Strażnik rybacki a służba wojskowa

/ 59 odpowiedzi
Witam  chciałbym  zostać strażnikiem rybackim,  i mam parę pytań , jak nie mam odsłużonej   służby  wojskowej <było nie obowiązkowe> to  ma to jakiś wpływ na decyzję przy przyjmowaniu ,czy co jakiś czas są nabory i w jakiej instytucji?.Jest określona liczba lat?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jogi


Podstawowe warunki jakie musi spełniać kandydat na Strażnika Społecznej Straży Rybackiej, są identyczne jak w przypadku werbowania strażników PSR a są nimi:

- niekaralność

- ukończony 21 rok życia (wedle regulaminu danego Wojewody)

- min 3 letni okres członkowstwa w PZW (wedle regulaminu danego Wojewody)

- sprawność fizyczna, itd

- brak cech porywczego usposobienia

 

Każda jednostka SSR pełniąca służbę przy danym kole PZW posiada swojego komendanta ewentualnie koordynatora, do którego to należy się zgłosić jak również to z nim uzgodnić warunki wstąpienia  "na służbę".

 

(2012/04/09 13:59)

u?ytkownik99254


Podstawowe warunki jakie musi spełniać kandydat na Strażnika Społecznej Straży Rybackiej, są identyczne jak w przypadku werbowania strażników PSR a są nimi:

- niekaralność

- ukończony 21 rok życia (wedle regulaminu danego Wojewody)

- min 3 letni okres członkowstwa w PZW (wedle regulaminu danego Wojewody)

- sprawność fizyczna, itd

- brak cech porywczego usposobienia

 

Każda jednostka SSR pełniąca służbę przy danym kole PZW posiada swojego komendanta ewentualnie koordynatora, do którego to należy się zgłosić jak również to z nim uzgodnić warunki wstąpienia  "na służbę".







To na czerwono jest dobre...... hehe. Na naszym forum jest kilka przykładów że to martwy przepis.  :)

 

(2012/04/09 20:49)

zywy1987


A czy to jest darmowa funkcja ??? czy jakis grosz za to wpada (2012/04/09 20:54)

okonilowca


SPOŁECZNA... za darmo. Jedynym wynagrodzeniem jest satysfakcja. Jedynie blachę dostajesz i legitymacje ssr:) (2012/04/09 21:44)

MASTINO


Ja tylko dodam, że osoby z problemem alkoholowym itp, także nie mają najmniejszych szans na wstąpienie w szeregi Straży Rybackich, a ukrycie tego wychodzi po czasie i można stracić funkcję, a inni nawet kolegów :) (2012/04/10 11:11)

Zander51


No popatrz kolego, a u mnie było odwrotnie. Chciano usilnie bym został komendantem, by się wyrwać z nałogu... (2012/04/10 11:20)

Zander51


Co kraj to obyczaj, prawda kolego ? ... Jak przetrzeżwiałem, to zostałem Prezesem koła... (2012/04/10 11:21)

MASTINO


No cóż. Jeden woli teściową, inny córkę, Ja córkę, zawsze trzeźwą. (2012/04/10 11:37)

Zander51


No to szukaj kolego. Trzymam kciuki... (2012/04/10 11:52)

Bernard51


Bo nie bylo Ci dane zasmakowac tesciowej!!
To nie jest zlosliwosc- zart.
 Ale mimo wszystko nie podziwiam ludzi na tym portalu kiedy naduzywaja slowa "JA" (2012/04/10 11:57)

Alexa


Nie zawsze strażnik to "macho" czy "Macho", nawet jeżeli ma zanik karku /to coś na czym ładnie kołnierzyk od koszuli się prezentuje/.
Służba /nawet była służba/ w formacjach mundurowych, nawet po demobilu, nie jest wykładnikiem przydatności do pełnienia funkcji Strażnika.
Nawet czytając wypowiedzi na tym forum, kilku z obecnych czynnych strażników miało by kłopot z przejściem testu na strażnika, z chwilą gdyby taki test był podparty badaniami psychotechnicznymi.
Bez obrazy, zauważalne jest że EGO co poniektórych jest większe niż ich rzeczywiste dokonania. (2012/04/10 12:29)

u?ytkownik64718


Kolego byc strażnikem to nie problem, zależy gdzie mieszkasz, są takie miejscowosci gdzie niema chętnych na tą funkcję i tam wtedy nie ma żadnego kryterium jeszcze cię wtedy będą w d... całowac że się zgodziłeś byc , tak że myślę że zostaniesz strażnikiem SSR. (2012/04/10 12:39)

Pitbul


Ja tylko dodam, że osoby z problemem alkoholowym itp, także nie mają najmniejszych szans na wstąpienie w szeregi Straży Rybackich, a ukrycie tego wychodzi po czasie i można stracić funkcję, a inni nawet kolegów :)


A jeśli się ma inne problemy ? Na przykład bierze się takie leki (zamiast nazwy zacytuję z ulotki): 
Wskazania: Zaburzenia lękowe (lęk napadowy i uogólnione zaburzenia lękowe) – lęk, napięcie, obawa, poczucie niepewności i zagrożenia, drażliwość, wzmożona reaktywność układu wegetatywnego: przyspieszone bicie serca, wzmożone napięcie mięśni, suchość w ustach, uczucie braku tchu, zlewne poty, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, uczucie duszności i/lub ściskania w gardle. 
Możliwe skutki uboczne:  Najczęściej występuje senność lub uczucie oszołomienia. Ponadto: nieostre widzenie, szum w uszach, zmęczenie, ból i zawroty głowy. Może wystąpić reakcja paradoksalna - stan podniecenia, zwiększenie napięcia mięśniowego (lek należy odstawić). Lek może zmniejszać sprawność psychofizyczną - nie zaleca się stosowania preparatu u osób prowadzących pojazdy i obsługujące maszyny. Podobnie jak inne benzodiazepiny powoduje ryzyko przyzwyczajenia i uzależnienia (szczególnie u osób ze skłonnościami do nadużywania leków lub alkoholu). Długotrwałe stosowanie leku (ponad 8-12 tygodni) może spowodować uzależnienie.  
To jak Pan obstawia Panie Mastif ? Mogą tacy czy też może nie powinni ?T. (2012/04/10 15:03)

MASTINO


Ja tylko dodam, że osoby z problemem alkoholowym itp, także nie mają najmniejszych szans na wstąpienie w szeregi Straży Rybackich, a ukrycie tego wychodzi po czasie i można stracić funkcję, a inni nawet kolegów :)


A jeśli się ma inne problemy ? Na przykład bierze się takie leki (zamiast nazwy zacytuję z ulotki): 
Wskazania: Zaburzenia lękowe (lęk napadowy i uogólnione zaburzenia lękowe) – lęk, napięcie, obawa, poczucie niepewności i zagrożenia, drażliwość, wzmożona reaktywność układu wegetatywnego: przyspieszone bicie serca, wzmożone napięcie mięśni, suchość w ustach, uczucie braku tchu, zlewne poty, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, uczucie duszności i/lub ściskania w gardle. 
Możliwe skutki uboczne:  Najczęściej występuje senność lub uczucie oszołomienia. Ponadto: nieostre widzenie, szum w uszach, zmęczenie, ból i zawroty głowy. Może wystąpić reakcja paradoksalna - stan podniecenia, zwiększenie napięcia mięśniowego (lek należy odstawić). Lek może zmniejszać sprawność psychofizyczną - nie zaleca się stosowania preparatu u osób prowadzących pojazdy i obsługujące maszyny. Podobnie jak inne benzodiazepiny powoduje ryzyko przyzwyczajenia i uzależnienia (szczególnie u osób ze skłonnościami do nadużywania leków lub alkoholu). Długotrwałe stosowanie leku (ponad 8-12 tygodni) może spowodować uzależnienie.  
To jak Pan obstawia Panie Mastif ? Mogą tacy czy też może nie powinni ?


A od kiedy przedstawia się tego typu świadectwa zdrowia przy naborze do SSR? A alkoholizm jest raczej każdemu w tym kraju powszechnie znany i łatwo rozpoznawalny. Człowiek biorący takie leki jak Zomiren, chyba ma swoją świadomość, że dla własnego zdrowia i życia powinien siedzieć w ciepłych kapciach w domu, a nie szukać kłopotów i sytuacji stresujących poza nim. Ten lek przyjmują przede wszystkim osoby z LEKKIMI depresjami po jakichś przejściach życiowych. A nikt sam, do kłopotów ze zdrowiem psychicznym się nie przyzna, a i nikt także, przy naborze o takie rzeczy pytać NIE MA PRAWA. Szybciej przyjmę osobę na Zomirenie, niż alkoholika. (2012/04/10 18:21)

Pitbul


A to zapytam jeszcze korzystając z okazji.Czy osoba biorąca taki lek może mieć pozwolenie na broń ?T. (2012/04/10 21:06)

Jędrula


A to zapytam jeszcze korzystając z okazji.Czy osoba biorąca taki lek może mieć pozwolenie na broń ?T.





Kurcze , zastanawiam się do kogo Ty pijesz ? Kto to taki ? Hmmmm ? (2012/04/10 21:16)

rafall


No właśnie hhmmmmmmm... (2012/04/10 21:28)

Iras1975


Młody bawił się wczoraj pistoletem na wodę i następny raz użyje go za rok.

Jak ktoś chce, to możemy pożyczyć.:)))

(2012/04/10 21:37)

MASTINO


A to zapytam jeszcze korzystając z okazji.Czy osoba biorąca taki lek może mieć pozwolenie na broń ?T.



Nas o to pytasz? Pytaj tych, co o tym decydują, lekarzy, nie wiem. Poczytaj na forach opinie o  Zomirenie. Podchody jakieś robisz pod kimś, to kombinuj dalej.  (2012/04/10 21:58)

Pitbul


Oj tam zaraz podchody.
Zapytałem bo nie wiem jak to w "służbach" się odbywa i tyle.
Z drugiej strony mogę się martwić o własne (i nie tylko) bezpieczeństwo (uczucie oszołomienia. Ponadto: nieostre widzenie, szum w uszach, zmęczenie, ból i zawroty głowy. Może wystąpić reakcja paradoksalna - stan podniecenia, zwiększenie napięcia mięśniowego)
Jak na razie wspomniane stany oszołomienia i pobudzenia kończą się skarżypyctwem i pogróżkami. Jak na razie.... 
Dzięki za odpowiedzi i sorki za lekki off-top.
T.
P.S. Jedno pytanie nie daje mi spokoju: Google czy doświadczenie ?
(2012/04/10 22:56)

MASTINO


Ojciec lekarz. A poczytaj na ulotkach skutki uboczne niektórych syropów dla dzieci na kaszel, albo leków przeciwbólowych, które bierze 90% społeczeństwa, to dopiero Ci kopara opadnie.  (2012/04/10 23:04)

amstaf358


kolego,odpowiem CI jako długoletni ex komendant rejonowy SSR,służba wojskowa nie jest obowiązkowa dla kandydatów na strażników,tylko wzorowa postawa etyczna i moralna,znajomość regulaminu PZW,oraz ustawy o rybactwie śródlądowym...broni ostrej też nie dostaniesz bo ta przysługuję tylko strażnikom PSR, gazowej też nie bo do tego są potrzebne badania psychotechniczne ,i egzamin i pozwolenie z Policji .długa droga  i bardzo kręta.natomiast dla własnego bezpieczeństwa możesz nosić bez zezwolenia ręczny miotacz gazu pieprzowego-bardzo skuteczny, napastnik lub zwierzę potraktowany taką dawką gazu wysiada na co najmniej 25 min....,lub biologicznego wystrzeliwanego za pomocą kapsuły z imitacji broni bojowej do nabycia w sklepie militariapl, lub kolter,pozdrawiam i życzę sukcesów w walce z kłusolami w szeregach SSR. (2012/04/11 16:54)

marexx


może jeszcze finkę harcerską buhaha (2012/04/11 22:56)

ryukon1975


Witam  chciałbym  zostać strażnikiem rybackim,  i mam parę pytań , jak nie mam odsłużonej   służby  wojskowej to  ma to jakiś wpływ na decyzję przy przyjmowaniu ,czy co jakiś czas są nabory i w jakiej instytucji?.Jest określona liczba lat?




Dziś wiele osób nie ma odsłużonej i nie będzie mieć bo coś takiego jak dawna ZSW nie istnieje.
Więc pytanie trochę nie z tej epoki.:) (2012/04/12 07:04)

89krzysztof


Witam  chciałbym  zostać strażnikiem rybackim,  i mam parę pytań , jak nie mam odsłużonej   służby  wojskowej to  ma to jakiś wpływ na decyzję przy przyjmowaniu ,czy co jakiś czas są nabory i w jakiej instytucji?.Jest określona liczba lat?




Dziś wiele osób nie ma odsłużonej i nie będzie mieć bo coś takiego jak dawna ZSW nie istnieje.
Więc pytanie trochę nie z tej epoki.:)

To nie do końca chyba tak jest. Ja w książeczce wojskowej mam kat. A i 'przeniesiony do rezerwy' czy jakoś tak. I mam stopieni jakiegoś tam młodszego kogoś. Niby w wojsku nie byłem, ale mam stopień wyższy niż np ci, którzy mają kat. D.  (2012/04/12 08:11)