Sum na pellet

/ 9 odpowiedzi
Witam mam takie pytanie czy ktoś z was łowił lub próbował łowić suma na pelet?Jakie sa efekty tego?Czy można złowić większa sztukę niż na wątrobę lub rosówkę?Jak długo trzeba nęcić żeby były jakieś efekty?Jak to się sprawdza na dużych rzekach typu odra,mniejszych rzeczkach barycz i zbiornikach zaporowych?Za granica jest bardzo poppularny a u nas?
Romuald55


A karpie na żywca ktoś łowił?.......Kolego brusmen,naoglądasz się filmów o tematyce wędkarskiej kręconych dla producentów i mediów za ich pieniądze.Z realiami ma to niewiele wspólnego.Film o sandaczach na zbiorniku zaporowym w Pilchowicach na Bobrze kręcono chyba trzy tygodnie.Kilka sztuk złowiono.Na filmie wygląda to na sandaczowe eldorado.Rada moja jest prosta...załóż Kolego na hak pellet i łów sumy.Póżniej podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami.....na kulkę proteinową krabową złowiłem suma ale to przypadek a nie metoda łowienia i przynęta sumowa. (2013/10/21 14:06)

lukasz0145


Ale brusmen może miał na myśli ten nowy pelet sumowy co to niedawno się pojawił w sklepach. Ten http://krokodyl.sklep.pl/view/2083

(2013/10/21 14:41)

Romuald55


Można Kolego sprzedawać granulat dla warchlaków jako pellet do nęcenia leszczy,np.Trzeba tylko trochę reklamy.Czysty interes.Kilkukrotne przebicie.A jak ktoś przypadkiem złowi leszcza to poczta pantoflową zrobi darmową reklamę.Tak to działa w wędkarstwie.Zapominamy o zwykłych ziarnach jako zanęta i przynęta,o ciastach itp.A póżniej okazuje się,że nie ma ryb.One są tylko ich menu pokarmowe jest inne niż proponowane przez producentów zanęt.Np pellet na suma/podejrzewam,że drogi/ choć sum w naturze żywi się żywymi małymi rybami.Jeżeli więc Kolego złowisz na ten pellet suma 15 kg to będzie Twoja ryba życia.Dla mnie na żywca bez pelletu to przyłów. (2013/10/21 15:39)

lukasz0145


Takie wiaderko 3kg kosztuje coś kolo 130-140zl :D   (2013/10/21 16:30)

harry95mix



Tu masz trochę  opisane łowią też na pellet (23 Minuta) (2013/10/21 22:21)

u?ytkownik158065


dynamite baits robi fajny pellet sumowy, również fluo pływający (2013/10/21 22:55)

brusmen


Dzięki Łukaszu tak chodzi mi mniej więcej o to choć bardziej o ten pelet http://www.sklepsumowy.pl/przynety-sumowe-naturalne-c-12.html 'A łowił ktoś z was na nie? (2013/10/21 23:55)

mireus


Siemka.łowiłem na pellet halibut,rezultaty:dwa razy pekł hak to było na Ebro w okolicy Mora de Ebro ,za trzecim razem +/-56 kg 210cm.Ale to było w Hiszpani. (2013/10/23 20:05)

brusmen


A no właśnie to słynne ebro...można pomarzyć.A w Polsce łowiłeś na pellet? (2013/10/23 23:48)