Zaloguj się do konta

Strojenie centralki Konger IQ. Proszę o pomoc

utworzono: 2012/11/06 19:51
szymon94

Witam kupiłem centralkę + 2 sygnalizatory Konger IQ. Problem w tym że nie mogę za nic na świecie nastroić centralki z sygnalizatorami. W instrukcji jest napisane by przytrzymać przycisk "IQ" którego nie ma bądź jest ukryty pod innym przyciskiem. Proszę o pomoc użytkowników tego sprzętu.
http://allegro.pl/bezprzewodowa-centralka-2x-sygnalizatory-konger-i2729878283.html
[2012-11-06 19:51]

JKarp

CześćTak niestety jest jak kupuje się tzw " firmowe wynalazki ".Nie wyobrażam sobie strojenia zestawu za który zapłaciłem przecież pieniądze.To tak jak kupiłbym samochód a koła miałbym sam przykręcać na dokładkę dobierając odpowiednie śruby.Moim zdaniem kontaktuj się albo ze sprzedawcą albo z serwisem Kongera i niech Ci wytłumaczą jak to zrobić.Czy ten sygnałki są na baterie 1,5V takie:
http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--baterie/p,1636,energizer-bateria-lr1-e90-1-5v.htmlJeśli tak nie wyrobisz na baterie.Masz jeszcze inną możliwość:Odesłać zestaw do sprzedawcy i kupić sobie coś z czym nie będziesz musiał walczyć żeby zadziałało np Monstery :-)JK [2012-11-07 08:23]

szymon94

Panowie muszę was zmartwić, ale nie udało się wam mi udowodnić że kupuje buble centraleczka działa poprawnie a ten przycisk IQ jest ukryty po boku centralki gdzie trzeba włozyć coś w rodzaju igły. Tak na przyszłość dla innych co będą mieli z tym problem.
Pozdrawiam.
[2012-11-07 14:55]

JKarp

CześćNie było moim celem czegokolwiek udowadnianie. Zapytam jeszcze raz:
" Czy ten sygnałki są na baterie 1,5V takie:http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--baterie/p,1636,energizer-bateria-lr1-e90-1-5v.htmlJeśli tak nie wyrobisz na baterie."
JK

[2012-11-07 15:51]

maras74

Witam,Przerabiałem różne sygnałki najpierw był Fox RX, później napaliłem się na Delkimy super czułe i wogóle szczyt techniki jeden mankament to serwis miałem dwie awarie Delkimów i jedną Foxa naprawa w serwisie to okres 2-3 miesiące jeśli stanie się to w maju no to mamy wielki problem co innego w listopadzie. Zaznaczam, że były to naprawy gwarancyjne, a po gwarancji to ja nie wiem co by było, pewnie drogo i dwa razy dłużej. Poszedłem po rozum do głowy i kupiłem polski wyrób Videotronic XRC3 ma wszystkie potrzebne funkcje, jak czołowi producenci i nie mówię, że się nie psuje, bo też raz padł jeden sygnałek po trzydniowej zasiadce w deszczu ale, no właśnie ale naprawa była błyskawiczna w poniedziałek wysłałem a w środę był już z powrotem. Do tego dożywotnia gwarancja - jak dla mnie rewelacja. Minus nie jest to tanie ale tak jak zauważył Janusz nie stać mnie na tani bubel.pzdr. Maras [2012-11-08 08:24]

wirgiliusz-drylo

Serwus, 
Mógłbyś krok po kroku opisać procedurę strojenia? 

Dzięki. [2017-03-14 23:32]

aldente

hehe...Kolego...ta centralka ma  IQ....  a Ty ???? [2017-03-15 07:52]

virgil-d

aldente - trafiła mi się sztuka z uszkodzonym modułem nadawczym - bez szans na zestrojenie.
Poprosiłem o procedurę strojenia (dla średnio rozgarniętej osoby nie powinno stanowić jakiegokolwiek problemu podanie takiej informacji), ponieważ chciałem się upewnić, że nie popełniam błędu podczas kalibracji. Jeśli popatrzeć natomiast na merytoryczną wartość twojej odpowiedzi, to dla własnego komfortu nie powinieneś poruszać tematu IQ - w ogóle. Bo nie dosyć, że nic nie wniosłeś do rozmowy, to jeszcze próbujesz obrażać ludzi. Nie mam wątpliwości, że zupełnie niepotrzebnie dzielę się z tobą szczegółami - ufam jednak, że z szacunku do samego siebie i w konteście własnych postów (gdziekolwiek) zmienisz podejście. Pamiętaj, że anonimowość ma swoje granice - czyjaś cierpliwość również. [2018-05-06 23:36]