SUM REKORD POLSKI - NOWY REKORD

/ 229 odpowiedzi / 2 zdjęć
u?ytkownik695


Spiderling - przestań już modzić o tej zazdrości . Jestem pewny że żaden z wędkarzy biorących udział w dyskusji ( zarówno tych którzy gratulują jaki i ganią wielkiego łowcę za mało etyczne podejście do pięknej , zdrowej i sędziwej ryby ) - w najmniejszym nawet stopniu - nie zazdrości połowu . (2009/09/25 15:47)

u?ytkownik10172


dlaczego prawie za każdym razem piszesz do mnie ten sam tekst dwa razy? Cały czas dążę do stwierdzenia, że nikt z nas nie ma prawa krytykować łowcy tej konkretnie ryby (największej w historii polskiego wędkarstwa), bo nikt z nas wcześniej nie znalazł się w takiej sytuacji. Uważam, że Ci którzy "wiedzą" jak by się zachowali rzucają słowa na wiatr. Zrakdęw - pisałeś że nie czytasz moich wypowiedzi w tym temacie, ale dziwnie do większości się odnosisz. To druga rzecz, którą chciałbym abyś mi wytłumaczył. (2009/09/25 16:29)

u?ytkownik10172


I jeszcze jedna nurtująca sprawa. Piszesz: :Jestem pewny że żaden z wędkarzy biorących udział w dyskusji (...) nie zazdrości połowu". Przeprowadziłeś sondę? Stawiając takie tezy mam Cię brać za poważnego człowieka? (2009/09/25 16:34)

u?ytkownik695


Prosiłem Ciebie tylko o to zaprzestanie stawiania zarzutów zazdrości pod adresem wędkarzy biorących udział w dyskusji . Co się tyczy mojej odpowiedzi na Twoje przemyślenia - to odnoszę się do nich w przekonaniu iż w gruncie rzeczy jesteś rozsądnym wędkarzem . (2009/09/25 16:39)

u?ytkownik695


Jestem pewny że nikt nie zazdrości złowionego suma - bo niby dlaczego ktokolwiek miałby to robić ( tzn być zazdrosny )? . Myślę że w tym przypadku - Twój zarzut jest niestety absurdalny . (2009/09/25 16:43)

u?ytkownik695


Nie wyobrażam sobie ze można być zazdrosnym o rybę której ogromny pęcherz pławny można wykorzystać jako "koło ratunkowe " ( śmiech ) . (2009/09/25 16:48)

u?ytkownik695


W tym przypadku nie ma czego zazdrościć . Wszystkie moje ( złośliwe nie ukrywam ) komentarze odnośnie NOWEGO REKORDU POLSKI W POŁOWIE SUMA WYNOSZĄCEGO PRZESZŁO 100 KG - stanowią pewnego rodzaju epitafium dla pięknej i sędziwej ryby brutalnie wydartej ze swojego wodnego królestwa. (2009/09/25 16:55)

u?ytkownik10172


Dlaczego ktoś miałby być zazdrosny? 95% z nas łowi ryby żeby się nimi chwalić (to jeden powodów - nazwijmy to "ubocznych"). Jedni zabierają połów do domu, żeby pokazać żonie, inni fotografują i chwalą się w necie, jeszcze inni po prostu "opowiadają" o sukcesach wędkarskich. Taka natura ludzka, a u wędkarzy bardzo mocno widoczna. Pytasz dlaczego ktoś miałby zazdrościć takiego rekordu polski? Bo jego zdjęcie i obrazek wyląduje we wszystkich gazetach wędkarskich i nie tylko, bo zyska "uznanie" w światku wędkarskim, bo taka ryba budzi respekt u większości śmiertelników, bo to największa ryba i tak dalej, i tak dalej... Powodów jest jeszcze wiele. Zatem zazdrość jest tutaj bardzo prawdopodobna - nie możesz jej w 100procentach wykluczyć. Jeśli obok wędkarza, jednego z naszych portalowych Kolegów ktoś będzie holował metrowego szczupaka, to jestem przekonany, że chociaż na chwilę przejdzie przez myśl "naszemu", że "szkoda, że nie wziął na jego moje żywcówki". Zwykły ludzki odruch. A co tu dopiero mówić o takim sumie? Zazdrośc jest bardzo prawdopodobna, a Ty ją wykluczasz całkowicie. Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.
Staram się podejść do sprawy rzeczowo, bez owijania w bawełnę. Nie dorabiam zbędnych ideologii - znam wielu ludzi, wiem jakie są zachowania. Zazdrość w tym przypadku nie jest zła. Zła jest zazdrość przejawiająca się jako krytyka. (2009/09/25 16:57)

u?ytkownik7474


Kto widział pęcherz pławny u suma to wie, że porównanie kiepskie (śmiech). (2009/09/25 16:59)

u?ytkownik7474


ja zazdroszczę suma spiderlingowi złowionego na spina w tym roku:) Też bym chciał ale ten rok w moim wykonaniu to porażka pod względem złowionych okazów. Niemniej jednak kilka ciekawych wypraw zaliczyłem:) (2009/09/25 17:04)

u?ytkownik10172


Poważnie mówię - nie obraź się, ale mam wrażenie, że wywodzisz się ze środowiska dostatkiem płynącego, siedzisz sobie w wygodnym foteliku przed monitorem swojego PCeta i wmawiasz nam tutaj, że to piękna ryba, że szacunek bo stara, zdrowa - pomnik przyrody itd. A za chwilę zjesz hamburgera z wcześniej męczonego zwierzęcia innego gatunku. Dla mnie wszystkie ryby są na równi - nie ma starszych lepszych - młodszych gorszych. Nie wyznaję takiej zasady. Szanuję przyrodę na tyle ile mogę - ale nie popadam w paranoję. Nie będę masował złowionego 80kgmowca, żeby mu się lepiej wracało do wody. To tylko ryba (w porównaniu do człowieka) i aż ryba - w ogólnym wymiarze całego ekosystemu. Nie lubię gdy szanuje się ryby wielkie a inne mniej. Szanuję wszystkie. Wypuszczę rybę jeśli uznam, że jej zabranie nie posłuży słusznemu celowi - często egoistycznemu. Ale zabiorę też rybę, jeśli uznam to za słuszne - nie chcę wtedy słuchać komentarzy z boku, że jestem mięsiarzem i skończonym skur..... Bo nie jestem ani jednym ani drugim. (2009/09/25 17:09)

u?ytkownik10172


mateuszwos - wiem, że mi zazdroscisz:D (). A ja Ci zazdroszczę olbrzymiej Wisły i kompana do spinningu (2009/09/25 17:10)

u?ytkownik6876


Możesz nie wierzyc że ktoś jest świadom tego jakby postąpił w danej sytuacji bo sam nie wiesz jak TY byś się zachował w takiej sytuacji i o.k. ja to rozumiem . Ja wiem i kropka , amen . Piszecie o zazdrości , u mnie nie ma jej , Jest za to pełen podziw i wielkie gratulacje dla wędkarza że wyjął taką rybę ( to że ją zabrał to inna inszośc ) . Myślę że cała ta kłótnia spowodowana jest tym że niektórzy nie potrafią dostrzec wyjątkowości tego okazu . WYJĄTKOWOŚC TEGO SUMA NIE POLEGA NA NICZYM INNYM TYLKO NA JEGO WIELKOŚCI , WADZE I FAKCIE ŻE TAKI OKAZ JEST TAK RZADKO SPOTYKANY . Poruszyliście argument : zabrał go bo mu wolno . Rzeczywiście wolno mu tylko dlaczego ciągle słyszymy słowa krytki pod adresem ludzi którzy zabierają często duże ilości małych czy średnich ryb , przecież IM TEŻ WOLNO . Wychodzi na to że prawo i zachowanie ludzi którzy się do niego stosują jest cacy jeżli idzie po naszej myśli , a innym razem jeżeli nam się nie podoba to jest be ? (2009/09/25 17:12)

u?ytkownik10172


Rycesz930 - Ja wiem jak bym się zachował w takiej sytuacji. Niestety jestem tylko człowiekiem. Ty też niby wiesz - ale ja Ci nie wierzę, bo nie możesz być tego pewien. Już widzę jak po dwóch godzinach holu, jak gdyby nigdy nic, całujesz bydlaka w łeb i wypuszczasz do wody... Już to widzę... Piszesz że niektórzy (domniemam, że chodzi o mnie) nie potrafią dostrzec wyjątkowości takiego suma. A ja właśnie ją dostrzegam. Te wszystkie cechy jak wielkość, waga, sporadyczność - mogą przemawiać za tym, żeby taką rybę jednak uśmiercić (czyt. udokumentować jej złowienie). Oczywiście, że było by świetnie ją wypościć (dla mnie szkodnikiem specjalnym nie jest) ale nie mam nic, przeciwko jej zabraniu - decyzja łowcy i NIE MOŻNA GO ZA TO KRYTYKOWAC! Piszesz, że słyszymy słowa krytyki pod adresem ludzi zabierających spore ilości białorybu. Bo ludzie zabierają wszystko co łowią - a później nie wiedzą co z tym zrobic. To jest bezsens totalny. Zabranie rekordu polski nie jest dla mnie bez sensu - ja to usprawiedliwiam, Wy nie. Tym się różnimy. (2009/09/25 17:24)

u?ytkownik10172


Starałem się wytłumaczyć w sposób jasny o co mi chodzi. Przyznaję - dużo słów padło. Zrakdęw - wszedłeś ze mną w polemikę i nagle odpowiadasz słowami "SRAM NA TEN REKORD I WY TAKŻE NA NIEGO NASRAJCIE . SZKODA MI TYLKO TEJ BIEDNEJ RYBY". Po raz kolejny sugerujesz, żeby jednak nie traktować Cię poważnie. Spadam (2009/09/25 17:30)

u?ytkownik695


Nie dbam o Twoje podejście względem mej osoby . (2009/09/25 17:32)

u?ytkownik6876


Widzisz Kolego spiderling Ty mnie nie wierzysz ,a ja Tobie tak , mimo to nie mam pretensji . Byc może będzie temat że sytuacja będzie odwrotna . Byc może dlatego że nigdy nie złowiłem dużego suma takim je darzę szacunkiem . Fajnie że rozmowa trwa , a my się nie wyzywamy , dlatego życzę Ci suma 103 kg. ( oczywiście później do wody bo ja też chciałbym go złapac :). Pozdrawiam . (2009/09/25 17:37)

u?ytkownik695


Przecież ja człowieku nie wchodziłem z Tobą w żadną polemikę !Polemizować można tylko z ludźmi dysponującymi wiedzą i mającymi pewne morale . Tobie natomiast brakuje obu tych cech . (2009/09/25 17:38)

u?ytkownik7474


Kolego rycerz930. Ja całkowicie rozumiem Twoje spojrzenie na całą tą sytuację. Masz prawo szanować wielkie okazy bardziej niż inne lub odwrotnie. To jest Twoje prywatne zdanie i wolno ci takie mieć. Tak jak każdy z nas może mieć swoje poglądy. Jednak wyzywanie człowieka który postępuje zgodnie z regulaminem i prawem jakie mu przysługuje nie jest na miejscu. Dlatego właśnie rozpętała się ta dość ostra dyskusja. Chociaż masz trochę inne podejście do sprawy niż ja to wciąż je uważam za stosowne. Pogratulowałeś zwycięzcy ale wolałbyś aby złowiony okaz wypuścił i nikt Cię za to nie wyzywa. Dlaczego więc temu szczęśliwcowi co wyholował tego suma oberwało się tak jak to widać wyżej? To jest przedstawianie swoich poglądów? To jest czysta zazdrość! A jeśli nie zazdrość to jeszcze gorzej bo wtedy to już jest czyste chamstwo. Zwróćmy teraz uwagę jak swoje poglądy przedstawia kolega zrakdęw. Czy swoimi wypowiedziami może denerwować bądź ubliżać portalowiczom? W moim mniemaniu tak. Ja już się przekonałem, że jest to człowiek dość pokrętny i swoje poglądy przedstawia w dosadny sposób, nie szczędząc epitetów, dlatego się nie złoszczę, ale jest wiele innych osób, które mają prawo się poczuć urażone. Mógłbym tu zacytować kilka odzywek ale tego nie zrobię. Jeśli ktoś jest chętny raz jeszcze może przestudiować dyskusję. (2009/09/25 17:40)

u?ytkownik695


Mateusz - może napiszesz coś więcej na temat pęcherza pławnego suma ? Chętnie przeczytam bo nie wątpię w twoje doświadczenie . Przyznaję że moja wypowiedź była swego rodzaju cierpkim żartem . Błędem jest natomiast twierdzenie jakoby suma nie miał pławnego pęcherza . (2009/09/25 17:43)

u?ytkownik695


Albo lepiej nie pisz . Miało być o rekordzie nie o anatomii . (2009/09/25 17:44)

u?ytkownik695


Mateusz . Piszesz że jestem człowiekiem pokrętnym . Doprawdy nie wiem z czego to wywróżyłeś : z ręki na pewno nie , rzeczy należącej do mnie też nie masz ( tzw czarna magia ) pozostają więc karty , fusy i wosk lecz do Andrzejek pozostało jeszcze trochę czasu . A może jesteś po prostu psychoanalitykiem ? (2009/09/25 17:50)

u?ytkownik7463


Jeśli chodzi o zazdrość to są tu na nią dowody. Ja to widzę tak: Wszyscy co naskoczyli na tego rekordzistę lub są przeciwni temu, co z rybą zrobił, dzielą się na dwie grupy. Jedni tak jak Rycerz930 chcieliby aby ta ryba została wypuszczona ze względu na szacunek dla okazu. Drudzy, i ich jest tu więcej, chcieliby aby ta ryba została wypuszczona aby ktoś inny mógł ją złowić (ciekawe kto?). I to jest zazdrość moim zdaniem. (2009/09/25 17:50)