Sucha karma dla psa jako dodatek do zanęty.

/ 10 odpowiedzi
Witam wszystkich.mam takie pytanko,czy naprawde warto dodawać do zanęty karmę dla psa,bo dużo o tym czytałem ale niewiem czy to daje jakieś poważne efekty w połowach.Wiadomo że ludzie różne rzeczy piszą a narobić sobie bigosu na łowisku to nie jest przyjemna sprawa.z góry dziekuję za odp.
Bernard51


Teraz jak jest cieplo i woda ma dużą temperaturę zakładam na włos pelet banan+karma smak wołowina, unosi trochę od podłoża i przynosi efekty w nocy, w dzień ryba tak leniwa przez te upały że nawet w rzece słabo żeruje. (2014/08/01 19:41)

tripod


> czy naprawde warto dodawać do zanęty karmę dla psa

> Wiadomo że ludzie różne rzeczy piszą

Do dobrej zanęty nie warto dodawać, a to z tego powodu, że karma może i zazwyczaj psuje konsystencję i specyfikę zanęty: spoistość, pracę w wodzie (przenoszenie zapachów i smaków na cząstkach, równomierny rozpad) oraz zdominuje zapachowo.

Mam taką propozycję, kolego, kup zanętę Magnum lub Elite i niczego nie będziesz musiał dodawać, aby łowić ryby :-) Mniej zachodu, mniej wydatków, lepsze wyniki.

A wracając do karmy, może ona stanowić bazę, do której dodasz glinę lub ziemię, robaki i ew. mocne atraktory. Polecam bioaktywator Dragona - nie gryzie się z karmą i wzmaga apetyt ryb.

pozdrawiam (2014/08/02 06:47)

mulak1


I to właśnie  cała prawda ,ale są tacy co kombinują nie wiadomo poco  i z tego nic nie wychodzi Podstawa to  dobrej klasy zanęta i przynęta ,a nie jakaś padlina dla psa i kota naczytają się głupot i tak piszą po portalach i kombinują (2014/08/02 18:13)

Arcymisiek


@mulak. Karma dla psa czy kota, jest zbilansowanym pokarmem, bogatym w białko i minerały, zawiera sól, zboża, oleje i mączki zwierzęce.
Padliny, jak to piszesz, nikt nie wypuszcza na rynek , bo zapewne nie dostała by atestu, a zwierzęta pewnie by się pochorowały, lub pozdychały.

Trzeba wiedzieć w jakim okresie ten dodatek stosować.
Ja stosowałem często w okresie wiosennym, kiedy ryba szuka minerałów i pokarmu bogatego w aminokwasy (zwierzęce), a nie zbajerowanych zapachami odpadów cukierniczych z trocinami, otrębami i śladowymi ilościami zbóż, jak to w większości tanich sklepowych zanęt . Głównie stosuje zmielonego na mączkę Pedigree juniora,  tak w 15-20%. Ryby zawsze chętnie w tą zanętę wchodziły... Mój kolega stosuje często karmę frolic na włos, także z dobrym skutkiem.
(2014/08/03 12:28)

u?ytkownik158065


@mulak. Karma dla psa czy kota, jest zbilansowanym pokarmem, bogatym w białko i minerały, zawiera sól, zboża, oleje i mączki zwierzęce.
Padliny, jak to piszesz, nikt nie wypuszcza na rynek , bo zapewne nie dostała by atestu, a zwierzęta pewnie by się pochorowały, lub pozdychały.

Trzeba wiedzieć w jakim okresie ten dodatek stosować.
Ja stosowałem często w okresie wiosennym, kiedy ryba szuka minerałów i pokarmu bogatego w aminokwasy (zwierzęce), a nie zbajerowanych zapachami odpadów cukierniczych z trocinami, otrębami i śladowymi ilościami zbóż, jak to w większości tanich sklepowych zanęt . Głównie stosuje Pedigree juniora,  tak w 15-20%. Ryby zawsze chętnie w tą zanętę wchodziły... Mój kolega stosuje często karmę frolic na włos, także z dobrym skutkiem.

Dokładnie tak i właśnie dlatego jest to bardzo dobry dodatek jeśli chcemy nęcić np. karpia, karpie uwielbiają psie żarcie i odwrotnie psy uwielbiają żarcie dla karpi :), jak wiadomo pies byle czego nie zje i z daleka wyczuje np stare lub złej jakości kulki proteinowe i jest najlepszym testerem :) (2014/08/03 12:39)

Bernard51


Dokładnie tak i właśnie dlatego jest to bardzo dobry dodatek jeśli chcemy nęcić np. karpia, karpie uwielbiają psie żarcie i odwrotnie psy uwielbiają żarcie dla karpi :), jak wiadomo pies byle czego nie zje i z daleka wyczuje np stare lub złej jakości kulki proteinowe i jest najlepszym testerem :)

Dla mnie najśmieszniejsze jest to że; są tacy którzy wierzą w czarodziejską moc drogich zanęt i to obwieszczają wszem, a prawda jest taka że dobra baza odpowiednio wzbogacona i dopalona w niedużych ilościach przynosi wspaniały efekt przy rybach karpiowatych, a nie kilogramy drogich zanęt. (2014/08/03 15:33)

tripod


Nikt tutaj kolego bernard nie obwieszcza bóg wie czego o drogich zanętach - czegoś nie doczytałeś lub nadinterpretujesz to, co widzisz w postaci literek.

Zanęty Magnum i Elite nie są kosztowne, znacznie znacznie tańsze od np. Sensasa, a dość dobre. Jak na swoja cenę - bardzo dobre.

Nie odradzam używania psiej karmy, a jedynie mieszanie tej karmy z zanętą.
Paniał?

A gwoli ścisłości, białoryb można łowić na pęczak, kukurydzę, makaron, pszenicę, ziemniaki, owies moczony w miodzie, a nasi pradziadowie na liny przypalali kopyta krowie, na karasie - fermentujące zboże (coś ala zacierowe). Nikt nie używał firmowej zanęty :-)
Jeśli tylko ktoś chce się w to bawić, proszę bardzo. Dla mnie to jest dobre od święta, zrobione z ciekawości i dla frajdy, ale nie na powszedni dzień wędkarski, bo jest to czasochłonne i często kosztowne.

Z psim żarciem - teoretycznie - powinno być, jak pisze jeden z kolegów o atestach, świadectwach itd. o wysokiej jakości. A w praktyce to dramat.
Po co mam kupować psie żarcie zagranicznej produkcji, skoro mam tylu polskich świetnych producentów kulek proteinowych np.: Paweł Szewc, Bandit Carp (Rafał Matuszewski), Tandem Baits (duża polska firma). Te pieniądze lepiej zostawić w Polsce. (2014/08/04 06:53)

olivia85


Jeżeli karma, to tylko dobrej jakości. Bogata w składniki. Trwała zapachowo.

Pozdrawiam, Oliwia. (2014/08/04 10:01)

Bernard51


Nie odradzam używania psiej karmy, a jedynie mieszanie tej karmy z zanętą.
Paniał?

Po co mam kupować psie żarcie zagranicznej produkcji, skoro mam tylu polskich świetnych producentów kulek proteinowych np.: Paweł Szewc, Bandit Carp (Rafał Matuszewski), Tandem Baits (duża polska firma). Te pieniądze lepiej zostawić w Polsce.

Co do ,psiej karmy to się trochę mylisz lub masz małe doświadczenie w tym mieszaniu, natomiast te pieniądze lepiej zostawic w Polsce to Ci wyszło jako dobry argument.Nie wiem ile sprzętu polskiego używasz począwszy od kija i haka a skończywszy na kręciołkach i żyłkach. Nie wiem dlaczego Tandem Baits a nie Masvwe Baits. (2014/08/09 18:17)