Stynka w wodach woj.mazowieckiego

/ 14 odpowiedzi
Witam wszystkich.Jestem z województwa mazowieckiego a moje pytanie brzmi nnastępująco..Czy w tym rejonie polski jest jakiś akwen w którym występuje ryba STYNKA???Pozdrawiam..........
kazik


Stynka jest raczej rybą wód położonych blisko morza, a więc raczej nie powinna występować na Mazowszu. Chyba że kolega pomylił tą nazwę ze Słonecznicą tu link : Stynka czy słonecznica

(2011/01/17 22:13)

Elmiszello


Jak wiadomo tu wcześniej Kazio podał link do rozwiązania twojego problemu. A jeżeli chodzi o słonecznice to można jej używać jako przynęty bo nie jest ona wymieniona w spisie ryb chronionych.  (2011/01/18 02:44)

Macloud25


Dzięki za info ale już znalazłem trochę informacji,z tego co wiem ryba występuje również w zbiornikach koło Płocka i na Zalewie Domianów.Co do stynki czy słonecznicy to stynki nie da się pomylić z żadną inną rybą choćby dlatego że jako jedyna ma specyficzny zapach świeżego zielonego ogórka.Pozdrawiam (2011/01/18 13:16)

u?ytkownik32263


Też się podepnę pod temat i chcę się zapytać czy może ktoś wie gdzie to maleństwo można złapać w pobliżu Torunia. Z góry dzieki za odpowiedzi! (2011/01/18 13:31)

kodi78


A czy ta rybka nie jest czasami pod ochroną? (2011/01/19 08:52)

u?ytkownik32263


kodi78 nie jest pod ochroną i z tego co wiem nigdy nie była, a jest świetną przynętą. (2011/01/19 11:35)

Blacha


pierwsze słysze ze jest w domaniowie, w domaniowie nie ma nawet wszedobylskiej uklei. skąd masz takie informacje. (2011/01/19 18:10)

Macloud25


Witam.Kolego Blacha info o wystpowaniu na Domaniowie stynki otrzymałem na innym forum od pewnego gościa.Ponoć łapał ją w okolicach plaży na płytkiej wodzie przy brzegu.Ja tam nigdy nie byłem na tym łowisku więc nie potwierdzę na 100% tych informacji.Istnieje też możliwość pomylenie z słonecznicą bo z wyglądu są dość podobne.....Pozdrawiam (2011/01/19 18:51)

kazik


I tu może wchodzi w grę taka pomyłka . Rybki mimo że inne to jednak jeżeli nie widzimy ich razem to możemy mylić . Z drugiej strony to jednak Stynka musi mieć kontakt z morzem , więc zbiorniki z których nie może się wydostać nie wchodzą w możliwość jej występowania . Jak się mylę to wtedy te rybki zachowywały by się podobnie jak Trocie (odmiany pstrągów) gdzie wytwarzają się formy typowo słodkowodne .

 

(2011/01/19 19:32)

Blacha


Stynka ma pletwe tłuszczowa wiec nie ma mowy o pomyłce. A ze zapytam czemu musi miec kontakt z morzem? (2011/01/19 21:44)

u?ytkownik32263


kazik to nie prawda, że stynka MUSI mieć kontakt z morzem. Poza populacjami występującymi w naszych zalewach rybka ta występuje w bardzo dużej ilości jezior, szczególnie na Mazurach. Tak na dobrą sprawę jest w każdym większym czystym jeziorze typu sielawowego. Osobiście znam takie , ale Wądzyń jest ode mnie 7 dyszek więc to trochę daleko, żeby jechać tylko po przynetę. Dlatego dalej pytam, gdzie w pobliżu Torunia można ewentualnie połowić tą rybkę? (2011/01/19 22:20)

kick


stynka ma zęby takie małe to idzie ją odróżnić  a poza tym ona występuje w morzu (2011/04/19 17:46)

u?ytkownik32263


stynka ma zęby takie małe to idzie ją odróżnić  a poza tym ona występuje w morzu


Kolego kick stynka wystepuje TEŻ w morzu jak i również w przyujściowych odcinkach rzek a także jeziorach typu sielawowego. Więc nie pisz "poza tym ona występuje w morzu" bo sugeruje to tylko jedno miejsce występowania tego gatunku a nie jest to prawdą.



(2011/04/19 19:01)

kick


stynka ma zęby takie małe to idzie ją odróżnić  a poza tym ona występuje w morzu


Kolego kick stynka wystepuje TEŻ w morzu jak i również w przyujściowych odcinkach rzek a także jeziorach typu sielawowego. Więc nie pisz "poza tym ona występuje w morzu" bo sugeruje to tylko jedno miejsce występowania tego gatunku a nie jest to prawdą.

dobra ale częsciej poławiana jest w morzu

(2011/04/20 08:53)