Zaloguj się do konta

Sum szczupak sandacz boleń kleń- rzeka

utworzono: 2012/08/29 14:09
Ololo17

Witam! Chciałbym zadać pytanie:
Na jakie przynęty najlepiej łowić drapieżniki takie jak sum, szczupak, sandacz, boleń, kleń, brzana metodą spinningową na rzece? Z góry powiem, że interesują mnie większe rzeki takie jak między innymi. Warta.
Z góry dziękuję.Pozdrawiam!
[2012-08-29 14:09]

vander

Jak na moje podałeś zbyt szeroki zakres ryb, jeśli nastawiam sie na szczupaka biore zazwyczaj obrotówkę. A na suma z kolei ciężką wahadłówke.Sam musisz wiedziec na co sie nastawiasz i wybrać odpowiednią błystke. [2012-08-29 14:28]

damian-wojcik

Witam! Chciałbym zadać pytanie:
Na jakie przynęty najlepiej łowić drapieżniki takie jak sum, szczupak, sandacz, boleń, kleń, brzana metodą spinningową na rzece? Z góry powiem, że interesują mnie większe rzeki takie jak między innymi. Warta.
Z góry dziękuję.Pozdrawiam!

Sum: jeśli łowisz na spining użyj ciezkiej wahadłówki, lub jakiegoś ciekawego woblera, A jeżeli na grunt to kilka duzych rosówek na hak lub kotwice na grunt w nocy, lub wontroba drobiowa.

Szczupak: spining:obrotówka jesli na wedke to tylko żywiec(płotka czy japoniec ew. mały okoń)

sandacz: raczej metoda spiningowa ale zdaża sie że udezy w żywca

boleń: cieżka wahadłówka

kleń: twister lub na grunt kukurydza,wiśnia,truskawka

brzana: nie wiem nigdy nie złowiłem:P
[2012-08-30 14:57]

wirefree

Ja łowie jedna wedka i obrotowka szczupaka, bolenia okonia i klenia ostatnio padl tez leszcz i wzdrega.

 

[2012-09-12 01:38]

ryukon1975

Witam! Chciałbym zadać pytanie:
Na jakie przynęty najlepiej łowić drapieżniki takie jak sum, szczupak, sandacz, boleń, kleń, brzana metodą spinningową na rzece? Z góry powiem, że interesują mnie większe rzeki takie jak między innymi. Warta.
Z góry dziękuję.Pozdrawiam!






Idąc nad rzekę mam zamiar łowić 1-2 gatunki ryb.
Gdybym chciał łowić tak jak Ty wszystko to nie złowię nic lub to co złowię będzie z przypadkowych brań.
Musisz się na czyś skupić by poznać zwyczaje gatunku,łowić w jego potencjalnych stanowiskach, używać przeznaczonych na niego przynęt i odpowiedniego sprzętu.
Określonym gatunkom odpowiadają pory roku np. boleń-maj/czerwiec i na przykład te dwa miesiące poświęć temu gatunkowi,na pewno czegoś się nauczysz i poznasz tajniki połowów poszczególnych gatunków.
Nawet łowienie uklejek,płoci czy jazgarzy w celu ich poznania nie jest ujmą dla wędkarza,choć niektórym tak się wydaje.:)

[2012-09-12 10:29]

wedkarz2309

Tak, jak napisał Ci kol. hefeed8, nie wszystko na raz, spokojnie, powoli, osobno, a myślę, że w kilka lat (warunek, to być możliwie często nad wodą), możesz się nauczyć łowić regularnie kilka gatunków ryb, poznasz ich "gusta", miejsca, gdzie najczęściej bytują, pory roku i dnia, kiedy najlepiej biorą, itd., itp....:)
Osobiście, łowię w Odrze, i ze spinningiem latam w maju za boleniem (boleniowe woblery i zapierdzielanka kołowrotkiem), a od października do grudnia, za sandaczem (opad), pozostałe ryby, traktuję, jako miły przyłów...:)

Powodzenia życzę :) [2012-09-12 10:38]

striggley

Witam! Chciałbym zadać pytanie:
Na jakie przynęty najlepiej łowić drapieżniki takie jak sum, szczupak, sandacz, boleń, kleń, brzana metodą spinningową na rzece? Z góry powiem, że interesują mnie większe rzeki takie jak między innymi. Warta.
Z góry dziękuję.Pozdrawiam!

Sum: jeśli łowisz na spining użyj ciezkiej wahadłówki, lub jakiegoś ciekawego woblera, A jeżeli na grunt to kilka duzych rosówek na hak lub kotwice na grunt w nocy, lub wontroba drobiowa.

Szczupak: spining:obrotówka jesli na wedke to tylko żywiec(płotka czy japoniec ew. mały okoń)

sandacz: raczej metoda spiningowa ale zdaża sie że udezy w żywca

boleń: cieżka wahadłówka

kleń: twister lub na grunt kukurydza,wiśnia,truskawka

brzana: nie wiem nigdy nie złowiłem:P


nie obrazając kolegi , ale jeżeli jesteś tak ograniczony to nie dawaj rad innym , napisałeś jak byś tylko w pudełku miał blachy i na jedną z nich złowił coś w życiu.
sum na rzece ...wobler , guma blacha co zechcesz żeby tylko było spore i zainteresowało suma ,
sandacz guma , kogut  wobler
boleń przede wszystkim wobler, wahadłówka obrotówka smukłe gumy ( wszystko co przypomina ukleje)
kleń- woblerki  , małe obrotówki muchy itp

szczupak - weźmie na każdą sztuczną przynęte

wybór przynęt jest tak szeroki że można wymieniać i wymieniać to do siebie ma rzeka ,
tyle jeśli chodzi o spining

[2012-09-12 10:47]

striggley

w rzece ważne jest to w jakich partiach wody i o jakiej porze roku łowisz
[2012-09-12 10:50]

Bryku

Ja osobiście na 1 woblera złowiełem 2 bolenie sandacza i szczupaka na spining jednego dnia więc według mnie ryby biorą na woblera tylko trzeba trafić odpowiednim woblerem w odpowiedni dzień a suma łowiłem na rosówki  ;)
[2013-10-19 14:11]