Zaloguj się do konta

Sum ; przynęty naturalne

utworzono: 2012/10/05 11:27
adamos33

Witam:) Mam pytanie zwiazane takie ze łwoie nad odra juz troszke ( odra Raków i Uraz) i mam pytanie na co wezmie sum widzialem ze łowia na watróbke i na zywa ale ja nie jestem zwolenikiem łapania na zywca:) i chce sie zapytac o peelet czy na to wezmie sum niby ludzie mówia ze bez problemów mozna złapac niezle sztuki ale wole sie upewnic jeszcze i po pytac co wy o tym myslicie:) pozdr [2012-10-05 11:27]

MateuszR86

Nie łowie na Odrze, ale uważam że wątróbka to świetna przynęta, jeżeli nie lubisz na żywą rybę to spróbuj na martwą tylko taka z 20+ ( masz też wtedy szanse na szczupaka ). Co do peletu to zależy od tego czy na Odrze jest to popularna przynęta bo jeśli nie to możesz złapać nic albo coś niewielkiego.
Pozostają zawsze jeszcze niezawodne rosówki :).
[2012-10-04 21:35]

rafal05

Jak dla mnie duży pęk rosówek jest lepszy niż wątroba, ale u każdego może byś skuteczne coś innego [2012-10-05 15:58]

vistula123

Jak sum żeruje to bierze na wszystko. W żołądku dużego suma znalazłam kukurydzę, rybkę i raka. Ja łowie sumy na wątróbkę. Pęk rosówek też jest oki. Podstawa - przynęta musi pasować do dużego haka. Udanego połowu ! [2012-10-05 17:32]

grzesiu92

Watrobka watrobka i jeszcze raz watrobka byle by drobiowa albo kacza byla. Przeciez pellet i tak w wiekszosci sie z watrobki sklada nie liczac maczki rybnej i mielonych malzy... Do tego mzoesz probowac na rosowki, raki , mieso z malzy , male żaby ( pod ochrona dlatego martwe jzu musimy znalesc :P), myszy.  Co do znalezien w zoladkach to zaby widzialem, mysz widzialem, ale ostatnio ktos pokazal mi zdjecia jak 12 rakow swiezych wyciagnal z b rzucha sumka 90 cm.
[2012-10-05 19:42]

No i jeszcze pijaweczka się sprawdza. [2012-10-05 20:12]

grzesiu92

No zapomnialem o pijaweczkach. No i jeszcze na swiatlo mozesz lapac jak na plycizny wychodza (patrz moj avatar)... Nie no z tym swiatlem to swiruje.
[2012-10-05 20:57]

rrbr

kto z piszących powyżej próbował kiedykolwiek łowic suma na pellet??? a jesli tak to ile razy??? ja sam jestem ciekawy jakie sa efekty na pellet. próbowałem w tym roku łowic na pellet na warcie ale bez efektu. ale to była 1 wedka w 1 noc. siedziałem ok 7 dób ciagiem w sierpniu na warcie zerwałem 2 sumy  ok. 15kg i 50kg pierwszy wziął na watrobe wieprzowa 2 na 6 rosówek. zauważyłem że pellety są zrobione różnie. tzn jedne na bazie roslinnej z aromatami (sa halibutowe itp.) i na bazie krwi i mięsa (równiez halibuty itp.) wiele osób wymienia najczęściej wątrobe drobiową jako lepsza . ja sie zgodze ale tylko pod wzgledem brań ale jakich ryb?? najczęsciej są to sumiki i klenie, krapie  itp. nie ma takiego wedkarza który w internecie by jasno określił że np. złowił na 100 wypadów na watroby wieprzowe  X% sumów a na drobiową inaczej. dlatego dla mnie super przynętą kolejno  jest 1. żywiec , 2. rosówki (6-8 szt),  3. watroba (do rozpoznania która-e lepsza), i mam nadzieje pellet z prawdziwego mięcha np.http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dynamite-baits-new-30mm-catfish-big-carp-hook-pellets-g4-a236-p1642-k10493.html.temat pelletu jest bardzo ciekawy i również przyłaczam sie do pytania jakie macie efekty z pelletem na suma!??? [2012-10-05 22:07]

grzesiu92

kto z piszących powyżej próbował kiedykolwiek łowic suma na pellet??? a jesli tak to ile razy??? ja sam jestem ciekawy jakie sa efekty na pellet. próbowałem w tym roku łowic na pellet na warcie ale bez efektu. ale to była 1 wedka w 1 noc. siedziałem ok 7 dób ciagiem w sierpniu na warcie zerwałem 2 sumy  ok. 15kg i 50kg pierwszy wziął na watrobe wieprzowa 2 na 6 rosówek. zauważyłem że pellety są zrobione różnie. tzn jedne na bazie roslinnej z aromatami (sa halibutowe itp.) i na bazie krwi i mięsa (równiez halibuty itp.) wiele osób wymienia najczęściej wątrobe drobiową jako lepsza . ja sie zgodze ale tylko pod wzgledem brań ale jakich ryb?? najczęsciej są to sumiki i klenie, krapie  itp. nie ma takiego wedkarza który w internecie by jasno określił że np. złowił na 100 wypadów na watroby wieprzowe  X% sumów a na drobiową inaczej. dlatego dla mnie super przynętą kolejno  jest 1. żywiec , 2. rosówki (6-8 szt),  3. watroba (do rozpoznania która-e lepsza), i mam nadzieje pellet z prawdziwego mięcha np.http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dynamite-baits-new-30mm-catfish-big-carp-hook-pellets-g4-a236-p1642-k10493.html.temat pelletu jest bardzo ciekawy i również przyłaczam sie do pytania jakie macie efekty z pelletem na suma!???

Ja lowie tylko na watrobe drobiową. Jak owiniesz w gaze ( maly haczyk) to kleniki i reszta drobnicy nie skubie.  Na wielkim hak to bran klenikowych nawet nie widac :PP Co do pelletu sam go robilem z przepisu ktory jest na forum sumowym. Jest bardziej selektywny niz watroba ale polmetrowe kleniki jako przylow też są fajne ;-) Wracajac do peletu zalezy jaki ulepisz gdy jest na wlosie jak krawat tylko do pyska zmeisci to ciagnie jak glupi a po zacieciu pusto. Zaraz wyruszam nad wisle, mam chyba 3 rolki tego wiec rzuce 1 watroba 1 pelt i zobaczymy co lepsze ;PP
[2012-10-05 23:22]

grzesiu92

Dopiero wstalem po nocce i zaraz znowu lece tylko z 300 m 0.50 :P Cyzli tak jak mowilem. Wczoraj zalozylem na jedna wedke pellet a na drugą watrobe indyczą. Pellet cala nic nie ruszony. Nad wodą totalna cisza. Okolo 4 rano leszcze zaczely sie chlapac. Zmienilem szpule w kolowrotku na zylke 0.30 z nadzieja na ladnego leszcza. 1/4 watroby na hak i w wode. Nietety przysnalem. O 5.15 obudzilo mnie walniecie w kamienie. Myslalem ze ktos idzie. Patrze na peletowa -  nic. Patrze na drugą a jej nei ma. Poswiecilem na kamienie a wedka lezy trzymajac sie na metalowym kolowrotku o kAmien i caly czas stuka. - siedzi. Zacinam. Oczywiscie tepy opor i zyl;ka jedzie z kolowrotka. (Zeby nie przerzucic dolka w ktorym lowilem zalozylem zylke na klips. ) Wyciagnal do klipsa i zylka strzelila jak nitka. wedki byly zarzucone mniej wiecej 2-3 m od siebie. Czyli wybral watrobe ktora u mnei jest o niebo skuteczniejsza.
[2012-10-06 19:06]

centrogres

Dopiero wstalem po nocce i zaraz znowu lece tylko z 300 m 0.50 :P Cyzli tak jak mowilem. Wczoraj zalozylem na jedna wedke pellet a na drugą watrobe indyczą. Pellet cala nic nie ruszony. Nad wodą totalna cisza. Okolo 4 rano leszcze zaczely sie chlapac. Zmienilem szpule w kolowrotku na zylke 0.30 z nadzieja na ladnego leszcza. 1/4 watroby na hak i w wode. Nietety przysnalem. O 5.15 obudzilo mnie walniecie w kamienie. Myslalem ze ktos idzie. Patrze na peletowa -  nic. Patrze na drugą a jej nei ma. Poswiecilem na kamienie a wedka lezy trzymajac sie na metalowym kolowrotku o kAmien i caly czas stuka. - siedzi. Zacinam. Oczywiscie tepy opor i zyl;ka jedzie z kolowrotka. (Zeby nie przerzucic dolka w ktorym lowilem zalozylem zylke na klips. ) Wyciagnal do klipsa i zylka strzelila jak nitka. wedki byly zarzucone mniej wiecej 2-3 m od siebie. Czyli wybral watrobe ktora u mnei jest o niebo skuteczniejsza.

Na każdą przynętę weżmie sum jak żeruję ale żeby go zwabić gdy słabo żeruję i tak najlepszy będzie żywiec podkreślam żywiec nie jakiś tam trupek.

[2012-10-07 06:53]

gruby12345

najlepszy jest i tak zywiec watrobe rosowy pijawki oskubie drobnica i efekty sa rozne duzy zywiec moze pracowac nawet kilka dni na wedce polecam karpie na zywca pozdrawiam
[2012-10-07 16:47]