Sucha mucha- jak łowić?

/ 4 odpowiedzi
witam jestem nowicjuszem w łowieniu na muchę mam takie pytanie bo ponoć przy łowieniu na suchą i mokrą muchę najważniejsze jest prowadzenie i to jest dla mnie problem czy należy ją prowadzić jak spławik w przepływance czy powinna luźno spływać z nurtem rzeki. 
    
z góry  dzięki za odpowiedz pozdrawiam i życzę połamania kija
u?ytkownik34562


Twoja mucha nasladuje  nature.

1  Jezeli ryby zeruja na powierzchni to masz szanse na zastosowanie suchej muchy.

2  Muszisz dowiedziec sie  CO one ( ryby) jedza.

3  Dobierasz muche do TEGO (krztalt,wielkosc ,kolor)

4  Podajesz przynete w te miejsca gdzie ryba zeruje. Szkoda czasu na eksperymenty.

To jest Kolego podstawowy schemat naszego dzialenia (jesli ma byc skutecne),na pytanie ktore zadales odpowiada sport o nazwie WEDKARSTWO MUCHOWE. Masz tony informacji do  poszukania. Najlepsza w/g mnie metoda to ; OBSERWACJA. Do tego dobieram wiadomosci , doswiadczenia.

Na Twoje pytanie kazdy wedkarz odpowie inaczej. POWODZENIA. Zacznij od ksiazki A. Sikory.

(2011/05/16 05:04)

pawelz


witam jestem nowicjuszem w łowieniu na muchę mam takie pytanie bo ponoć przy łowieniu na suchą i mokrą muchę najważniejsze jest prowadzenie i to jest dla mnie problem czy należy ją prowadzić jak spławik w przepływance czy powinna luźno spływać z nurtem rzeki. 
    
z góry  dzięki za odpowiedz pozdrawiam i życzę połamania kija

W 9 / 10 przypadkach mucha powinna splywac jak najbardziej naturalnie.
W pewnych sytuacjach (przy intensywnej rojce chrusta) niezle efekty osiada sie na tzw smuzaki (muchy ktore odpowiednio przytrzymywane linka smuza na powierzchni wody). (2011/05/16 09:19)

czarnylis96


a mozna stosowacnormalne zylki czy trzeba sie zaopatrzyc w specjalns linke?? (2012/07/18 11:36)

pawelz


Pomijajac przepisy, spróbuj podac sucha muche na odleglosc wieksza niz dlugosc wedki bez linki. Nie stosujac kuli wodnej. (2012/07/30 09:32)