Sum na Sulejowie

/ 15 odpowiedzi
Witam chciałbym się dowiedzieć czy warto zasadzić się na suma na zalewie Sulejowskim jeżeli tak to gdzie najlepiej ? I czy w obecnej porze roku to wgl ma sens ? Wskazówki co do najlepszej metody mile widziane :):)
Headshot


z gruntu chyba najlepiej:P tez próbuję suma jakiegoś większego wyciągnąć ale na Pilicy, jak dotąd same takie ok. 40cm się trafiają. Zazwyczaj łowię na pęczek dużych rosówek na dużym haku. 
Kiedy łowiłem na Cieszanowicach sumy to na małe kotwiczki zakładałem wątróbkę(świeżą,drobiową) 
We wtorek z kolegą planujemy nockę w pewnym miejscu na Pilicy i chcę połączyć i pokombinować z przynętami, a mianowicie mam zamiar na hak dać pęczek rosówek, a do koszyczka zanętowego chcę włożyć wątróbkę taką która nieładnie mówiąc zasmrodzi się trochę (tak doradził mi pewien pan łapiący sumy). Przed wyjazdem na łowisko dzień lub dwa wcześniej należy wątróbkę włożyć do słoja, w wieczku zrobić parę małych dziurek i zostawić w jakimś miejscu gdzie jest ciepło, a gdzie żaden dachowiec nie dobierze się nam do wątróbki. W dzień wyjazdu na ryby bierzemy taki specyfik i łowimy. Podobno ten zapach bardzo wabi sumy, pan który mi to doradził powiedział że najlepsza wątróbka to taka która po powąchaniu przez nas wywołuje w nas odruch wymiotny:P
Na Sulejowie nie łowiłem sumów ale wydaje mi się że na miliard procent siedzą tam ładne potwory:P więc chyba warto się tam zasadzić
(2012/09/02 20:03)

robertjonczyk2


Aha rozumiem dzięki za info, a z gruntu nie wyjedzą przynęty jakieś raki czy coś ? Wsytepują one wgl na zalewie Sulejowskim ? No i czy z gruntu nie będzie czasem problemów z zaczepami, słyszałem że dość porośnięte dno tam jest ?  (2012/09/02 20:48)

krychu26


z gruntu są tam bardzo dobre wyniki więc problemow nie powinno być (2012/09/02 20:53)

Headshot


wydaje mi się że nic nie wyje tego:P mi na rzece rosówek chyba  nic nie objadało, dzwoneczki milczały aż do brania suma (2012/09/02 21:43)

Pawelski13


Aha rozumiem dzięki za info, a z gruntu nie wyjedzą przynęty jakieś raki czy coś ? Wsytepują one wgl na zalewie Sulejowskim ? No i czy z gruntu nie będzie czasem problemów z zaczepami, słyszałem że dość porośnięte dno tam jest ?


Raki oraz szczeżuje jak najbardziej z ZS występują. (2012/09/02 23:08)

PepeTomMaz


Koledzy podpowiedzcie gdzie mógł bym się ustawić na suma na Zalewie. Chodzi mi o dobrą zabawę a e o jakieś kosmiczne wyniki (2012/10/15 14:17)

FLO92


czekaj do lipca i dopiero sie nastawiaj (2012/10/15 14:37)

centrogres


Sumy przestają żerować gdy temperatura wody spada poniżej 10 stopni ale jeżeli znajdziesz gdzie się gromadzą na zimowisko  i i dobrze podasz przynętę są już twoje,powodzenia. (2012/10/15 19:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grzesiu92


Centro gratki wasacza. Robert poszukaj jakeigos dolu, mzoe na nie trafisz. U nas 2 lata temu na wisle znalezli dol 8 m i slyszalem ze dwuidziestek polowili.... bananami... Sproboj jak bedzie cieplejszy dzien. Ja np. w zeszlum tyg mialem jednego na wedce ale 0.35 poszla w pizdu jak pod umocnienie spierdzielal. do 31 proboje a potem juz tylko sandal/szczuak. I pytanie do centro. Czy pod materacem na starym umocn brzegowym ( spadek z 0.5m na 3.5 -4 ) oczywiscie muliste dno moga siedziec? (2012/10/15 20:20)

centrogres


Centro gratki wasacza. Robert poszukaj jakeigos dolu, mzoe na nie trafisz. U nas 2 lata temu na wisle znalezli dol 8 m i slyszalem ze dwuidziestek polowili.... bananami... Sproboj jak bedzie cieplejszy dzien. Ja np. w zeszlum tyg mialem jednego na wedce ale 0.35 poszla w pizdu jak pod umocnienie spierdzielal. do 31 proboje a potem juz tylko sandal/szczuak. I pytanie do centro. Czy pod materacem na starym umocn brzegowym ( spadek z 0.5m na 3.5 -4 ) oczywiscie muliste dno moga siedziec?

Naprawdę ciężko powiedzieć jeżeli są jakieś korzenie lub jamy to prawie na pewno są, spróbuj puścić tam żywca takiego z pół kilo niech sobie tam buszuję a sam się przekonasz.
(2012/10/15 21:20)

grzesiu92


Jamy saaa. Bo jak wejdziesz na materac to spasc mzoesz jak sie zarwie. Pioowo leci. WIem ze tam sa bo mi ucieklal pod to. No to postawi japonca i moja kochana watrobe ;-) (2012/10/15 22:04)

Wolne od pracy


Witam kolegów. Znajomy był tydzień temu na Sulejowie widziałem zdjęcie sum 56ktg 184cm na żywca z łódki wybieram się ale czas nie pozwala (2013/09/05 21:20)

centrogres


186 cm to jakieś max 45 kg. (2013/11/15 11:23)