Sumik karłowaty - lubuskie

/ 7 odpowiedzi
Witam! mam pytanie gdzie w Lubuskim można złowić sumika karłowatego(Byczka)?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

koryga


witam.w tym roku byłem na ulopie nad jeziorem czarnym (w okolicach włodawy).przed wyjazdem nastawiłem się na połów leszcza,zanęta,przynęta,zestawy i wogóle.przez 4 dni nie łowiłem nic innego jak sporadyczne ,małe płocie i na kilogramy byczki na wszelkie możliwe przynęty i metody.po paru rozmowach z miejscowymi dowiedziałem się,że byczki w ciągu 4 lat spustoszyły jezioro,kiedyś bogate w leszcza, płoć i lina.także w odpowiedzi na twoje pytanie:ty się módl żeby w lubuskim byczków nie było,bo to rybie chwasty gorsze o szarańczy i od stonki na ziemniakach.stonke przynajmniej widać i można ją zebrać a te rybie paskudztwo(nie chodzi mi o smak bo jak na złość to smaczne sa)mnoży się jak króliki,wyżera ikre innych ryb,łapie się na zestawy przeznaczone dla innych ryb a poza tym nic pożytecznego nie wnosi do rybostanu.także wznoś modły do nieba żeby sumik karłowaty nie opanował lubuskich jezior.pozdrawiam (2010/12/11 18:00)

revson


Kolega pytał o lubuskie nie lubelskie a Włodawa jest bliżej troszkę wschodniej granicy a nie zachodniej. No chyba że w lubuskim jest jakaś Włodawa o której jeszcze nic nie wiem. (2011/04/23 04:10)

u?ytkownik57785


Jestem strażnikiem i wędkarzem od wielu lat właśnie w lubuskim. Znam dużo łowisk o różnym ichtiostanie. Ale nie słyszałem jeszcze o jakiejś wodzie w okolicach Zielonej Góry, a nawet Skwierzyny, Międzyrzecza, Międzychodu, Świebodzina, w której byłyby sumiki (byczki). Wstyd się przyznać, ale nawet jeszcze nie widziałem tej ryby na żywo u nas. Może to i dobrze, może nie.   (2011/04/23 09:54)

striggley


mieszkam i wędkuje w lubuskim sumika na oczy nie widziałem nigdy (2011/04/23 12:30)

Hubert6661


W miejscowości "Łazy" Koło Tulic jest staw hodowlany głównie Karpi ale można tam złowić również sumika innego miejsca nie znam.  (2012/11/24 01:22)

wirefree


A ja wam powiem gdzie jest go mnostwo, Zielona gora droga na ochle i zakret smierci po prawej stronie jest stawik kiedys mozna bylo sie kapac. teraz wisi tablica ze niby prywatne wlasnosc to chyba lesnictwa. plywa tam cale mnostwo byczkom mozna lowic rekami. A i na dzikiej ochli zalew widzialem kilka sztuk.   (2012/11/24 02:43)

seboa


na wschodzie jest ich duzo ale w sumie ciezcie sie ze u was go nie ma za dvzo bo oprócz ikry żre narybek i plegnie się na potęgę a i biorą takie kijanki bo nawet jak jest to większemv nie dadzą wziąc największe jakie widzialem to 30 cm a słyszalem o 40 wiec nic wielkiego ale tak jak mowie psują łowiska po prostu chwasty (2012/11/24 22:03)