Zaloguj się do konta

Straż rybacka z Kamiennej Góry

utworzono: 2012/05/26 23:26

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

MASTINO

Obrażam ludzi? Czym? Gdzie? Że ja, jako strażnik bym tego nie ubrał? Chyba ci się coś pokręciło subtelnie to nazywając. Faceci w tych kamizelkach są ofiarą jednego głupka, który to im zafundował, a że chcą pracować społecznie dla wędkarzy, to w tym chodzą i się narażają na podśmiechujki ludzi i moje współczucie. Twoim zdaniem kto wygląda poważniej i schludniej? Oni w kolorach tęczy na sobie,  czy SSR Kamienna Góra? Ktokolwiek taki ma wyglądać schludnie i adekwatnie do pełnionej funkcji, a nie być kojarzonym z robotami drogowymi, porządkowymi na pielgrzymkach czy bileterem na stadionie. Lubisz takie kolorki, to se w tym śmigaj nawet do Tesco, kina, cyrku czy kościoła, ale ja na pewno bym nie włożył takiej żarówy na ryby, na patrol, czy gdziekolwiek dobrowolnie oprócz pracy zawodowej, w której takie się nosi ze względu na bezpieczeństwo czy wymagania przy awarii auta na drodze. Jeden by chciał społecznych wsadzić w koszulki z myszką Miki, a ty w kamizelki żarówy. To droga wolna, ubierać to. [2012-05-28 22:12]

Sniper64

..;)))))))) [2012-05-28 22:24]

;) [2012-05-28 22:25]

jarekk

Mastino, nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, ale albo nie masz pojęcia skąd to zdjęcie, albo celowo wprowadzasz forumowiczów w błąd. Co ma ochrona zawodów do "podchodzenia kłusownika" ? :) Czy Ty na prawdę myślisz, że po zawodach oni jadą na patrol w tych kamizelkach ?  Ogarnij, proszę ! :)

Zakładając Twoją dobrą wolę, popartą zwyczajną niewiedzą, postaram się wyjaśnić. Na mocy uchwały ZO w JG lokalne SSR-y zostały przekształcone w coś na kształt służby porządkowej podczas Spinningowych Mistrzostw Świata. Do zadań należało m. in. pilnowanie "infrastruktury zawodów" - taśm, numerków, namiotów, kibli z plastiku i takich tam różnych, ponadto - pomoc sędziom, ekipie zarybieniowej, zawodnikom, widzom, m.in. kierowanie aut na miejsca parkingowe, itp, itd NIKT TAM NIE SZUKAŁ KŁUSOWNIKA ! Rozumiesz ? ...no, może prawie nikt ;)

Na ten cel okręg przygotował "świetliste" wdzianka, które były rozwiązaniem idealnym, bo nawet w odległej Portugalii, czy Rosji takie wdzianko jest kojarzone ze służbami porządkowymi. Wszystkie straże się podporządkowały, mimo że wyglądali trochę tak mało wystrzałowo. Tutaj jednak chodziło o co innego i było to rozwiązaniem dobrym. Jedyną ekipą, która nie założyła strojów obowiązujących byli koledzy z K.Góry, a dokładniej z Lubawki. Oni ubrali glany, czarne kamizelki i wydepilowali głowy. Też byli kojarzeni, tylko trochę inaczej. Czesi nawet na forach napisali lekko zabawne komentarze (cytaty Roxoli) porównując ich z czeską piechotą. Ale tak jak mówię, nie potępiam i nie chwalę, bo nie szata zdobi ...ble,ble, ble Po prostu ich sprawa i tyle. Paniał ...chociaż troszkę ? :)

[2012-05-28 22:32]

Pitbul

Kolego "Mastino" napisz konkretnie (po nazwisku) - którego "głupka" masz na myśli. To wymaga odwagi więc pokaż na co Cię stać :)Co do strojów SSR w trakcie Mistrzostw i nie tylko...Wszystko uzależnione jest od sytuacji, więc po kolei:
Mistrzostwa.Jak od początku pisałem prawdziwa praca SSR miała miejsce od początku zarybień w zasadzie do mityngu. Od tego momentu "woda pilnowała się sama" poprzez ciągły pobyt nad nią zawodników, trenerów, działaczy etc....Rola SSR w trakcie samej imprezy sprowadzała się jedynie do pilnowania porządku w związku z publicznością - stąd żarówiaste wdzianka celowo służące wyróżnianiu się z niemałego tłumku nad wodą. Zapewniam, że uśmiechy budziły uniformy przystosowane do obwieszenia ich bronią, kajdankami, tonfami i innymi gadżetami zabronionymi w SSR. Choinka jest ładna jak jest ubrana, a te przypominały Boże Narodzenie w tajdze.....
Działania codzienne  Jeśli mi ktoś udowodni, że czarne jednoznacznie militarne (z naklejkami) uniformy pozwalają na udane zbliżenie się nad wodą do kogoś "mającego coś za uszami" to gratuluję inteligencji.Neutralny strój, markowanie "przypadkowości" (spacer, wycieczka rowerowa, itp). No nie daje to poczucia władzy i nie podbudowuje ego i siły wewnętrznej....W przypadku moim i moich Kolegów nie musi, bo i ego i siłę mamy spoko :)
Po MistrzostwachPonieważ PZW nie zabezpieczyło informacyjnie tematów związanych z zamknięciem wody na Mistrzostwa (np nie zamieszczono w "zezwoleniach - czytaj - rejestrach, dat od kiedy do kiedy woda będzie zamknięta), przez najbliższe dni koncentrujemy się na czysto prewencyjnym pobycie na tym terenie. 
Jak to działaDziś np. po rozmowie z kręcącymi materiał filmowy z nad Bobru zawodnikami z Ukrainy, 0,5 km dalej wyprosiłem z terenu zamkniętego tatę z synem. Towarzyszył mi właściciel łąki i mimo, że namawiał mnie do "pisania kwitów" uznałem, że nie tędy droga....(po rozmowie przyznał mi rację). Ojciec z synem zmienili miejsce i przenieśli się akurat blisko mojego kolegi który wędkował pod Trzcińskiem. Tak jakoś wyszło, że na koniec mojego rekonesansu się spotkaliśmy i zrelacjonował mi fragmenty zasłyszanej rodzinnej rozmowy i swoje spostrzeżenia. Tata zabrał podrostka by pokazać mu trochę techniki spinningowej na (w końcu) rybnej wodzie. Pełna etyka, bezzadziorowe haki, no-kill itd. Mnie podbudował (nie mój strój, ale) to co "neutralnie" mówili na temat "kontroli". 
Strój jest kwestia wtórną. Ważne jest to co reprezentuje się sobą, swoją inteligencją, zrozumieniem sytuacji i umiejętnością dostosowania się do warunków.
Strażnicza szopka na prośbę organizatorów w trakcie mistrzostw miała pokazać wszystkim jak świetnie pilnowane są polskie wody i jak świetnie mamy przygotowane do tego służby te wody chroniące. Nikt nie dał się nabrać (zwłaszcza nikt z byłego bloku wschodniego). Na znających swoje prawa "prężenie klaty", "pryszczyca podpachowa", "uniformizacja bojowa" nie działają.A swoje prawa zazwyczaj znają inteligentni oraz (z racji wyboru ścieżki życiowej) nieuczciwi. Dlatego gratuluję wrażenia wywartego na pozostałych ....;)T  [2012-05-28 23:02]

Pitbul

A tak na marginesie, odnosząc się do tytułu wątku :))))Ja pochodzę z Kamiennej Góry a "Te zbrojne Facety" som ze Lubawki ;)
A teraz serio:Po co Strażnikom SSR naszywka z napisem "Polska" ?Tylko proszę o sensowne odpowiedzi a nie jakiś bełkot o olimpiadach strażniczych czy innych mistrzostwach świata...Hallo ?  [2012-05-28 23:15]

Romuald55

Każdy w dużej mierze ma rację.Zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy jednolitych,wyróżniających strojów.Mundury w dużej mierze działają prewencyjnie.Są widoczne i wiadomo kto to jest.Brać wędkarska widzi,że strażnicy są nad wodą,patrolują ją i w każdej chwili mogą się pojawić.Po prostu są widoczni.Działanie strażników nie polega na działaniu z zaskoczenia,z ukrycia by kogoś złapać na jakimkolwiek wykroczeniu.Musimy pokazać zarówno Kolegom wędkarzom jak i potencjalnym kłusownikom,że woda jest patrolowana. [2012-05-28 23:26]

Romuald55

No właśnie.Dobre pytanie po co napisy Polska i emblematy z głową byka?Myślę że koledzy z Lubawki nam to wyjaśnią. [2012-05-28 23:36]

krzychu64

No właśnie.Dobre pytanie po co napisy Polska i emblematy z głową byka?Myślę że koledzy z Lubawki nam to wyjaśnią.

No kurde Panowie mam nadzieję, że na misje do Kosowa się nie wybieracie. U nas na miejscu Was więcej potrzeba.
[2012-05-29 00:12]

jarekk

Hahahah :) Dyskusja jak przefajna, tak równie pozbawiona sensu. Zaraz będziemy się licytować, kto chodzi w gaciach od Armaniego :) Tak, czy siak chciałbym zobaczyć odpowiedź Mastifa i z czystej ciekawości po kiego ta naszywka o której wspomina Pitbul i Romuald ?

PS: ...dziękujemy moderatorowi za powtórne otwarcie tego zabawnego wątku, wedkuje.pl powinno również dostarczać dobrej rozrywki ! :)

[2012-05-29 00:20]

Wachta

Aha. Ja myślałem, że to jakaś grupa airsoftowa, tylko replik nie mieli.
[2012-05-29 00:23]

MASTINO

Pitbul, czy ty żartujesz? Obaj z jarkkiem macie widzę jakiś problem do rzetelnych opinii o fakcie wyglądu jak SSR a nie bileterzy, czy pielgrzymkowi (z całym szacunkiem do tych funkcji).  A skąd ja mam znać nazwisko tego, co zrobił żarówiastych klownów ze strażników?  Gdybym znał, to bez problemu z moją odwagą, bym to zrobił. Może dlatego pilnowali kible i taśmy, a SSR KG wystawiała sztandar.  A pytanie o emblemat z orłami dlaczego do mnie? Co ja mam z tym wspólnego? Dlaczego nie przyjmiecie na klatę faktu, że SSR KG biła na głowę w reprezentacyjności wyglądu na tle pozostałych społecznych, w tym pana z bronią przy pasku, a już szczególnie "porządkowych" w żarówach narzuconych na wszystkie możliwe kolory i modele odzieży? Glany ty kiedyś widziałeś? Twoje zapewnienia co do uśmieszków na temat wyglądu "porządkowych", odnoszą się jedynie do "kamizeleczek", jestem pewien, ale nie oni sami są temu winni, tylko ten pomysłodawca z Okręgu, który ich w to wcisnął. A te żarówy nie mogły być narzucone na polówki, które (podobno) macie na patrole? Dlaczego "kamizelkarze" nie byli wystawieni przy sztandarze, tylko te obrzydliwe "bojówki" SSR z KG? Na przekór, czy ze względów reprezentacyjnego wyglądu? Żenująca jest wasza linia obrony i argumenty. [2012-05-29 08:09]

Iras1975

"Dlaczego nie przyjmiecie na klatę faktu, że SSR KG biła na głowę w reprezentacyjności wyglądu na tle pozostałych społecznych" 

Miłego dnia pełnego uśmiechu.:)

[2012-05-29 08:40]

Romuald55

Zgadzam się  Tobą Kolego MASTINO.Umieszczając porównawcze zdjęcie strażnika w "żarówie" nie miałem na myśli samej kamizelki lecz na co była włożona.Gacie do kolan nadają się na plażę a nie na służbę SSR.To żenada!.A może zainteresowani powiedzą z którego Koła byli to strażnicy że tak zajadle bronią ich wyglądu.To był sektor D. [2012-05-29 08:52]

zbynio5o

Że tak nie skromnie wejde między wódke a zakąske :))  Moim zdaniem, profesjonalny ubiór i wyposażenie strażnika rybackiego, świadczy również o tym , jak poważnie dana sekcja podchodzi do swoich obowiązków.  Takie moje zdanie, ale nikt nie musi sie z nim zgadzać.

Wodom Cześć !!!

[2012-05-29 11:56]

JKarp

CześćZbyszek masz w 99% rację ale mnie ostatnio kontrolowało dwóch Panów z SSR i naprawdę nie wyglądali jak zdemobilizowany oddział Legii Cudzoziemskiej. Byli ogoleni, pachnący w czapeczkach z napisem SSR. Dżinsy, jakaś koszulka ( bez napisów ) i tyle. W widocznym miejscu tzw blacha. Byli niemniej profesjonalni jak powyższe Komando ;-)Schludnie i czysto nie znaczy paramilitarnie ;-)JK [2012-05-29 12:36]

jarekk

Ostatni raz ...może zaskoczą, a jak nie, to tylko rozumiejących znaczenie słowa pisanego.

1. Pokazane przez Romualda55 zdjęcie gościa w odblaskowej kamizelce, to nie żaden patrol, ani strażnikowanie. To zdjęcia z zawodów. Sfotografował osoby wykonujące funkcje porządkowe.

2. Mastino - osobą, którą nazwałeś głupkiem jest Zbigniew Bogacki V-ce Prezes ZO w Jeleniej Górze. To on zajmował się tymi sprawami i to on zwrócił się z prośbą do strażników SSR-u, aby przejęli funkcje porządkowe. Pomysł v-ce prezesa klepnięto uchwałą Prezudium ZO z dnia 7 maja 2012. Poszedł ten, kto się zgłosił dobrowolnie (nie każdy miał ochotę). Co do SSR z Lubawki. Chcieli bardzo być na MS, ale wiadomo było, że będą z nimi problemy. Dostali więc tylko jeden sektor (A) i tam, z pełnym przekonaniem, trenowali "łapanie kłusownika". W rzeczywistości pilnowali taśm, kibli i namiotu ...i bardzo dobrze wypełnili swoje zadanie (mówię to szczerze).

3. Romualdzie55 już odpowiadam. Osoby ubrane w kamizelki odblaskowe były ze wszystkich kół okręgu, biorących udział w organizacji MS. Jedyną grupą, która się nie podporządkowała była grupka z Lubawki.

4. Mówiąc o tych zdjęciach i zdarzeniach opisywanych tutaj nie wolno wiązać tego z kłusownictwem, patrolami, strażnikowaniem ...itp Na terenie MS nie było żadnych kłusowników, tylko widzowie, sędziowie, zawodnicy... :) Romualdzie - pozwalasz sobie na pewną manipulację.

5. Mieliśmy dwie interwencje. Jedną tuż obok grupy z Lubawki (wędkowano przy moście, poza terenem zawodów, ale na zamkniętym odcinku rzeki). Mimo, że miało to miejsce 200 m od bohaterów tej śmiesznej dyskusji, to nie zareagowali. I to z bardzo prostej przyczyny - są z innego powiatu i NIE POSIADALI UPRAWNIEŃ do pełnienia roli strażników na terenie powiatu jeleniogórskiego. Mimo swoich fajnych kamizelek i "groźnego" wyglądu, nie mogli tam niczego innego robić niż to, na co pozwalała im uchwała autorstwa v-ce Prezesa "głupka" Zbigniewa Bogackiego, jak dość odważnie określił go Mastino. ;)

Jaśniej ? :)

[2012-05-29 12:48]

zbynio5o

Oczywiście Janusz, można też skutecznie i na poziomie przeprowadzać kontrole na "sportowo".

Nas, czyli normalnych i etycznych wędkarzy, mogą nawet w spódnicach kontrolować :))))

Ale musimy zdać sobie sprawe że przede wszystkim Oni również walczą z przestępczością rybacką, niejednokrotnie zorganizowaną idącą na "całość".  A więc niech ci ludzie mają chociaż te podstawowe wyposażenie . Przecież to dla nas, dla ogólnego i wspólnego dobra.

[2012-05-29 13:00]

Witam serdecznie. Jak pisałem już wcześniej naszywka z głową byka to herb gminy wiejskiej Kamienna Góra a ten drugi herb poniżej to jest miasta Lubawki. Nasi partnerzy, którzy nas wspierają finansowo poprosili abyśmy nosili emblematy ich samorządów- chyba nic złego? za pomoc trzeba jakoś podziękować. Świadczy to o tym ,że ufają nam na tyle abyśmy nosili ich wizerunki co jest dla nas wyróżnieniem. To sprawa byków tudzież innych niedomówień wyjaśniona. Co do pokrętnych wpisów jarekk- nie są to strażnicy z Lubawki tylko SSR PZW powiat Kamienna Góra składająca się z ludzi mieszkających na terenie całego powiatu-to w woli wyjaśnienia. Ja już  napisałem ,że kłótniami do niczego nie dojdziemy. Mam tą satysfakcję, że moi społeczni strażnicy wyglądają schludnie i powierzone zadania wykonują dla dobra nas wszystkich.  [2012-05-29 14:19]

jurek

I po co to całe zamieszanie , czyżby niektórzy zazdrościli strażnikom ?

zbynio5o

Oczywiście Janusz, można też skutecznie i na poziomie przeprowadzać kontrole na "sportowo".

Nas, czyli normalnych i etycznych wędkarzy, mogą nawet w spódnicach kontrolować :))))

Ale musimy zdać sobie sprawe że przede wszystkim Oni również walczą z przestępczością rybacką, niejednokrotnie zorganizowaną idącą na "całość".  A więc niech ci ludzie mają chociaż te podstawowe wyposażenie . Przecież to dla nas, dla ogólnego i wspólnego dobra.

Bardzo dobrze napisane zbynio5o

[2012-05-29 14:25]

Rozmawiałem z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu Wydział Postępowań Administracyjnych. Stwierdzili, że noszenie broni palnej gazowej (zezwolenie prywatne) jest surowo zabronione w takiej formie jak wskazana na fotografii. Zostaje jeszcze wątek braku jakiejkolwiek interwencji ze strony służb Państwowych informowanych przy świadkach o kręcącym się obok nich człowieku z bronią palną przy boku.  [2012-05-29 15:19]

Pitbul

Rozmawiałem z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu Wydział Postępowań Administracyjnych. Stwierdzili, że noszenie broni palnej gazowej (zezwolenie prywatne) jest surowo zabronione w takiej formie jak wskazana na fotografii. Zostaje jeszcze wątek braku jakiejkolwiek interwencji ze strony służb Państwowych informowanych przy świadkach o kręcącym się obok nich człowieku z bronią palną przy boku. 

Mam wrażenie, że tym wpisem odniesiono się do mojego posta którego "ktoś" w międzyczasie "zniknął".... :) [2012-05-29 15:34]

jarekk

...Co do pokrętnych wpisów jarekk- nie są to strażnicy z Lubawki tylko SSR PZW powiat Kamienna Góra składająca się z ludzi mieszkających na terenie całego powiatu.... 

Mam wrażenie, że nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "pokrętne" ale, mniejsza z tym... ;) Zawsze byłem przekonany, że jesteście strażą kamiennogórską. Na zawodach jednak zobaczyłem te odlotowe naszywki i mnie zmyliło. Rozumiem więc, że powołał Was starosta kamiennogórski. Dziękuję za sprostowanie. [2012-05-29 16:16]

jaziowy

Rozmawiałem z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu Wydział Postępowań Administracyjnych. Stwierdzili, że noszenie broni palnej gazowej (zezwolenie prywatne) jest surowo zabronione w takiej formie jak wskazana na fotografii. Zostaje jeszcze wątek braku jakiejkolwiek interwencji ze strony służb Państwowych informowanych przy świadkach o kręcącym się obok nich człowieku z bronią palną przy boku. 

No i o to tylko chodzi, że dziadzia przesadził z tą pukawką ;), dobrze że sam też sobie wyjaśniłeś i pomogłeś też innym.   Ja bym mu ten pas obcęgami pociął za ten wybryk.
[2012-05-29 16:50]