Zaloguj się do konta

Straż rybacka z Kamiennej Góry

utworzono: 2012/05/26 23:26

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Romuald55

Wiele niepochlebnych opinii padło na tym portalu na temat strażników z Kamiennej Góry.Tymczasem rzeczywistość okazała się zupełnie inna.Postawą i wyglądem podczas pełnienia służby na Mistrzostwach Świata udowodnili,że te opinie były niesprawiedliwe.Wszystkie Koła wędkarskie mogą pozazdrościć takiej grupy strażników. [2012-05-26 23:26]

Romuald55

[2012-05-26 23:32]

Romuald55

[2012-05-26 23:33]

Witaj Romualdzie ;) Wielkie dzięki .Miło było się spotkać w tak przyjaznej atmosferze. A teraz idę odespać te kilka dni Mistrzostw . Na początku tygodnia postaram się również coś napisać. [2012-05-27 00:06]

jarekk

Romualdzie55 ..a tak przy okazji, to gdzie Ty byłeś z grupą strażników ze Lwówka ? Nie podejrzewam nawet, że mogliście wyglądać gorzej. Pewnie nie byłem zbyt uważnym obserwatorem lub po prostu nie miałem szczęścia ;) [2012-05-27 01:33]

Bartt

Kumie, chwalą nas !
Kto ?
Wy mnie a ja was...
[2012-05-27 10:39]

jogi

Poczekam na dalszy ciąg tego wątku. Z  mojej strony słowa uznania dla SSRyb Kamienna Góra. Pozdrawiam Wszystkich. [2012-05-27 11:05]

jurek

Pozdrowienia dla wszystkich społeczników w kraju .
[2012-05-27 13:15]

Roxola

Tytuł wątku....  "Straż rybacka z Kamiennej Góry"
Dlaczego, zarówno w tytule wątku jak również na kamizelkach strażników, brakuje tak bardzo ważnego słowa... Społeczna ?Czy rzeczywiście jest to zgodne z wymogami?    Straż, straży nie jest równa i uprawnienia również inne...Ja język czeski znam, relacje i wywiady były na bieżąco, więc je śledziłam...
" Spoločna rybářská stráž je v plné zbroji a připomíná naše těžkooděnce" " Polská rybářská stráž nosí u pasu pistoli"
Wycinki artykułów pobrane ze strony:http://www.vydry.cz/index.php
"těžkooděnce" - (tłum.) ciężka piechota
Walka z kłusownictwem to jedno i dobrze, że jest...  tak być powinno. I za to duży ukłon. Natomiast, wysyłanie mylnych sygnałów to drugie, a jednak bardzo ważne. Mam takie skojarzenie... Przypomina mi to troszkę... Strażnika miejskiego przebranego za Policjanta. Jeżeli kogoś uraziłam, to nie było to moim zamiarem, w poście tym  wyraziłam jedynie moje zaniepokojenie.










[2012-05-27 19:43]

MASTINO

A widziałaś na mundurach OCHOTNICZEJ Straży Pożarnej napis- OCHOTNICZA?   [2012-05-27 20:06]

Sniper64

..Cześć:)
- skoro jest tak wyszyte,dopuszczone przez szefostwo i legalnie na widocznym miejscu eksponowane..jak np.PSR a na kamizelce straż rybacka:) co jest to samo...jak w wypadku kojarzenia z mieszanymi wizerunkami:) nie ma się co martwić tym wędkarz - jest to straż rybacka...jak by nie patrzał,ale zawsze znajdzie się punkt by coś przyczepić chłopakom:)
Super mają sorty...szkoda że nie wszędzie tak dbają o Społeczną Straż rybacką..:)))
                                                                                                         Pozdrawiam
[2012-05-27 20:10]

Roxola

A co oznacza skrót OSP ? Bo taki widziałam. [2012-05-27 20:12]

jogi

Nie chcę wcinać się w temat ale i Nas obowiązuje napis: "Społeczna Straż Rybacka". Pozdrawiam. [2012-05-27 20:21]

MASTINO

A co oznacza skrót OSP ? Bo taki widziałam.



Na mundurach? Gdzie?


[2012-05-27 20:26]

MASTINO

Nie chcę wcinać się w temat ale i Nas obowiązuje napis: "Społeczna Straż Rybacka". Pozdrawiam.



To zależy od uchwały Rady Powiatu powołujacego SSR w danym Powiecie. 


[2012-05-27 20:28]

Roxola

Na mundurach, konkretnie na czarnych kubraczkach z tyłu na plecach....  dobrze wiesz. [2012-05-27 20:29]

MASTINO

A co oznacza skrót OSP ? Bo taki widziałam.



Pokaż mi mundur strażaka OCHOTNIKA z napisem OSP. 


[2012-05-27 20:30]

Sniper64

..:)))) I są napisy - błyszczą z daleka :)
[2012-05-27 20:31]

jogi

Odnośnie broni to jeżeli ktoś ma prywatną ( bo służbowa nam nie przysługuje) służącą do ochrony osobistej to może ją nosić ale ukrytą. Takie mamy zalecenia z PSR. Być może w innych rejonach te sprawy są mniej restrykcyjne. Nie chcę robić zamieszania ale tak jest u Nas. Wszystko musi być zgodne z przepisami. Żadnych odstępstw. (a szkoda) Pozdrawiam. [2012-05-27 20:45]

MASTINO

Odnośnie broni to jeżeli ktoś ma prywatną ( bo służbowa nam nie przysługuje) służącą do ochrony osobistej to może ją nosić ale ukrytą. Takie mamy zalecenia z PSR. Być może w innych rejonach te sprawy są mniej restrykcyjne. Nie chcę robić zamieszania ale tak jest u Nas. Wszystko musi być zgodne z przepisami. Żadnych odstępstw. (a szkoda) Pozdrawiam.



Dokładnie tak jest.


[2012-05-27 20:53]

Roxola

Do Maćka i Marka
Dobrze wiecie o co mi chodzi. Marek nawet jeżeli strażaka napis się błyszczy to jest zrozumiałe, dlaczego.Mieszkam w mieście, jednak jeżeli jeszcze kiedykolwiek będę na wsi, na zawodach strażackich to zrobię zdjęcie.Jednak Ochotnicza Straż Pożarna nie była tematem tego wątku i jest powołana do tego, żeby ratowaćludzi i ich dobytek.   Nie do kontrolowania.  A to duża różnica.
Nie umieściłam mojego postu po to, żeby z Wami dyskutować w taki sposób.



[2012-05-27 20:59]

adler

Przyjmijcie gratulacje także ode mnie i życzę dalszych sukcesów , spokojnej pracy w terenie .

Takie jest życie na wszystko trzeba zasłużyć i trzeba sobie umieć pozycję w społeczeństwie wypracować ciężką niewdzięczną pracą . Wy to już macie , utrzymajcie ten standart pracy . Bo to także sztuka .

Pozdrawiam .

[2012-05-27 21:02]

MASTINO

Do Maćka i Marka
Dobrze wiecie o co mi chodzi. Marek nawet jeżeli strażaka napis się błyszczy to jest zrozumiałe, dlaczego.Mieszkam w mieście, jednak jeżeli jeszcze kiedykolwiek będę na wsi, na zawodach strażackich to zrobię zdjęcie.Jednak Ochotnicza Straż Pożarna nie była tematem tego wątku i jest powołana do tego, żeby ratowaćludzi i ich dobytek.   Nie do kontrolowania.  A to duża różnica.
Nie umieściłam mojego postu po to, żeby z Wami dyskutować w taki sposób.



Nie wchodź w kwestie ratowania życia, czy ratowania ryb, bo odbiegasz teraz, ale prosiłem jedynie o pokazanie mi i innym podstawy Twojej tezy o napisie na mundurach oznaczającym OCHOTNICZA- jako w odniesieniu do SPOŁECZNA Straż. Wciąż nawiązuję do obiekcji w temacie tego wątku, jako niezgodności w oznaczeniu na mundurach i mało trafnego porównania do Straż Miejska-Policja. 






[2012-05-27 21:16]

adler

 Przyjaciele , koledzy , koleżanki , znów zbaczmy z tematu przewodniego . 

Proszę do powrotu na właściwy tor . Proszę więc kierować się nawigacją .

Przecież tak łatwo jest się porozumieć i... Zgoda .

[2012-05-27 21:33]

Pitbul

Nie skomentuję tego co najlepiej skomentowały dziewczyny z czeskiego portalu internetowego...Mnie Pan Mirosław zaskoczył w sobotę.Mam nadzieję, że zaczepka Pana Komendanta została zapisana na jakimś nośniku elektronicznym. Szczególne ukłony dla towarzyszącego Panu Komendantowi innego strażnika (pierwszy z prawej na pierwszym zdjęciu) za słownictwo i hasła rzucane przy mojej dwunastoletniej córce. Moja córka nadal pozostaje pod ogromnym wrażeniem. No ale towarzystwo dzieci tym panom jak pamiętam raczej nie przeszkadza. Obchodzić coś dookoła to widać za mało...T.P.S. Czekam na publikację fotek, które Pan Mirosław robił mi w czasie kiedy pilnował terenu Mistrzostw .... (takie służbowe fotki osoby prywatnej ;))))
[2012-05-27 21:37]

JKarp

CześćStraż - a jaka każdy sobie domyśli, dopisze, dośpiewa... O ile wiem nie ma Straży Rybackiej chyba, że pilnuje rybaków żeby siatek im nie zdjęli...albo sobie siatek pilnują...Starosta powołuje tylko i wyłącznie Społeczną Straż Rybacką - nie wiem czy to jakieś za trudne...A Mirek tak się skarżył, że i posiłków za mało, i spania za mało... eh szkoda gadać...............................No a ten z miną Rambo z łapami w kieszeniach ;-) Wam nie zrobili jakiegoś kursu Savoir-vivre a powinni byli zamiast tego ratownictwa he he...JK
[2012-05-27 21:44]