Sum okres ochronny, Wisła PZW Radom

/ 9 odpowiedzi
Siemanko mam takie pytanko :-) Zadzwonił dzisiaj do mnie wujek i proponuje mi w sobotę wyjazd na suma! Ja mu mówię że 1 lipca jest w niedzielę a on coś że jak jest dzień wolny czy coś podobnego to wtedy już dzień wcześniej można? Czy to prawda?
onix101


Tak kolego jeżeli ostatni dzień okresu ochronnego danego gatunku przypada w dzniu wolny od pracy i ten dzień jest poprzedzony również dniem wolnym w tym przypadku sobotą możesz śmiało zacząć łowić suma. Połamania (2012/06/28 13:38)

bednar14


Dzięki za odpowiedź, w takim razie szykuję zestawy! (2012/06/28 13:45)

u?ytkownik120039


Z nowego regulaminu RAPR ze strony głównej PZW:
"4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb      przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień."
Nie ma tu mowy o "dwóch dniach", poza tym pierwsze słyszę aby sobota była USTAWOWO wolna od pracy. Może świadczyć o tym CZARNA karta w kalendarzu... (2012/06/28 13:46)

89krzysztof


4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku rybprzypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o tendzień.


Dni ustawowo wolne od pracy Na obszarze Polski, zgodnie z ustawą z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. z 1951 r. Nr 4, poz. 28, z późn. zm.) dniami wolnymi od pracy są następujące dni wyliczone enumeratywnie (według nazw świąt, którymi posługuje się ta ustawa): 1 stycznia – Nowy Rok 6 stycznia – Święto Trzech Króli, obowiązuje od 1 stycznia 2011 roku[1] (właśc. w chrześcijaństwie: Święto Objawienia Pańskiego czyli Epifanii) Pierwszy dzień Wielkanocy (tj. Niedziela wielkanocna, święto ruchome)[2] Drugi dzień Wielkanocy (tj. Poniedziałek wielkanocny, święto ruchome) 1 maja – Święto Państwowe (ustawa nie nazywa tego dnia "Świętem Pracy") 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja (tj. w rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791 r.) Pierwszy[3] dzień Zielonych Świątek (tj. liturgiczne Zesłanie Ducha Świętego, święto ruchome)[2] Dzień Bożego Ciała (tj. liturgiczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, święto ruchome) 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny (to święto liturgiczne wymienia ustawa; data ta jest zbieżna z wprowadzonym w 1992 r. Świętem Wojska Polskiego) 1 listopada – Wszystkich Świętych 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości (tj. w rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 r.) 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia oraz niedziele (wszystkie)


To jak to w końcu jest ? Sobota dniem ustawowo wolnym od pracy nie jest. (2012/06/28 13:49)

u?ytkownik120039


Sobota NA PEWNO nie jest dniem USTAWOWO wolnym od pracy, chyba że w dzień ten wypada USTAWOWO święto, czyli jak pisałem CZERWONA KARTKA w kalendarzu. Dzwoniłem dla pewności do PSR. W odpowiedzi usłyszałem że nie ma możliwości w bieżącą sobotę poławiać suma na terenach, gdzie okres ochronny kończy się 30.06... Z uśmiechem dodali, że jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań... Pozdrawiam! :))) (2012/06/28 13:58)

pawtek


Niedziela owszem, dzień ustawowo wolny od pracy i jest to w ostatnim zdaniu frag. ustawy umieszczonego przez kolege wyżej, o sobocie nie ma nic powiedziane czyli nie jest i w tym wypadku suma można zabierać od niedzieli czyli 1 lipca.

pozdrawiam (2012/06/28 14:04)

onix101


A to przepraszam za błąd. Przekonany byłem że w takiej sytuacji gdy w niedziele już można bo jest 1.06 to ten dzień poprzedzający weekendowy zezwala na połów. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd. (2012/06/28 14:05)

u?ytkownik120039


Nie ma za co przepraszać! :)))Jeden z moich najlepszych "numerów" tez dotyczył okresu ochronnego - pstrąga na górskim odcinku Pilicy. W styczniu pytam Kolegów: można jechać? Odp: Jasne! Brały rewelacyjnie, co prawda krótkie, ale dosłownie jak uklejki - jeden za drugim. Wszystkie wróciły do wody. Była też sesja foto. Potem w internet. A tu "Gościu" pisze: Piotrze, a co Ty do diabła tam robiłeś w styczniu, jak okres jest do lutego??? Masakra :)))... (2012/06/28 14:17)

bednar14


W taki razie jedziemy na sandała :-) (2012/06/30 16:15)