziałem.  (2012/08/22 08:37)

pike74


Ostatnio kolega miał branie z gruntu. Złapał sumika. W trakcie jego holowania kilka metrów od brzegu uderzył właśnie w niegu szczupak. Puścił go dopiero jak znalazł się w podbieraku.

Pierwszy raz widziałem takie zdarzenie. Czyli sumika szczupak też zaatakuje. Mimo tego, że w tej wodzie jest dużo płoci.

(2012/09/04 10:13)

benek162


Witam  sprawdziłem miałem 2 wędki na żywca na jednej karaś a na drugiej sumik karłowaty i efekty lepsze na na sumika. Na karasia wziął 45cm a na sumika złowiłem 66cm więc byczkami też nie gardzą jutro znów spróbuje może coś z tego będzie.Pozdrawiam (2012/09/20 22:56)

perwer


Logicznym tokiem rozumowania nikt  nie zastanawia nad sumikiem karłowatym jako przynęcie na szczupaka.Raz że nie ma on w sobie błyszczącej łuski wabiącej szczupaka-pamiętajmy że szczupły lubi jak mu sie coś zaświeci ,dwa poprzez śliskość i kolec jadowy nie jest atrakcją dla żadnej drapieżnej ryby.Bo niech już zdesperowany szczupal go machnie ,to zaraz wypluje podejrzewam .
Tutaj nie ma co kombinować ,przecież szczupaczek nie pogardzi ulubioną płocią ,wzdręgą ,okoniem ,ukleją ,słonecznicą ,karasiem ,leszczykiem ,krąpikiem ,kiełbikiem .Pamiętajmy że niektóre z tych rybek musza mieć odpowiedni wymiar .Na pewno zdarzy sie że duży szczupak zaatakuje małego sumika i nawet jest duże prawdopodobieństwo że go łykie .Jednak wątpie żeby był to dla niego lepszy rarytas niż rybki wymienione wyżej .Do tego musi być to duży szczupak i mały sumik ,bo sumiki już w granicach 30 cm podejrzewam że nie mają w naszych wodach naturalnych wrogów (no chyba że sum ) - tym bardziej że tworzą zwartą grupe ,stając sie same agresywnymi drapieżnikami . (2012/09/21 07:53)