Zaloguj się do konta

Sum najsilniejsza polska ryba?

utworzono: 2011/07/22 10:04
zibipilkarz

Może do jesiotra , albo merlina :P
[2013-01-17 13:51]

centrogres

Koledzy ,jeżeli chodzi o suma jest silną rybą ,nie możemy go porównywać do innych ryb ponieważ nie dorastają do takich rozmiarów ,sumy łowię od trzech lat , najdłuższy hol suma 44 kg trwał 2 godziny , po braniu sum odpłynął na pewną odległość i przymurował do dna , żadne pompowanie nie pomogło a sprzęt był typowo pod suma , więc odłożyłem wędkę do stojaka ,napiąłem płetkę na maxa i czekałem 2 godziny aż ponownie ruszył , oczywiście został wyholowany, po oględzinach sprzętu okazało się że rozleciał się kołowrotek a był to morski duży kręcioł , holowane na niego były karpie po 12-15 kg przez kilka lat i służył by do dziś jakby nie hol tej silnej ryby . Czy ktoś zna inną rybę słodkowodną żeby rozwaliła podczas holu tak mocny sprzęt.
[2013-01-17 20:28]

kamil11269

gratuluję okazu :)
[2013-01-24 15:00]

SZUWARdragon2

to byly nasilniejsze ryby. [2013-01-26 22:07]

pineza

gdyby brzana osiagała takie rozmiary jak sum to nie wyobrazam sobie sprzetu jakim mozna by je łowic . łowie brzany wiem co mowie
[2013-01-26 22:22]

Bernard51

gdyby brzana osiagała takie rozmiary jak sum to nie wyobrazam sobie sprzetu jakim mozna by je łowic . łowie brzany wiem co mowie

Napewno masz rację brzana to jest dopiero mocarz, ale gdy zlowisz suma w rzece powiedzmy 6kg to jest o niebo silniejszy od takiego samego osobnika w wodzie stojącej.
Hol w bierzącej wodzie tez wymaga podobnie jak i brzany dużych umiejętności (mam na myśli male rzeczki) aby go wyjąć.
[2013-01-27 06:32]

luxxxis

To teraz  wyobrażcie sobie panowie hol  40 kg okonia lub pstrąga  potokowego,ten drugi w świecy mógłby w łodzi dziurę wybić gdyby skoczył na nią.Sum jest  bez  wątpienia najcięższą  rybą naszych  wód  ale napewno nie najwaleczniejszą,trud holu polega  w nim na wadze nie na dynamice,sprycie czy  woli  życia.Spokojne,równe odjazdy,murowanie,jakieś bączki na wodzie i to wszycho na co  stać wąsala,można jeść  kanapkę i holować.A pstrąg?okoń?brzana?to gejzery  wody,świece,trząchanie łbem,młynki,parcie pod prąd...Śmiem twierdzić że wspomniane ryby gdyby dorastały do sumiastych rozmiarów byłyby poza  naszym zasięgiem:)
[2013-01-27 12:41]

Hubert6661

sum to  najwieksza polska ryba ale jak porownamy kilogramowego wegorza z sumem kilogramowym wegorz przebija go trzy razy i tak samo dziki karp 3 kg to jak sum 6kg ,wydaje mi sie ze sum to potwor z glebin poniewaz osiaga niesamowite wielkosci ale w porownaniu do innych ryb przy tej samej wadze nie ma szans moja klasyfikacja  ryb ktore juz zlowilem 1-amur,2-karp,3-wegorz,4-lin,5-pstrag,6-sum 

Ciekaw jestem czy sumy i karpie holowałeś na jednym sprzęcie?? Nie sztuka wyciągnąć suma 10kg na wędce do 500g i fest kołowrotku a na karpie używać karpiówek 3lb i później porównują waleczność ryby.. 

[2013-01-27 13:51]

Hubert6661

Robert Gratuluje okazu, nie wiedziałem że holowałeś go tak długo... Też miałem raz sytuacje że ryba wzięła ale chyba poszła w zaczep a nie przymurowała. Po 15min PP 0.56 tato obwinął na około ręki założył rękawice  i zaczą ciągnąć nie było lekko ale zerwał plecionke teraz żałuje że nie zrobiłem tak jak ty że zostawiłeś rybę aż sama by wypłynęła.  [2013-01-27 13:55]

tswitek

tswitek sum i szczupak z pod lodu styczen 2013 zobaczcie sami
http://youtu.be/peQ1GjeZnrU
http://youtu.be/EnfcXAmUu1k
http://youtu.be/AHnjOv571cE
http://youtu.be/VKLnmyBhylc [2013-01-28 02:14]

Jack14

Nie bardzo wiem czy się chwalisz podając te, a nie inne linki.

Po pierwsze to pokazałeś tylko szczupaka i suma, który oczywiście jest obecnie pod ochroną (oczywiście o tym wiesz).

Po drugie to słyszałem również, że mieliście od h.ja h.jów i innych kó.ew, a żednej nie było widać na filmie (no może tylko jej rękę).

[2013-01-28 16:50]

z@mela

sum to jest zdecydowania najsilniejsza  ryba  występującą w PL a gdybanie   ze jakby okoń mial 30kg to ale by mial petarde  a  gdybym  za młodu troche potrenował  to teraz byłbym lepszy od Fedora .
[2013-01-28 17:45]