Zaloguj się do konta

Sumik karłowaty - lubuskie

utworzono: 2010/12/09 21:30
czarny84

Witam! mam pytanie gdzie w Lubuskim można złowić sumika karłowatego(Byczka)? [2010-12-09 21:30]

koryga

witam.w tym roku byłem na ulopie nad jeziorem czarnym (w okolicach włodawy).przed wyjazdem nastawiłem się na połów leszcza,zanęta,przynęta,zestawy i wogóle.przez 4 dni nie łowiłem nic innego jak sporadyczne ,małe płocie i na kilogramy byczki na wszelkie możliwe przynęty i metody.po paru rozmowach z miejscowymi dowiedziałem się,że byczki w ciągu 4 lat spustoszyły jezioro,kiedyś bogate w leszcza, płoć i lina.także w odpowiedzi na twoje pytanie:ty się módl żeby w lubuskim byczków nie było,bo to rybie chwasty gorsze o szarańczy i od stonki na ziemniakach.stonke przynajmniej widać i można ją zebrać a te rybie paskudztwo(nie chodzi mi o smak bo jak na złość to smaczne sa)mnoży się jak króliki,wyżera ikre innych ryb,łapie się na zestawy przeznaczone dla innych ryb a poza tym nic pożytecznego nie wnosi do rybostanu.także wznoś modły do nieba żeby sumik karłowaty nie opanował lubuskich jezior.pozdrawiam
[2010-12-11 18:00]

revson

Kolega pytał o lubuskie nie lubelskie a Włodawa jest bliżej troszkę wschodniej granicy a nie zachodniej. No chyba że w lubuskim jest jakaś Włodawa o której jeszcze nic nie wiem.
[2011-04-23 04:10]

Jestem strażnikiem i wędkarzem od wielu lat właśnie w lubuskim. Znam dużo łowisk o różnym ichtiostanie. Ale nie słyszałem jeszcze o jakiejś wodzie w okolicach Zielonej Góry, a nawet Skwierzyny, Międzyrzecza, Międzychodu, Świebodzina, w której byłyby sumiki (byczki). Wstyd się przyznać, ale nawet jeszcze nie widziałem tej ryby na żywo u nas. Może to i dobrze, może nie.   [2011-04-23 09:54]

striggley

mieszkam i wędkuje w lubuskim sumika na oczy nie widziałem nigdy
[2011-04-23 12:30]

Hubert6661

W miejscowości "Łazy" Koło Tulic jest staw hodowlany głównie Karpi ale można tam złowić również sumika innego miejsca nie znam.  [2012-11-24 01:22]

wirefree

A ja wam powiem gdzie jest go mnostwo, Zielona gora droga na ochle i zakret smierci po prawej stronie jest stawik kiedys mozna bylo sie kapac. teraz wisi tablica ze niby prywatne wlasnosc to chyba lesnictwa. plywa tam cale mnostwo byczkom mozna lowic rekami. A i na dzikiej ochli zalew widzialem kilka sztuk.   [2012-11-24 02:43]

seboa

na wschodzie jest ich duzo ale w sumie ciezcie sie ze u was go nie ma za dvzo bo oprócz ikry żre narybek i plegnie się na potęgę a i biorą takie kijanki bo nawet jak jest to większemv nie dadzą wziąc największe jakie widzialem to 30 cm a słyszalem o 40 wiec nic wielkiego ale tak jak mowie psują łowiska po prostu chwasty [2012-11-24 22:03]