Zaloguj się do konta

Sumik karłowaty w okolicy Dzierżoniowa.

utworzono: 2011/09/23 18:10
maciek34

Witam,mam pytanie do wędkarzy z Dzierżoniowa i okolic a mianowicie gdzie można skutecznie połowić sumika karłowatego?Byłbym wdzięczny za podanie również przynęty na którą najlepiej bierze.
[2011-09-23 18:10]

ja wiem gdzie mozna kolo opola:)
i jest go tam plaga
[2011-09-23 18:27]

maciek34

Gdybym miał auto to ok bo na rowerze troche ciężko ;)
[2011-09-23 18:28]

grzesiek35

może w Mościsku,na czerwonego robaczka.
[2011-09-23 18:45]

grzesiek35

na Preżycach to napewno,ale to nie koło D-niowa
[2011-09-23 18:45]

maciek34

Aha,a np.Bratoszów czy dobrocin ten 2 staw.?
[2011-09-23 18:52]

necroperversor88

Na Bratoszowie go nie złapiesz! Na Mościsku jest dopłata do wedkowania! Najprędzej złowisz go w Sulistrowiczkach, jakies 30 km od ciebie... [2011-09-23 19:12]

grzesiek35

a Sieniawka?
[2011-09-23 20:18]

maciek34

Sieniawka już prywatna

[2011-09-23 21:03]

grzybek729

na cegielni w bielawie ma pinke z białym
[2011-10-03 19:23]

zaku81

W Mościsku go nie złapiesz.....
[2012-01-08 09:44]

Susel215

Drogi staw na ,,piachach,, Stawy dobrocinskie, tam nałapałem chyba 2 lata temu z 50 sztuk (mordęgą) na rosowke:) milego wedkowania:P
[2012-01-12 17:12]

hoobiPG

W okolicy to watpie ale moze na Topoli  nie mam pojecia ale dobrocin odpada moze jeszcze w Moscisku jest jakas szansa :]
[2012-03-24 21:19]

tmk

A ja zapytam czemu ktoś chciałby łapać tylko sumika karłowatego?bez złośliwości, ciekaw jestem : ) [2012-03-24 21:32]

tomczasty

Gdzie kolo Opola? Z checia zapoluje. [2012-03-24 22:21]

damianesco

A witam, właśnie przypadkowo natkęłem się na ten temat. Jasna sprawa, jak do tej pory tępiłem to coś i wyrzucałem do bajora w Bielawskim parku. Wiesz gdzie jest staw w Bielawie w parku? Ten niedaleko szkoły specjalnej. W tym stawie na tak zwaną glizde albo pinki w trymiga wyjmiesz tego sumika, tylko uważaj jeśli chcesz go żywego. One łykają więc nie wiem, może większy haczyk?
[2012-03-24 22:43]

damian8324

A witam, właśnie przypadkowo natkęłem się na ten temat. Jasna sprawa, jak do tej pory tępiłem to coś i wyrzucałem do bajora w Bielawskim parku. Wiesz gdzie jest staw w Bielawie w parku? Ten niedaleko szkoły specjalnej. W tym stawie na tak zwaną glizde albo pinki w trymiga wyjmiesz tego sumika, tylko uważaj jeśli chcesz go żywego. One łykają więc nie wiem, może większy haczyk?

A wiesz kolego że to łamanie RAPR???

A jeśli chodzi o sumika niedaleko Dzierżoniowa to zalew w Sulistowiczkach kolo sobótki jest tego plaga praktycznie bierze tylko sumik na każdą przynętę przez cały dzień możesz wyciągnąć z 1000szt. Przypominam ze RAPR zabrania wpuszczania sumika s powrotem do wody.

[2012-04-19 21:25]

danon1973

Drodzy Koledzy APELUJĘ!, żeby takich rzeczy nie robić. Pomijając już prawo, nie zdajecie sobie sprawy jakim zagrożeniem jest ten szkodnik.
Jest to bardzo żarłoczna i agresywna ryba, błyskawicznie się rozmnaża. Nie dopuszcza do pokarmu innych ryb, wyjada też ikrę innych gatunków. Młode osobniki są pilnowane przez jednego z rodziców... jak dobrze pamiętam to chyba przez ojca.
Przeważnie każda z ryb ma swoje terytorium (domek), w którym występuje. Jest to mniej więcej metr kwadratowy.
Ryba ta jeśli znajdzie się w jakimś zbiorniku stopniowo wypiera inne gatunki, nasze rodzime gatunki.
I praktycznie żaden drapieżnik jej nie ruszy... ani szczupak ani sum, przez jej jadowite kolce. Może jedynie sandacz, bo zjada ofiarę od głowy... ale z tego, co wiem o sandaczach łapie on ofiarę w pół odpływa i dopiero obraca i zjada od głowy. Czyli chyba nie dałby rady takiemu sumikowi, bo ten już przy ataku rozczapierza te kolce.
Są jeziora w Polsce gdzie przez to cholerstwo nie idzie żadnej innej ryby złowić, bo zawsze pierwsze się uczepi.
Dlatego wyławiajcie tego jak najwięcej i nie wpuszczajcie z powrotem.
Tylko nie róbcie tak jak niektórzy wędkarze... np. teść kiedyś znalazł na brzegu kilkanaście jeszcze żywych sumików.
Jeśli nie chcecie zabrać sumika to i tak zabijajcie na miejscu. Ale polecam brać te ryby do domu :). Są smaczne i nie mają ości... wyciągacie kręgosłup i resztę pałaszujecie :).
Jad tej ryby jest w kolcach oraz na skórze, ale rozkłada się on w wysokiej temperaturze np. podczas smażenia. Ale kolce polecam usuwać, bo naprawdę ostre są ;)
Pozdrawiam i połamania :)

[2012-04-19 22:29]

piboy

Sumika karłowatego jest bardzo duzo na tzw Hyclu w Świdnicy. Jak wyjeżdża się ze Świdnicy na Żarów to musiałbyć skręcić w prawo w polną drogę za drogą do Colgate'u (jakiaes 10 m za dragą dojazdową do Colgate) i dojezdzasz prosto na staw. Przynęta - każda. Ten chwast bierze nawet na kukurydze. Bialy robak czy czerwony jak zalozysz to i ze 30 sztuk wyjmiesz jak dobre miejsce trafisz.
[2012-10-07 12:01]