Strona wedkuje

/ 23 odpowiedzi
Czy tylko mi się wydaje czy wy też zauważacie że na forum pojawiają sie beznadziejne wpisy które niczego ciekawego nie wnoszą, większość wpisów to jakieś wyprawy na których nikt nic nie złapał ale widział żabe itd po co jest to forum i strona o tematyce wędkarskiej skoro znajdziemy osoby które opisują jakieś kulinarne przepisy, a chwile później pisze o tym żeby nie zabierać ryb, a już największa głupota jaka może być na tej stronie to oceny (redakcjo po co to) co wy o tym sądzicie
u?ytkownik35088

Ja ostatnio dodałem wpis o tym jak w drodze na ryby znalazłem żabę. Możesz przeczytać:) Uważam, że wędkarstwo to coś więcej niż łowione karpie. Wędkarstwo to kultura, szacunek do przyrody, wrażliwość, a także kulinaria. Nie sądzę, że powinniśmy się zamykać w tak wązkim kawałeczku wędkarstwa, którym są porady jak złowić rybę. (2010/05/05 17:00)

jaazz7

myślę Kolego że jest dużo racji w Twoim wpisie ale czy relacje o połowach gigantów nie popartych niczym więcej niż tylko opisem coś wnoszą?zgadzam się że opisy kulinarne tych którzy ryb nie biorą są przedrukiem z jakiejś książki kucharskiej.ale co nowego można wpisać na tym bezrybiu więcej wyrozumiałości albo czytać to co interesuje,pozdrawiam (2010/05/05 17:01)

spines21

i się zgadzam z Tobą kolego Thunder co do wędkarstwa.a portal wędkarski wcale nie musi zawierać tylko opisów metod połowów i rodzajów sprzętu. Twoja definicja wędkarstwa jest mi bliska:)pozdro dla kumatych (2010/05/05 20:11)

tangel 1

Przygadał kocioł garnkowi.Chyba nie czytałeś swojego wpisu TomekM bo czym on jest jak nie rozdrażnionymi wypocinami...miałeś kiepski dzień czy co?a jak nie chcesz oceniać to tego nie rób .poza tym to portal o tematyce wędkarskiej i wszystkim z nią związaną . (2010/05/05 21:08)

Boberto

...tez mam cos do powiedzenia:

"Byl sobie raz krecik co oddychal pupa ... usiadl na kanape i sie udusil"

Dziekuje. (2010/05/05 21:28)

TomekM

tangel 1 czy ja się pytam jaki miałeś dzień, poprostu uważam że strona jest zawalona jakimiś niepotrzebnymi tekstami na początku było tutaj sporo przydatnych info a teraz żeby coś znaleźć to tydzień czytania i nie wiadomo co z tego będzie  (2010/05/06 15:11)

chudy028

Zgiełk i szum informacyjny spowodowany zamieszczaniem materiałów o tematyce "okołowędkarskiej" ma zwolenników i oponentów, co wydaje się rzecza normalną. Jak chodzi o mnie - nie rezygnując z zaglądania na www.wedkuje zaczynam poszukiwać portalu zdecydowanie bardziej ukierunkowanego na wędkarstwo. A jeśli nie będzie tam śladów i zapachów czynionych przez aparat PZW, tym lepiej.

(2010/05/06 19:33)

okno

TomekM masz racje, przynajmniej 30 % to śmieci.. Powielanie postów i głupich pytań typu "jaką wędkę mam kupić" - bo nie chce się szukać w sieci, a o ortografii to już lepiej nie wspominać.
Pozdrawiam (2010/05/06 19:40)

spokojny

Kolego okno miałem się nie wypowiadać ale mnie sprowokowałeś.

Nie wszyscy urodzili się geniuszami wędkarskimi, nie wszyscy wędkują od lat i mają doświadczenie, nie dziw się więc że ktoś pyta jaką wędkę kupić, jaki kołowrotek , co to jest przystawka, a jak się łowi na feeder.

To jest rzecz normalna i nie powinno Cię to denerwować, a jeśli to załóż jakiś ciekawy wątek w którym będziemy mogli merytorycznie podyskutować o wyższych aspektach wędkarstwa.

Wędkarstwo to nie tylko łowienie ryb, wszystko z czym się spotykamy nad wodą jest poniekąd powiązane z wędkarstwem i proszę nie nazywaj prostych pytań kolegów którzy stawiają pierwsze kroki w tym hobby śmiećmi.

To nie przystoi, szanuj tych małych a oni będą szanować Ciebie, z biegiem czasu nabiorą doświadczenia i sami będą pomagać innym kolegom.

Cóż z tego że z błędami?

Ważny jest sens wypowiedzi jak ktoś zrozumie to odpowie, a nikt na nas takiego obowiązku nie nałożył. Nie musisz też tego czytać .

To że jest dużo różnych informacji według kolegi TomekM niepotrzebnych, znaczy tyle że to forum żyje, a nie jest zramolałym TWA, lub takie ą , ę pseudowędkarskie gadanie z encyklopedycznym zacięciem.

Każdy ma prawo powiedzieć co myśli na ten temat, oczywiście Ty także, ale wypowiedź kolegi Thunder mi jest bliższa  niźli Twoja wypowiedź.

Pozdrawiam

PDK

Grzegorz

(2010/05/06 20:41)

u?ytkownik24522

Popieram wypowiedz Kol. Spokojnego , nie czepiajmy się ortografi, nie czepiajmy się kto o co pyta, miejmy szacunek dla każdego kto pyta nawet o te błachostki które dla ciebie są śmiećmi .Pozdrawiam.

(2010/05/06 21:01)

u?ytkownik6774

dobry post kol Spokojny - popieram (2010/05/06 21:12)

rysiosz

Oj nieładnie OBRABIAĆ KOMUS D... (2010/05/06 21:14)

rysiosz

Mam na myśli wypowiedz Tomasza M. (2010/05/06 21:17)

u?ytkownik35088

Co by tu dużo nie pisać to otoczka samego wędkarstwa potrafi być i jest piękna i warto o niej wspominać. Jeden o gotowaniu inny o fotografowaniu ptaszków, trzeci o kołowrotku firmy XXX. W ten sposób mamy o czym pisać. W innym wypadku wyglądało by to tak, że na portalu byłby jeden artykuł o feederze jeden o spławiku jeden o nęceniu i tylko linki byśmy sobie do nich wysyłali. Bez sensu no nie? (2010/05/06 21:48)

u?ytkownik33886

Moim zdaniem to powinno sie to opisywac bo wedkarstwo to szeroki krag:) uczy jak dbac o przyrode patrzec nanniom i pomaga sie zrelaksowac po pracy czy szkole wiec mozna opisywac. A jak sie nic nie zlowi to nawet mala zabka rechotaniem cieszy:):) spokojnie piszcie bo warto pokazywac piekno polskiej przyrody i zab (2010/05/08 02:30)

kazik

Ja przyłączam się do wypowiedzi kolegi ,,spokojnego” . Jest to portal społecznościowy i tu każdy jeżeli ma jakiś problem czy temat może się wypowiedzieć , bo wędkarstwo to nie tylko łowienie potworów w rzece ,,Ebro” , ale również wszystko co dotyczy naszych rzek , jezior i naszego hobby .

(2010/05/08 23:11)

witiakwicol1

Rybkę złapać jest bardzo prosto ale wypuścić ją jest trudniej bowiem wracając na to łowisko za dwa,trzy czy 10 dni wiem że mam szansę znowu coś złapać.Jeżeli kolega chce dużo to do hali rybnej tam jest bez limitów. (2010/05/09 07:16)

TomekM

kolego okno widze że nie jestem sam na tej stronie po reszcie wypowiedzi mogę coś wywnioskować ale zostawię to dla siebie, a kolega witiakwicol1 z tego co widzę czytać nie bardzo potrafi Kto pisał o tym że chce dużo ryb ? (2010/05/09 21:16)

okno

Szanowny Kolego Grzegorzu - Spokojny
Rozwinę swój poprzedni post.
Jest to portal wędkarski a nie o żabach. Wędkarstwo to nie tylko połów ryb ale okalająca nas przyroda - prawda. Wspomnienie o żabach posłużyło mi jako przykład, ale czy to jest wiadomość w odpowiednim miejscu ? Kolejny przykład masz w przed ostatnim poście w tym temacie. To może zacznijmy pisać w dziale przynęt ile papieru toaletowego każdy zabiera na wypad, czy to nie jest wiadomość "około wędkarska" związana z naszym hobby ? a do tego i forum żyje. Czy takie głupoty powinny znaleźć się na portalu o tematyce wędkarskiej. Po co są odpowiednie działy ?
Przyznaje, że poprzedni post napisałem trochę chaotycznie i można go różnie odczytać, ale zauważ drogi Kolego iż pierwsze zdanie było kierowane do TomkaM, oddzieliłem je  .. ( może użyłem mało kropek) i jego postu dotyczyło.
Widzę po Twoim profilu że z nie jednego portalu korzystasz i zapewne zawarte w nich informacje wykorzystujesz w naszym hobby. Ja to samo czynię, mimo 35 lat uprawiania tego hobby zawsze dowiaduje się czegoś nowego i korzystam z doświadczeń innych zawartych na forach. Mam przez takie postępowanie szeroki zakres wiedzy z interesującego mnie tematu, a nie pojedyncze i różniące się porady zawarte w jednym poście. Czy tego młodsi koledzy nie powinni się uczyć ? - trochę więcej chęci w przeszukiwaniu portali a na pewno posty tego typu ''jaką wędkę mam kupić" będą zastąpione konkretnymi pytaniami w odpowiednim dziale a forum będzie żyło tematyką z nim związane.
Kolego Grzegorzu na żadnym portalu wędkarskim nie ma tylu śmieci typu: powielających się postów, postów umieszczonych gdzie popadnie, czy wręcz postów pisanych po to aby pisać, których ni jak przyłatać. Przebij się przez to wszystko.

"witam nie miem czy pojawił sie kiedyś juz ten wontek ale uważam że wymiary większości ryb powiny być podnieśone bo coras miej jest ryb nie muwiąć już o okazach.a wiadomo że lepiej złowić większom tyę nisz jakiegoś 20 cm"

Ten post zostawiam bez komentarza. (......Polacy nie gęsi ......)

Na koniec Szanowny Kolego dziękuje za wypowiedź i zawarte pod moim adresem uwagi. Czy są one słuszne czy nie to nie ważne, ale uczą aby pisać posty tak by dla większości były zrozumiałe.
Z poważaniem
Jan (2010/05/09 22:04)

pawel3126

Witam!!!

Popieram kolegę Tomka bo sporo tematów można śmiało wywalać do kosza po chwili ich ukazania się.

Co do wypowiedzi kolegi okno (przyznam dziwny login ale bez urazy) to powiem tak nie wiem jakbyś napisał zrozumiale post to jest grono ludzi niestety którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem i to jest największy problem nie tylko na tym forum ale na każdym jednym pozdrawiam Paweł S. 

(2010/05/09 22:30)

u?ytkownik38843

TomekM  Moim zdaniem po części ma rację. Też zauważyłem na tej stronie kilku takich co się szczycą ZIW a maja zdjęcia ryb a w tle kuchnia czy garaż. To jest śmieszne i żałosne zarazem. Jednak wędkarstwo dla mnie jest nieoderwalne od przyrody. Sam się nią zachwycam i chętnie czytam o żabach i bobrach:) (2010/05/09 22:36)

u?ytkownik7946

Ja uważam, że nie ma nic złego w tym, że pojawiają się tutaj posty odbiegające od wędkarstwa w ścisłym pojęciu. Chodzi o to, żeby było to bardziej uporządkowane. Zanim założy się nowy wątek, to warto przjerzeć te które już istnieją, bo naprawdę wiele się powtarza. Chciałbym zaapelować to piszących: LUDZIE: JĘZYK POLSKI MA MOŻE ZAWIŁE ZASADY ORTOGRAFII, ALE JEDNAK JE MA. Nie chodzi o to, żeby sie z kogoś śmiać, ale naprawdę niektóre posty to ŻENADA!!!! Mnie osobiście podoba się "Wędkuje.pl" w takiej postaci jak teraz. Jeszcze jedno: odrobina kultury czytających i komentujących, a także ze strony autorów skrytykowanych artykułów bądź innych wypowiedzi. Dla tych którzy jeszcze tego nie wiedzą: łowienie ryb to tak specyficzna dziedzina, że coś co zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem wydaje się niemożliwe, wcale nie musi być nieprawdą lub cyt:" bzdurą, albo pierołami". Ktoś kto tak uważą, to chyba ma za mało doświadczenia. Pozdrawiam!

(2010/05/10 15:46)