Zaloguj się do konta

Strzebla w oczku

utworzono: 2013/04/11 21:45

Witam czy można by było hodować strzeble potokową w oczku czy nie zdechnie z góry dzięki
[2013-04-11 21:45]

bajson12991

proponuje spróbować może się uda [2013-04-11 22:57]

tomeqbrzez

Nie proponuję, strzebla to ryba rzeczna, lubiąca zimną, dobrze natlenioną wodę - w oczku pewnie nie przeżyje.
[2013-04-11 23:05]

89krzysztof

Po mojemu potokowa to w rzekach żyje, nie w stawie.
[2013-04-11 23:21]

ryukon1975

Witam czy można by było hodować strzeble potokową w oczku czy nie zdechnie z góry dzięki

Hodowlą ryb to się zajmuje PZW dlatego strzebla została wyparta z większości wód w jakich występowała.
Więc najlepiej zostaw je tam gdzie są bo to wrażliwe ryby i po pierwsze zdechną w oczku a po drugie to w jakim celu chcesz je hodować ?
Dodam że to gatunek objęty zakazem połowów wędkarskich,przynajmniej u mnie.
[2013-04-12 06:13]

Nie proponuję, strzebla to ryba rzeczna, lubiąca zimną, dobrze natlenioną wodę - w oczku pewnie nie przeżyje.

Nawet na pewno. [2013-04-12 07:15]

kamil11269

Jest to ryba chroniona także nie radzę
[2013-04-12 07:26]

mateusz1382

Zdechnąć nie zdechnie i przeżyje najgorzej z transportem w tedy może kipnąć  [2013-04-12 11:01]

max2015

W sumie to ryba pod ochroną. Także raczej bym nie proponowa. Poza tym faktycznie, może nie przezyc.Pozdro.
[2013-04-12 12:00]

SZUWARdragon2

Strzebla przekopowa         Żyje stadnie w silnie zarośniętych, niewielkich zbiornikach wodnych. Jest przystosowana do życia w miejscach o małej zawartości tlenu w wodzie (zamulone dno).

Nie radze sa pod ochrona. [2013-04-12 14:11]

SZUWARdragon2

Strzebla przekopowa         Żyje stadnie w silnie zarośniętych, niewielkich zbiornikach wodnych. Jest przystosowana do życia w miejscach o małej zawartości tlenu w wodzie (zamulone dno).

Nie radze sa pod ochrona. [2013-04-12 14:11]

Romuald55

Nie wolno bez stosownego pozwolenia hodować zwierząt prawnie chronionych.Strzeble do takich należą.Wpuszczając strzeble do oczka musisz się liczyć z konsekwencjami prawnymi jeśli sprawa ujrzy światło dzienne."Przyjazny" sąsiad albo wkurzona żona np może mieć na ciebie haka i złożyć doniesienie.A swoja drogą są atrakcyjniejsze rybki nadające się do oczek wodnych.Dlaczego więc strzebla?
[2013-04-12 15:27]

mateusz1382

Przeżyje(jak napisałem wyżej) ale po co Ci ta rybka kup sobie karaś koi i bedziesz mial kolorowe rybki uklejki sobie wpusc bedą pływac nie beda sie chowac  [2013-04-12 16:22]

ryukon1975

Strzebla potokowa-Żyje stadnie, w płytkich, chłodnych, szybko płynących wodach o dnie kamienistym lub piaszczystym. Spotykana również w górskich jeziorach. Występuje do wysokości 2000 m n.p.m. Bardzo wrażliwa na zanieczyszczenie wody.

W pytaniu chodziło o strzeblę potokową a nie przekopową zwana też błotną.
Gatunki te maja zupełnie inne wymagania co do środowiska w którym żyją i strzebla potokowa na pewno w żadnym oczku wodnym żyć nie będzie.
[2013-04-12 16:49]

mateusz1382

Ja wcześniej nie wiedziałem jak strzebla potokowa wygląda i u mnie złowiliśmy koledze do oczka i żyła tylko musiała szybko do niego dotrzeć z łoiwska 
Ale jak wszyscy piszą nie bierz ich !!! [2013-04-12 21:01]

Strzebla potokowa-Żyje stadnie, w płytkich, chłodnych, szybko płynących wodach o dnie kamienistym lub piaszczystym. Spotykana również w górskich jeziorach. Występuje do wysokości 2000 m n.p.m. Bardzo wrażliwa na zanieczyszczenie wody.

Gatunki te maja zupełnie inne wymagania co do środowiska w którym żyją i strzebla potokowa na pewno w żadnym oczku wodnym żyć nie będzie.

Krzychu dobrze,że czuwasz i potrafisz ze stoickim spokojem wyjaśnic ludziskom o co biega:) [2013-04-13 07:06]

SZUWARdragon2

WIEM JAKIE JEST PYTANIE! podalem przyklad ktora by sie nadawala!

[2013-04-13 10:43]

lynx

Hodowlą ryb to się zajmuje PZW dlatego strzebla została wyparta z większości wód w jakich występowała.
Więc najlepiej zostaw je tam gdzie są bo to wrażliwe ryby i po pierwsze zdechną w oczku a po drugie to w jakim celu chcesz je hodować ?
Dodam że to gatunek objęty zakazem połowów wędkarskich,przynajmniej u mnie.

Kiełb też lubi czystą, natlenioną wodę a u mnie w oczku ładnie się chowa. Jest jednak czuły na chemiczne zanieczyszczenia.
[2013-04-17 23:29]

lynx

Nawet na pewno.

Załóżmy się, że przezyje.
[2013-04-17 23:30]

lynx

Ja wcześniej nie wiedziałem jak strzebla potokowa wygląda i u mnie złowiliśmy koledze do oczka i żyła tylko musiała szybko do niego dotrzeć z łoiwska 
Ale jak wszyscy piszą nie bierz ich !!!

No i co Ryukon?
[2013-04-17 23:33]

ryukon1975

No i co Ryukon?

Chłopak nawet nie wiedział i pewnie nadal nie wie jak ta ryba wygląda więc jego zdanie nie jest dla mnie wyrocznią.
Jeśli nawet pożyje kilka dni to zdechnie wcześniej czy później w czasie większych upałów.
Chyba że ktoś zainwestował sporo w oczko jest natleniane z zimną wodą itd. ale sądząc z wypowiedzi raczej nie chodzi o coś takiego.
Widziałem próby trzymania w akwarium czy oczkach kleni i podobnych ryb,koniec jest zawsze taki sam.:)
[2013-04-18 06:51]

lynx

No i co Ryukon?

Chłopak nawet nie wiedział i pewnie nadal nie wie jak ta ryba wygląda więc jego zdanie nie jest dla mnie wyrocznią.
Jeśli nawet pożyje kilka dni to zdechnie wcześniej czy później w czasie większych upałów.
Chyba że ktoś zainwestował sporo w oczko jest natleniane z zimną wodą itd. ale sądząc z wypowiedzi raczej nie chodzi o coś takiego.
Widziałem próby trzymania w akwarium czy oczkach kleni i podobnych ryb,koniec jest zawsze taki sam.:)

Mam na myśli oczko 1,5 do 2,0 głebokości.
Ja tej ryby nie hodowalem ale w oczku miałem jazie i kiełbie i dobrze się hodowały.
[2013-04-18 23:01]

ryukon1975

Każdą rybę można "trzymać" w sztucznych warunkach.
Wymaga to jednak pewnej wiedzy by stworzyć jej odpowiednie warunki.
Stworzenie zaś tych warunków wymaga nakładów finansowych.Napisałem trzymać bo pytanie było o hodowlę a hodowla czyli mnożenie ryb wymaga już dużo więcej.
Jeśli zaś chodzi o kiełbie to nie jest chyba on aż tak wymagający, u mnie występuje w każdej wodzie w promieniu wielu kilometrów.Może poza typowymi leśnymi sadzawkami gdzie są tylko karasie i rzadziej występujące ryby które kiedyś muszę sfotografować bo wielu "wędkarzy" nawet nie wie że takie ryby mamy.:)
Piszesz że głębokość Twojego oczka to 1,5-2 m i o to właśnie chodzi ryba typu kleń-jaź potrzebuje przestrzeni w małym płytkim oczku zdechnie w upały. Widziałem jednak jak wpuszczone do stawu hodowlanego dużego ( z niewielkim przepływem ) i głębokiego żyły w nim i całkiem dobrze się miały.Na paszy jaką były karmione dorosły do medalowych norm.
[2013-04-19 06:52]

Diablo

Skąd wiesz że musiała szybko dotrzeć?
[2013-04-19 08:07]

mateusz1382

Bo niektóre kipneły właśnie w transporcie a jak juz przeżyły to trzymały się w oczku  [2013-04-19 21:10]

piotras1237

Cześć! Czasami przerzedzając rowerem nad małą rzeczką w mojej miejscowości widzę pod wieczór jak mnóstwo strzelb zbiera malutkie owady z powierzchni wody. Myślę,że w oczku by nie przeżyła jest to typowy ryba rzeczna lubiąca piaszczysto kamieniste dno oraz zimna i dobrze natlenioną wodę.Obecnie jest pod ochroną.Do oczka lepiej wpuścić trochę większych japońców oraz ozdobne karpiki. [2013-05-10 20:04]