Sum z kolcami, cz. 2

/ 46 odpowiedzi / 5 zdjęć
matdroo


jaką bzdurę obalasz? przecież obaj sie zgadzamy. moze po prostu niedokładnie napisałem ze jak łapiesz małego suma to na bank jest karłowaty. wiadomo że nie, ale teraz to i tak wieksze prawdopodobienstwo jest ze złowiłeś kolucha skoro ma kolec na grzbiecie. wiec nie rozumiem.  (2012/09/08 12:29)

ekciak


przecierz to mały koluszek (sumik karłowaty) (2012/09/23 17:54)

max2015


A pewnie zgadzam sie to sumik karłowaty. Kłuje tymi kolcami strasznie i sie to potem paprze. Proponuje uważać :) (2013/02/01 15:10)

jorg69


witam

a kto zwrócil uwage na wasy koluch ma ich wiecej 

jak i kolce na grzbiecie pzdr.

(2013/02/01 21:01)

Pyszczaki Malawi


bardzo smaczna ryba malych sie nie oplaca brac takie juz 40cm to jest co pojesc niema wymiaru na ta rybe  (2013/07/01 23:16)

u?ytkownik32263


przecierz to mały koluszek (sumik karłowaty)

Idź dziecko się uczyć atlasu polskich ryba a nie siedzieć tu na forum i wypisuj bzdury. Na zdjęciach Kolego @marcin669 jest

SUM EUROPEJSKI SILURUS GLANIS  !!!

Koniec. Kropka. (2013/07/02 00:20)

seboa


przecierz to mały koluszek (sumik karłowaty)

Idź dziecko się uczyć atlasu polskich ryba a nie siedzieć tu na forum i wypisuj bzdury. Na zdjęciach Kolego @marcin669 jest

SUM EUROPEJSKI SILURUS GLANIS  !!!

Koniec. Kropka.


oczywiście że Marcin na zdjęciu ma suma ! Przecież sum ma tylko 4 wąsy i są one Białe, sumik karłowaty (koluch, byczek) ma wąsów 6 i są ZAWSZE CZARNE , poza tym różnią się płetwami odbytowymi i trochę mniejszych różnic ,
pozdro (2013/07/05 13:01)

seboa


a Zionbel jak najbardziej koluch i to nawet ładny :) (2013/07/05 13:03)

Majster 81


Sum europejski a nie koluch , patrzeć na wąsy . (2013/07/05 13:22)

u?ytkownik93695


przecierz to mały koluszek (sumik karłowaty)

Idź dziecko się uczyć atlasu polskich ryba a nie siedzieć tu na forum i wypisuj bzdury. Na zdjęciach Kolego @marcin669 jest

SUM EUROPEJSKI SILURUS GLANIS  !!!

Koniec. Kropka.


oczywiście że Marcin na zdjęciu ma suma ! Przecież sum ma tylko 4 wąsy i są one Białe, sumik karłowaty (koluch, byczek) ma wąsów 6 i są ZAWSZE CZARNE , poza tym różnią się płetwami odbytowymi i trochę mniejszych różnic ,
pozdro



Sum Europejski i 4 wąsy? pierwsze słyszę. Nasz sum ma 6 wąsów a karłowaty osiem o ile dobrze pamiętam. (2013/07/05 14:30)

Arojan


u nas w zbiorniku jest masa byczkow i wszystkim je polecam to jest bardzo smaczna rybka fakt ze czesto sie male na hak nawina ale za to spore ilosci,miesko pierwsza klasa i trzeba na kolce uwazac sam sie pokulem nieraz i dosc dlugo boli (2013/07/05 19:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81


Nienawidze koluchów a jeszcze bardziej typa który napuścił tego gó..a do wód stojących w mojej okolicy.Za to powinna byc konkretna kara bo paru latach sumiki niszcza populacje rodzimych ryb.Wstajesz o trzeciej na ryby,czekasz na branie lina,podnęcisz,mija godzina ,dwie i spławik rusza zacinasz - koluch!Szlag by je trafił... (2013/07/05 23:29)

jarek-matus


Na zdjęciu jest mały/niewymiarowy sum europejski - jak piszą inni sum ma takie mocniejsze pierwsze promienie  płetw piersiowych - na zdjęciu widoczne jest też charakterystyczne marmurkowate ubarwienie.
Poza tym o ile dobrze pamiętam rekod polski "kolucha"/ sumika amerykańskiego to bodajże 2,5kg - z jeziora Głębokie na Lubelszczyźnie - a na jeziorze z którego pochodzi ten rekord sam złapałem kolucha 48cm długości na żywca (płoć ok. 16cm) - nie ważyłem - ale ciężki był. Był to jednak wyjątkowy rok przełowienia drapieżnika i koluchy przejęły rolę szczupaka i okonia bo łowiły się w ich "stałych" miejscówkach z lat poprzednich i na żywca.

(2013/08/20 00:55)

kubabeee


popieram,
chwast jakich mało ... jest jak kolec w d.pie i strasznie upierdliwy. Bierze na wszystko a jak już weźmie to połyka przynętę tak że haczyk jest ciężko wyjąć. Oczywiście "koluch" to nazwa regionalna. Mięso ma smaczne a najbardziej smakuje łasicom i kunom :)


Nienawidze koluchów a jeszcze bardziej typa który napuścił tego gó..a do wód stojących w mojej okolicy.Za to powinna byc konkretna kara bo paru latach sumiki niszcza populacje rodzimych ryb.Wstajesz o trzeciej na ryby,czekasz na branie lina,podnęcisz,mija godzina ,dwie i spławik rusza zacinasz - koluch!Szlag by je trafił...
(2013/08/20 12:28)

notaki


Za atlasem :

Sumik karłowaty ma ciało bezłuskie, walcowate, z dużą, spłaszczoną głową zakończoną poziomo ustawioną paszczą. Od małego suma europejskiego różni się małą płetwą tłuszczową położoną za płetwą grzbietową, oraz liczbą wąsików


Proste? :-) (2013/08/20 12:54)

Mariusz-Mat


Niestety, podczas majowych podtopień ten szkodnik dostał się do mojego stawu. Co gorsza, przy okazji odłowu wyciągałem sztuki od palczaka po 25 cm, obawiam się, że będzie siał spustoszenie w narybku którym staw jest zarybiony. (2013/08/20 13:16)

kuba7128


Sum Europejski (2013/08/20 15:11)