Zaloguj się do konta

Sumik karłowaty -jak przyrządzić?

utworzono: 2011/02/22 19:30

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

DawidoOstrowski14

czy ktoś z was wie dokładnie jak przyrządzić sumika karłowatego  ?? [2011-02-22 19:30]

piotrcarp

tak jak kazda inna rybe posolic w make i na patelnie palce lizac prawie niema osci a ze szkodnik to na patelni jego miejsce tego nieszkoda zabierac z lowiska a nawet trzeba
[2011-02-23 08:54]

1z2z3z4

tak jak kazda inna rybe posolic w make i na patelnie palce lizac prawie niema osci a ze szkodnik to na patelni jego miejsce tego nieszkoda zabierac z lowiska a nawet trzeba

zgadzam się z Kolegą - wystarczy oprawić posilić i na patelkę - pyszny
Podobno duuuuuużo lepszy jest wędzony ale  nie każdy ma wędzarnie  ;(
Jak już pisałem na forum super rybka - jeszcze na patelni potrafi skakać :)
[2011-02-23 11:45]

W panierkę i do........................frytownicy :) [2011-02-23 11:46]

amadeusz

Już gdzieś było tytuł wątku to chyba "Zimny drań na Gorąco" czy jakoś tak , nie pamiętam dokładnie.
[2011-02-23 23:39]

pstrag222

pyszny szkodnik naszych wod. wole zabrac go do domu niz wyrzucic. a pozatym wiele ryb sie chowa przednim jest pyszny w kazdej postaci
[2011-02-24 08:05]

perwer

Bardzo dobra rybka,szkoda że nie osiąga w naszych wodach w miare przyzwoitych rozmiarów i jest takim szkodnikiem.Na jednym ze zbiorników jak kiedys łapaliśmy,podeszłą pani od spraw kuchennych z ośrodka wypoczynkowego i poprosiła żeby tych sumików nie wyżucac tylko jej dac,czyli renome kulinarną ma świetną. [2011-02-24 08:24]

DawidoOstrowski14

no fajnie tylko słyszałem że ma trującą krew 
[2011-07-21 17:06]

DawidoOstrowski14

nie wiem czy to prawda
[2011-07-21 17:06]

Jack14

Jeśli to prawda to cóż będzie mi was brakowało :-))) [2011-07-21 17:13]

max2015

Nie prawda :) najlepszy dowod na to że piszę :))Pozdrowionka.P.S. a ja robilem tak, oprawiłem, posoliłem skroiłem w drobną kosteczkę cebulkę i tak sobie lezał ok. 2 godzinek a potem na patlenie w mące. Bardzo dobry :))Pozdrowionka :)
[2012-05-08 15:23]

danon1973

No tak się składa że jad nie występuje tylko w kolcach sumika, substancje toksyczne są również w śluzie i krwi ;).
Tak się jednak składa, że wysoka temperatura (gotowanie, smażenie itp) sprawia, że substancje te ulegają neutralizacji :).
Dlatego nie polecam sumika do sushi :P hehe...
Pozdrawiam
[2012-05-08 16:13]

Qoorchuck

no fajnie tylko słyszałem że ma trującą krew


węgorz też ma "trującą krew", a nie słyszałem, żeby ktoś się zatruł



[2012-05-12 18:17]

Bernard51

no fajnie tylko słyszałem że ma trującą krew

węgorz też ma "trującą krew", a nie słyszałem, żeby ktoś się zatruł

:>>?

[2012-05-12 18:26]

covent

Szukam pewnego łowiska z koluchem w Małopolsce:) w moim okregu (Nowy Sącz) nie ma sumika a ja dostaję ślinotoku ile razy czytam o walorach smakowych tej ryby:) [2012-05-12 23:32]

piotrekelk

tak zachwalacie tego sumika...odkryłem ostatnio łowisko gdzie jest ich od zatrzęsienia(podobno) jeśli uda mi się załatwić transport to pojadę i zobaczę sam czy taki dobry jak mówicie:)
[2012-05-13 11:14]

Robson666

ja przed wrzuceniem w przyprawy wypatroszoną tuszę moczę 3 godziny w mleku, pozbywamy się wtedy zapachu i smaku mułu. Polecam wrzucić go później na dzień w przyprawy, zawinąć w folię aluminiową i grillować.Palce lizać:D [2012-05-13 13:16]

JOPEK1971

Chętnie bym spożył ale nie ma tych rybek na szęście w moich stronach. [2012-05-13 15:24]

Bernard51

Wedzic wedzic i jeszcze raz uwedzic sumika nie dorównuje mu zadna rybka nawet wegorz!
Miod i tluczone kartofle tak bym to nazwal?? wwwWspaniala uczta
[2012-05-14 12:38]

max2015

Złowilem parę takich po 25 cm. Oprawiam normalnie, jak każdą rybe. Ale solę, kroję cebulkę w kostkę i posypuje dodatkowo czosnkiem. Troche, tak na wyczucie. Pozbywam sie w ten sposob tego mulistego smaku. Nie jest on dokuczliwy ale zawsze. Wstawiam do lodowki na ok 3, 4 godziny. Potem smażę, przypiekam tak żeby byly dobrze wysmarzone. Zarąbiste danie :)) Pozdrawiam
[2012-06-15 14:16]

Sumik karłowaty działa szkodliwie na ekosystem polskich wód . Amur i karp tak samo  . Wszystkie ryby obcego pochodzenia - wprowadzają w świat rodzimej flory i fauny -  rozmaite zaburzenia, swoistą grozę , nieład  -   i dlatego muszą zniknąć kiedyś z polskich wód  nie tylko sumiki ,ale i również : amury i karpie . Amury i karpie  powinny być tam gdzie ich miejsce :w  różnych rejonach Azji (karp jako sazan ). I tylko niech jakaś menda znów napisze ,że karpie i amury  wypuszcza - bo to "piękne ryby " - a sumiki dla przykładu rzuca w krzaki albo świniom do koryta .....Wszystkie one (tj. obce gatunki ryb) , biorą się z niefrasobliwości człowieka i są skutkiem jego manipulacji środowiskiem a więc nie mogą istnieć w polskich wodach , w żadnej formie . Koniec zarybień karpiem i amurem -z czasem doprowadzi do zaniku tych ryb ( areału hodowlanego jaki PZW robi sobie z polskiej przyrody ) . Sądzę też ,że z czasem znikną także sumiki . Wystarczy tylko odkryć przyczyny tego ,że wody "chorują " . Toczy je jakaś postępująca atrofia poszczególnych czynników - niezbędnych do zaistnienia harmonii ( homeostazy ) . Kto jest winowajcą ? To oni - P%%i "Gospodarze " ( tj . grupy ludzi uważających się za właściciela ryb i wód .
[2012-06-15 18:08]

uwieliam łowić i wypuszczać karpie i amury bo to godny przeciwnik [2012-06-15 20:21]

uwieliam łowić i wypuszczać karpie i amury bo to godny przeciwnik




Tak , widziałem te twoje sukcesy . Reklamujesz się jakbyś łowił Bóg , wie co , podczas gdy łowisz głównie hodowlane  karpie , amury , sterlety bądź bestery na łowisku komercyjnym ( widziałem w twojej galerii zdjęć ). Oprócz tego dorsze podczas rejsu ( wycinać w pień te bałtyckie pomuchle to moim zdaniem hańba a nie żadna chluba ).  Ostatnio miałeś dylemat z  rozpoznaniem jazia ( obecnie , na szczęście dość pospolitej ryby rzecznej , czasem spotykanej również w wodach stojących ). Pewien kolega , ( któremu chyba tegoroczne mecze - dość mocno zawadziły na wzroku i myśleniu )  - sugerował bolenia  , zaś ty bardzo chętnie mu wtórowałeś w powielaniu tych bzdur ...
 "uwieliam łowić i wypuszczać karpie i amury bo to godny przeciwnik "
Jaki godny przeciwnik - o czym ty , człowieku piszesz ?
Ryba znajdująca się na wędce ( i w związku z tym szaleńczo rzucająca się do ucieczki ) , to tak naprawdę zaszokowana bólem biedna istota , ofiara zbrodniczych działań wędkarzy a nie żaden godny przeciwnik .... W dobie włókien węglowych , plecionek , haków z uszlachetnionej stali  i jakichś tam umiejętności  - ryba nie ma żadnych szans ... Rwie się do ucieczki , próbuje znaleźć wyjście z potwornie fatalnej dla niej sytuacji ,ale czym bardziej ciągnie - tym zostaje jej mniej ! Godny przeciwnik .... Brak słów na tak nieprzemyślane wywody .
[2012-06-15 21:25]

maras74

Sumik karłowaty działa szkodliwie na ekosystem polskich wód . Amur i karp tak samo  . Wszystkie ryby obcego pochodzenia - wprowadzają w świat rodzimej flory i fauny -  rozmaite zaburzenia, swoistą grozę , nieład  -   i dlatego muszą zniknąć kiedyś z polskich wód  nie tylko sumiki ,ale i również : amury i karpie . Amury i karpie  powinny być tam gdzie ich miejsce :w  różnych rejonach Azji (karp jako sazan ). I tylko niech jakaś menda znów napisze ,że karpie i amury  wypuszcza - bo to "piękne ryby " - a sumiki dla przykładu rzuca w krzaki albo świniom do koryta .....Wszystkie one (tj. obce gatunki ryb) , biorą się z niefrasobliwości człowieka i są skutkiem jego manipulacji środowiskiem a więc nie mogą istnieć w polskich wodach , w żadnej formie . Koniec zarybień karpiem i amurem -z czasem doprowadzi do zaniku tych ryb ( areału hodowlanego jaki PZW robi sobie z polskiej przyrody ) . Sądzę też ,że z czasem znikną także sumiki . Wystarczy tylko odkryć przyczyny tego ,że wody "chorują " . Toczy je jakaś postępująca atrofia poszczególnych czynników - niezbędnych do zaistnienia harmonii ( homeostazy ) . Kto jest winowajcą ? To oni - P%%i "Gospodarze " ( tj . grupy ludzi uważających się za właściciela ryb i wód .

BUUUUUUHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!Napisz manifest albo idź z transparentem pod sejm.pzdr.Maras74 [2012-06-15 21:35]

maras74

Blake wyluzuj przez te emocje zawał blisko ;) i kto będzie prowokatorem nr1 tego forum ;P

[2012-06-15 21:40]

JKarp

Sumik karłowaty działa szkodliwie na ekosystem polskich wód . Amur i karp tak samo  . Wszystkie ryby obcego pochodzenia - wprowadzają w świat rodzimej flory i fauny -  rozmaite zaburzenia, swoistą grozę , nieład  -   i dlatego muszą zniknąć kiedyś z polskich wód  nie tylko sumiki ,ale i również : amury i karpie . Amury i karpie  powinny być tam gdzie ich miejsce :w  różnych rejonach Azji (karp jako sazan ). I tylko niech jakaś menda znów napisze ,że karpie i amury  wypuszcza - bo to "piękne ryby " - a sumiki dla przykładu rzuca w krzaki albo świniom do koryta .....Wszystkie one (tj. obce gatunki ryb) , biorą się z niefrasobliwości człowieka i są skutkiem jego manipulacji środowiskiem a więc nie mogą istnieć w polskich wodach , w żadnej formie . Koniec zarybień karpiem i amurem -z czasem doprowadzi do zaniku tych ryb ( areału hodowlanego jaki PZW robi sobie z polskiej przyrody ) . Sądzę też ,że z czasem znikną także sumiki . Wystarczy tylko odkryć przyczyny tego ,że wody "chorują " . Toczy je jakaś postępująca atrofia poszczególnych czynników - niezbędnych do zaistnienia harmonii ( homeostazy ) . Kto jest winowajcą ? To oni - P%%i "Gospodarze " ( tj . grupy ludzi uważających się za właściciela ryb i wód .

CześćA gdzie powinno być Twoje miejsce?Chłopie znowu coś popróbowałeś czy jak?Widzisz sam się wykończysz bo ja za " mende " się nie uważam i nią nie jestem i nie pozwolę, żeby ktoś tak o mnie ( o nas Karpiarzach ) tak pisał lub myślał.Bingo :-)Adieu ...JK [2012-06-15 22:40]