Straż rybacka z Kamiennej Góry

/ 113 odpowiedzi / 12 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Iras1975


"Dlaczego nie przyjmiecie na klatę faktu, że SSR KG biła na głowę w reprezentacyjności wyglądu na tle pozostałych społecznych" 

 

Miłego dnia pełnego uśmiechu.:)

(2012/05/29 08:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Romuald55


Zgadzam się  Tobą Kolego MASTINO.Umieszczając porównawcze zdjęcie strażnika w "żarówie" nie miałem na myśli samej kamizelki lecz na co była włożona.Gacie do kolan nadają się na plażę a nie na służbę SSR.To żenada!.A może zainteresowani powiedzą z którego Koła byli to strażnicy że tak zajadle bronią ich wyglądu.To był sektor D. (2012/05/29 08:52)

zbynio5o


Że tak nie skromnie wejde między wódke a zakąske :))  Moim zdaniem, profesjonalny ubiór i wyposażenie strażnika rybackiego, świadczy również o tym , jak poważnie dana sekcja podchodzi do swoich obowiązków.  Takie moje zdanie, ale nikt nie musi sie z nim zgadzać.

Wodom Cześć !!!

(2012/05/29 11:56)

JKarp


CześćZbyszek masz w 99% rację ale mnie ostatnio kontrolowało dwóch Panów z SSR i naprawdę nie wyglądali jak zdemobilizowany oddział Legii Cudzoziemskiej. Byli ogoleni, pachnący w czapeczkach z napisem SSR. Dżinsy, jakaś koszulka ( bez napisów ) i tyle. W widocznym miejscu tzw blacha. Byli niemniej profesjonalni jak powyższe Komando ;-)Schludnie i czysto nie znaczy paramilitarnie ;-)JK (2012/05/29 12:36)

jarekk


Ostatni raz ...może zaskoczą, a jak nie, to tylko rozumiejących znaczenie słowa pisanego.

1. Pokazane przez Romualda55 zdjęcie gościa w odblaskowej kamizelce, to nie żaden patrol, ani strażnikowanie. To zdjęcia z zawodów. Sfotografował osoby wykonujące funkcje porządkowe.

2. Mastino - osobą, którą nazwałeś głupkiem jest Zbigniew Bogacki V-ce Prezes ZO w Jeleniej Górze. To on zajmował się tymi sprawami i to on zwrócił się z prośbą do strażników SSR-u, aby przejęli funkcje porządkowe. Pomysł v-ce prezesa klepnięto uchwałą Prezudium ZO z dnia 7 maja 2012. Poszedł ten, kto się zgłosił dobrowolnie (nie każdy miał ochotę). Co do SSR z Lubawki. Chcieli bardzo być na MS, ale wiadomo było, że będą z nimi problemy. Dostali więc tylko jeden sektor (A) i tam, z pełnym przekonaniem, trenowali "łapanie kłusownika". W rzeczywistości pilnowali taśm, kibli i namiotu ...i bardzo dobrze wypełnili swoje zadanie (mówię to szczerze).

3. Romualdzie55 już odpowiadam. Osoby ubrane w kamizelki odblaskowe były ze wszystkich kół okręgu, biorących udział w organizacji MS. Jedyną grupą, która się nie podporządkowała była grupka z Lubawki.

4. Mówiąc o tych zdjęciach i zdarzeniach opisywanych tutaj nie wolno wiązać tego z kłusownictwem, patrolami, strażnikowaniem ...itp Na terenie MS nie było żadnych kłusowników, tylko widzowie, sędziowie, zawodnicy... :) Romualdzie - pozwalasz sobie na pewną manipulację.

5. Mieliśmy dwie interwencje. Jedną tuż obok grupy z Lubawki (wędkowano przy moście, poza terenem zawodów, ale na zamkniętym odcinku rzeki). Mimo, że miało to miejsce 200 m od bohaterów tej śmiesznej dyskusji, to nie zareagowali. I to z bardzo prostej przyczyny - są z innego powiatu i NIE POSIADALI UPRAWNIEŃ do pełnienia roli strażników na terenie powiatu jeleniogórskiego. Mimo swoich fajnych kamizelek i "groźnego" wyglądu, nie mogli tam niczego innego robić niż to, na co pozwalała im uchwała autorstwa v-ce Prezesa "głupka" Zbigniewa Bogackiego, jak dość odważnie określił go Mastino. ;)

Jaśniej ? :)

(2012/05/29 12:48)

zbynio5o


Oczywiście Janusz, można też skutecznie i na poziomie przeprowadzać kontrole na "sportowo".

Nas, czyli normalnych i etycznych wędkarzy, mogą nawet w spódnicach kontrolować :))))

Ale musimy zdać sobie sprawe że przede wszystkim Oni również walczą z przestępczością rybacką, niejednokrotnie zorganizowaną idącą na "całość".  A więc niech ci ludzie mają chociaż te podstawowe wyposażenie . Przecież to dla nas, dla ogólnego i wspólnego dobra.

(2012/05/29 13:00)

u?ytkownik116256


Witam serdecznie. Jak pisałem już wcześniej naszywka z głową byka to herb gminy wiejskiej Kamienna Góra a ten drugi herb poniżej to jest miasta Lubawki. Nasi partnerzy, którzy nas wspierają finansowo poprosili abyśmy nosili emblematy ich samorządów- chyba nic złego? za pomoc trzeba jakoś podziękować. Świadczy to o tym ,że ufają nam na tyle abyśmy nosili ich wizerunki co jest dla nas wyróżnieniem. To sprawa byków tudzież innych niedomówień wyjaśniona. Co do pokrętnych wpisów jarekk- nie są to strażnicy z Lubawki tylko SSR PZW powiat Kamienna Góra składająca się z ludzi mieszkających na terenie całego powiatu-to w woli wyjaśnienia. Ja już  napisałem ,że kłótniami do niczego nie dojdziemy. Mam tą satysfakcję, że moi społeczni strażnicy wyglądają schludnie i powierzone zadania wykonują dla dobra nas wszystkich.  (2012/05/29 14:19)

jurek


I po co to całe zamieszanie , czyżby niektórzy zazdrościli strażnikom ?



zbynio5o

Oczywiście Janusz, można też skutecznie i na poziomie przeprowadzać kontrole na "sportowo".

Nas, czyli normalnych i etycznych wędkarzy, mogą nawet w spódnicach kontrolować :))))

Ale musimy zdać sobie sprawe że przede wszystkim Oni również walczą z przestępczością rybacką, niejednokrotnie zorganizowaną idącą na "całość".  A więc niech ci ludzie mają chociaż te podstawowe wyposażenie . Przecież to dla nas, dla ogólnego i wspólnego dobra.

Bardzo dobrze napisane zbynio5o

(2012/05/29 14:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik116256


Rozmawiałem z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu Wydział Postępowań Administracyjnych. Stwierdzili, że noszenie broni palnej gazowej (zezwolenie prywatne) jest surowo zabronione w takiej formie jak wskazana na fotografii. Zostaje jeszcze wątek braku jakiejkolwiek interwencji ze strony służb Państwowych informowanych przy świadkach o kręcącym się obok nich człowieku z bronią palną przy boku.  (2012/05/29 15:19)

Pitbul


Rozmawiałem z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu Wydział Postępowań Administracyjnych. Stwierdzili, że noszenie broni palnej gazowej (zezwolenie prywatne) jest surowo zabronione w takiej formie jak wskazana na fotografii. Zostaje jeszcze wątek braku jakiejkolwiek interwencji ze strony służb Państwowych informowanych przy świadkach o kręcącym się obok nich człowieku z bronią palną przy boku. 

Mam wrażenie, że tym wpisem odniesiono się do mojego posta którego "ktoś" w międzyczasie "zniknął".... :) (2012/05/29 15:34)

jarekk


...Co do pokrętnych wpisów jarekk- nie są to strażnicy z Lubawki tylko SSR PZW powiat Kamienna Góra składająca się z ludzi mieszkających na terenie całego powiatu.... 


Mam wrażenie, że nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "pokrętne" ale, mniejsza z tym... ;) Zawsze byłem przekonany, że jesteście strażą kamiennogórską. Na zawodach jednak zobaczyłem te odlotowe naszywki i mnie zmyliło. Rozumiem więc, że powołał Was starosta kamiennogórski. Dziękuję za sprostowanie. (2012/05/29 16:16)

jaziowy


Rozmawiałem z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu Wydział Postępowań Administracyjnych. Stwierdzili, że noszenie broni palnej gazowej (zezwolenie prywatne) jest surowo zabronione w takiej formie jak wskazana na fotografii. Zostaje jeszcze wątek braku jakiejkolwiek interwencji ze strony służb Państwowych informowanych przy świadkach o kręcącym się obok nich człowieku z bronią palną przy boku. 

No i o to tylko chodzi, że dziadzia przesadził z tą pukawką ;), dobrze że sam też sobie wyjaśniłeś i pomogłeś też innym.   Ja bym mu ten pas obcęgami pociął za ten wybryk. (2012/05/29 16:50)

u?ytkownik64718


Panowie z ormo znów jwstem szybko naciskajcie delete, bo znów będę pisac prawdę o was a jak widac mocno to was boli bo wszystkie moje posty kasujecie . (2012/05/29 17:04)

u?ytkownik99254


Nie czepiajcie się chłopy. Już tam Mastino wyklarował zdaje się, że są tacy społecznicy w Polsce, którzy mogą wszystko, włącznie z noszeniem i używaniem broni wszelakiej. 

Czyli inaczej - prawo jest dla nas, wędkarzy. A reszta świata, w tym SSRA ma prawo do wszystkiego.

Ja dalej czekam, aż mi Maciuś pokaże kto, gdzie, kiedy  dał prawo społecznym strażnikom obnosić się z JAKĄKOLWIEK bronią.

(2012/05/29 17:05)

u?ytkownik99254


Lin - nie przejmuj się. Moje tez lubią usuwać. Tu się prawda nie liczy. Tu się liczy solidarność blach. Obojętnie czy maja rację, zawsze mają rację.

I tu jest pies pogrzebany - dlatego właśnie ludzie mają do nich tyle pretensji. U mnie jakoś nikt Strażników Społecznych nie prześladuje, nie atakuje, już nie wspomnę o tym, że rodziny naszych Strażników nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo.

Co tam jest w tej części Polski... jakiś trójkąt bermudzki?

Hehehe.

(2012/05/29 17:09)

jaziowy


Więcej zrozumienia chłopaki, nie szkalujcie ich.Każdy chce kimś tam być jako młody chłopak, np. komandosem, a jak mu to nie wyjdzie to pozostaje mu grupa rekonstrukcyjna, albo forum ;) Niech chłopaki się ubierają w kewlarowe kamizelki i niech obwieszą się karabińczykami i naszywkami, wesoło jest przecież ;), żeby tylko głupot nie wypisywali to będziemy mieli taki salonik z komandosami na każde wezwanie. 
Dobry pomysł zrobić konkurs na najbardziej uzbrojonego ssr-a , albo też na najgroźniejszego ;). (2012/05/29 17:21)

u?ytkownik99254


Najgroźniejszy jest tylko jeden. Ale chyba wiesz któren to.  (2012/05/29 17:23)

jaziowy


O jakie ładne chłopaki, jakie zadowolone!!!! ;) , tylko jeden gra w bilard (2012/05/29 17:25)

jaziowy


Jest coś w tym pozytywnego i dobrze, niech walczą. (2012/05/29 17:28)

jaziowy


Choć ja bym wolał założyć lekkie obuwie i bez tych czarnych kamizeli, bo jak tu z tyloma kilogramami, bez środków przymusu bezpośredniego uciekać przed uzbrojonym w silne ręce kłusownikiem Antkiem z Koziej Wólki, któremu po wódce odwala???? (2012/05/29 17:35)

jaziowy


Filmy kolega pomylił ;) To było w Rambo 3 ;), tu trzeba raczej mieć mocne nogi (2012/05/29 17:42)

Piotr 100574


że się tak spytam,czy wszyscy panowie piszący w tym temacie dostajecie od pewnego pana tu piszącego wiadomosci na GG z niemoralnymi propozycjami robienia lodów :))))))czy tylko ja jestem tym szczęśliwym wybrańcem??????? (2012/05/29 17:46)