Zaloguj się do konta

Sum na wątróbkę

utworzono: 2010/12/02 20:10
Dinozzo23

Witam wszystkich sumowych zapaleńców :)
Chcialbym uzyskać od was poradę, Do tej poty łowilem sumy na rosówe i nie byly to jakieś specjalne okazy. Teraz chciałbym spróbować na wątróbkę i tu mi możecie pomóc ;)
Główne pytanie brzmi jak ją odpowiednio założyć żeby nie spadała?
[2010-12-02 20:10]

mielec

Najlepiej wieprzowa i krwista musi być no może nie musi ale wskazane jest. Daczego wieprzowa bo twardsza od drobiowej choć i ja zakładałem drób i było oki. Kup haki sumowe podwójne można też zabezpieczyć cienką niteczką vel żyłeczką.
[2010-12-02 20:20]

mateusz196

Próbowałem owijać wątróbkę drobiową w gazę ale i tak coś ją wysysało:)
[2010-12-02 20:44]

gruby0113

Ja zakładałem kotwicę, oczkiem przebijałem wątróbkę i zapinałem do agrafki i nie spadała a że ją coś skubało no cóż tego się nie da uniknąć.Pozdro
[2010-12-03 19:47]

szymon888

Witam chcesz złowić dużego suma daruj sobie wątróbkę załóż żywca np płoć 20 cm czy 15 i pamiętaj żeby trzymać żywca przy powierzchni łowiąc oczywiście w nocy i łów na jak najpłytszej wodzie tam gdzie drobnica czyli granice metra

[2010-12-03 20:31]

Blitz

Ja robiłem dokładnie tak jak kolega gruby0113, to najpewniejszy sposób, a jeśli chcesz łowić nie na kotwice tylko na haczyk zakładasz normalnie na zakładkę, z tym że haczyk powinien mieć ze 3 zadziory z tyłu, to też nieźle daje rade. Co do przynęt na "okazy" to ja bym polecał kule z mrożonych ochotek [formujesz kulke, obwiązujesz nitką, mrozisz, potem do lodówki turystycznej na łowisko, przynętę zamrożoną do wody, po 4-5 godzinach bez brania zmiana kulki]. 
Połamania [2010-12-04 11:29]

wujakrzysiu

kolego nie jest powiedziane  że na wątróbkę złapiesz coś większego jak na rosówkę :P najmniejszy złapany w tym roku był właśnie na wątróbkę wieprzową malec miał ok 50 cm ;)
[2010-12-04 12:43]

Witam kolegów , mogę poradzić co do wątróbki , łowiłem nieraz na Wiśle , najlepsza to z indyka lub gęsi , bo wieprzowa jest trocha trwalsza , a na tamte to można z lepszym skutkiem zaciąć,ja przeplatam kilka razy,żyłkom i niema prawa spaść z haka .PS. indyk,gęś to jest to co szukasz powodzenia //i B, www,ryby.
[2010-12-04 17:09]

mielec

Można zakupić lub samemu zrobić takie zestawy na suma.

Dosyc tanie w zakupie na allegro znajdziesz te co podaję na foto. To jest 6/0

Można kiupić 4/0 lub 2/0 do tego mniejsze haki na przynętę plecionka dowiązujemy zabezpieczamy dla pewności klejem i cienkim termokrczem zgrzewamy i gotowiec jaki chcemy jak dla mnie 6/0 za duże lecz taki 2/0 sumowy lub 4/0 jest oki do tego śmiało haczyk 4 i można zakładać na ten mniejszy przynetę.

Można również ponawlekać na nici lub żyłeczki cos jak zestaw włosowy lecz w większej ilości a hak pozostawić goły.

W żadnym przypadku nie jesteśmy wstanie wyeliminować brań i skubań mniejszych.
[2010-12-04 17:51]

jasiek J

ja uzywam rozpuszczalnej siatki

http://allegro.pl/rozpuszczalna-siatka-pva-cormoran-e-sklep-i1445444395.html

zakladam watrobe na chak i owijam siatka lub rozpuszczalna nicia.
po wrzuceniu przynety do wody siatka sie rozpuszcza, przyneta nie spadnie z chaczyka w momecie wyzutu co czesto sie zdarza.
[2011-02-19 21:16]