Zaloguj się do konta

Sum i sandacz na spinning jakie efekty u Was?

utworzono: 2011/08/14 17:02
piotrbokserorg

Dziś po dłuższej przerwie wybrałem się na rekonesans na moją Wisełkę. Woda jeszcze podwyższona ale da się łowić. Brań zero, nastawiałem się na sandacza i sumka z opadu.

Jak Wam idzie połów tych rybek metodą spiningową??
[2011-08-14 17:02]

DAN666

Na "mojej" Wiśle sandacz zdecydowanie wyemigrował z letnich miejscówek w stronę głównego nurtu, trafiają się skróty przy główkach ale to nie to , jego miejsce zajął boleń i szczupak który lubi dużą wodę, z sumem ciężko bo nie idzie się dobrać do głównych miejscówek , może za tydzień woda opadnie na tyle że da się podejść. 
DAN666 NRST  [2011-08-16 09:11]

Elwuo

Witam, toretycznie wiem jak łowić z opadu ale zastanawia mnie jednko, jak rozpracować dno łowiłem z opadu na Wiśle ale zerwałem tyle gum ze mi sie odechciało, i jeszcze jedno jakie podłoze lubi sum a jakie sandacz gdzie tych ryb szukać? i na co warto łowić na kogut? na gumy?
[2011-08-16 10:16]

piotrbokserorg

Ja również ostatnio nienaturalnie dużo urywam... aż mi się wydaje, że coś jest nie tak. Złowiłem sumka z opadu, wydaje mi się, że było to dno żwirowe - drobne kamienie+piasek.

[2011-08-27 17:40]

striggley

Ja również ostatnio nienaturalnie dużo urywam... aż mi się wydaje, że coś jest nie tak. Złowiłem sumka z opadu, wydaje mi się, że było to dno żwirowe - drobne kamienie+piasek.

takie dno jakie opisałeś głównie właśnie preferuje sandacz żwirek kamyczki piach

[2011-08-27 20:03]

szymbor

nie powiem po 25 maja (wody SUM gdzie sandacz miał okres ochronny do 25 maja)wyniki były rewelacyjne ... mniejszego niż 60 nie dało się złowić (na mojej miejscówce) ....
z Sumem cienko chociaż zaczęły brać ...
filmik z mojego połowu z dnia 18.08 - 19.08.2011 :)

Zandery zaczynają ładnie gryźć :) jutro kolejne zmagania :P może coś się uwiesi ciekawego :)

18>08 kiedy złapałem te dwa ładne zandery które ważyły 2 kg może nawet lekko ponad, zaciąłem również snadacza któego przez chwilę nie mogłem oderwać od dna ... ale niestety zaraz spadł czyli już można walczyć :) ... aha i sandacze w dobrej formie ... walczą rewelacyjnie :)

Wszystkie rybki wróciły do wody :) sandacz miał szczęście że akurat nie miałem ochoty na smażoną rybkę :P

[2011-08-28 00:03]

xkuba8111

oj umnie znakomicie sum ok.25kg.!
[2012-06-13 07:09]

Tomekoo

Gratuluję sumiska,u mnie dwa sumy na fatty jeden miał 123cm i wrócił do wody drugi mniejszy (chyba) bo nie miałem miary i aparatu ,zaś trzeci a w zasadzie w kolejności to drugi który wziął mi na opasce na gumę dokładnie kopyto nr 4 stratował mi 10m plecionki zrywając mi ją nie miłosiernie...byłem bez szansy z kolosem w ostrym nurcie :)a z sandałami to różnie w czerwcu kilka było a teraz się zawiesiły efekty,czekam na urlop i myślę że "coś" złowię ;) [2012-07-11 18:37]

pinex77

jeśli chodzi o wąsatego to bardzo skromnie jeden złowiony na spining białe kopyto 7cm. sumik miał zaledwie 84cm. wagi niestety nie miałem a rybka wróciła do wody, no i jedno spalone branie na wątrobę drobiową. natomiast ze sandaczami ''trochę'' lepiej na początku czerwca dwa niewiele ponad wymiar;54cm i 55cm. kilka bez wymiaru, i mnóstwo zepsutych brań. niestety od dwóch tygodni bez pobicia być może było zbyt gorąco no ale sezon przed nami.
[2012-07-15 19:11]

jarekk

oj umnie znakomicie sum ok.25kg.!

Pytanko: jaką ma długość sum o takiej wadze ? [2012-07-15 23:40]

jarekk

Aaa to jeszcze dorzucę swój FILMIK :) [2012-07-15 23:45]

xkuba8111

witam!miał120cm. [2012-07-16 12:50]

Tomekoo

witam!miał120cm.

hehehehehehehehechyba przekęciłeś wagę kolego wisząc razem z tym sumem ;)Ja złowiłem dwa podobnej wielkości i miały góra po 15kg ;)Nie możliwe że ryba tej długości ma te wagę ;)A widziałem na prawdę różne duże sumy od 15kg po 35kg a nawet w tym 70-80kg złowionego przez mojego kolegę Andrzeja na wiśle w nocy ;)Więc te metrówki to podrostki i nie możliwe że ma taka ryba "ćwiartkę" ;)Pozdrawiam
[2012-07-21 14:34]

SETA84

witam!miał120cm.

hehehehehehehehechyba przekęciłeś wagę kolego wisząc razem z tym sumem ;)Ja złowiłem dwa podobnej wielkości i miały góra po 15kg ;)Nie możliwe że ryba tej długości ma te wagę ;)A widziałem na prawdę różne duże sumy od 15kg po 35kg a nawet w tym 70-80kg złowionego przez mojego kolegę Andrzeja na wiśle w nocy ;)Więc te metrówki to podrostki i nie możliwe że ma taka ryba "ćwiartkę" ;)Pozdrawiam

Witam !
Zgadzam się z kolegą Tomekoo, rybka która ma 25kg powinna mieć ok 150-160 cm [2012-07-21 16:19]

osi17

Witam

mój sumik z odry miał 135cm i warzył dokładnie 13.5kg, 25kg sum musi mieć min 150cm....

[2012-08-03 09:44]

mój największy sum nie wyjęty na spiningu sumowym na kolowrosku katana który nie przeżył cholu , suma wyciągnęłem do wierzchu , miał jakieś 40 kg i złamał i chak i tule go widziałem , ałe murował do dna  bardzo mocno i w dodatku walił ogonem . Miałem go w tym roku na Cegielince na soining w szczecinie , muślę że go wyciągnę za jakieś 5 lat , będę próbował , a miałem go na mansa predatora 3 d jakieś 9 cm  na łódce taty kolegi , sum to ryba bardzo silna i w dojatku taka duża [2012-08-28 10:16]

Tomekoo

Miałem dziś na kiju suma podczas nauki czytania wody której zapodawałem koledze...Po braniu ruszył na środek i mówię nie da rady go wyciągnąć,wrócił spidem na mnie nie nadążałem kręcić po czym przepłynął koło nas :))))Mina kolegi ...nie do kupienia nigdzie;)Mówi...co Ty mi tu k..wa pokazujesz ;)))))) hahahahahahaoczami świecił niesamowicie a te bydle przetarło mi plećkę 0,10mm o kamyki ale widziałem go pod nogami na 0,5m wody był około mojej wysokości :)))170cm na pewno miał :)I mało tego,był dziś przymrozek nad wartą :)i powiedziałem mu ...będą żarły .Pierwszy rzut jak w moim blogu podążając za słońcem dokładnie to samo miejsce ten sam wielokrotnie ćwiczony chwyt sandaczowo,sumowy i buuuum:)))Coś pięknego ;)Pozdrawiam
[2012-08-28 11:13]