Straż rybacka z Kamiennej Góry

/ 113 odpowiedzi / 12 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jogi


No temu starszemu panu z gnatem przy pasku to sie chyba epoki POMIESZALY:)  Czemu to ma niby sluzyć? Sianiu strachu wśród mlodych wędkarzy? Bo starsi to jedynie będą mieć ubaw jak ich będzie kontrolowal. Do kur może sobie postrzelać kolo domu tą pukawką. ............                                                                                                          Nikt jednak nie bierze pod uwagę tego że taka "demonstracja siły" (broni) może zadziałać w drugą stronę i wyzwolić agresję. Takie sytuacje są możliwe wśród wędkarzy będących "pod wpływem" lub mających coś na sumieniu. Wiem to z własnego doświadczenia. Nie krytykuję tu nikogo ani nie chcę wywoływać burzliwych dyskusji.                 Pozdrawiam Serdecznie. (2012/05/28 09:09)

u?ytkownik116256


Dziękuję Kolegom za rzeczową dyskusję. Życzę sobie jak i innym wzajemnego zrozumienia i dystansu w pewnych sprawach. Pozdrawiam (2012/05/28 10:03)

jarekk


Dla mnie nie ma to jakiegoś większego znaczenia. Jeśli ktoś ma ochotę gwiazdować, to jego sprawa. W życiu bym nie wyszedł tak ubrany na ulicę, podobnie jak w np w damskiej bieliźnie. Są jednak tacy, co to lubią i dopóki nie robią nikomu krzywdy, to niech sobie tacy będą. Nawet jeżeli ryzykują wywołanie agresji, albo zachowań im nieprzychylnych. Mieliśmy przykłady, że tak tak to działa - prowokowanie zachowaniem ubiorem, plus odrobina niekompetencji, a potem płacz, że nas nie lubią.

(2012/05/28 10:17)

Romuald55


A tak na tle strażników kamiennogórskich prezentuje się pozostała Społeczna Straż Rybacka okręgu jeleniogórskiego./w żółtej kamizelce na zdjęciu/Kolego jarekk,ja byłem sędzią stanowiskowym w sektorze D.Dwóch strażników ze Lwówka też pełnili funkcje sędziów.To tak na marginesie. (2012/05/28 10:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bernard51


Ludność (31.12.2010)20 444MIESZKANCÓW  przeciez to zadupie Polski jak i moje Jaslo 36 932 i jakis komendant Powiatowy SSR na cala  polske chce nam udowodnic ze tylko ON jest ten prawdziwy i wspanialy jedyny, przestancie dyskusje to moze bedzie bardziej przy ziemi "chlopek"A prowokacja jest ta sama zawsze!!Potrzeba frajerów do dyskusji czy zle czy dobrze popularnosc wzrasta!! I ego tez rosnie ON tego potrzebuje jak kania deszczu.
A BYLO JUZ JAKIS CZAS CICHO! (2012/05/28 12:01)

covent


O - otwarte:) (2012/05/28 20:10)

MASTINO


Nigdy w życiu bym się nie dał ubrać w taką szmatkę żarówiastą. I w tej żarówie strażnik ma niezauważony starać się podejśc do potencjalnego kłusownika, tak?  Strażnicy z Kamiennej Góry wyglądają w swoich uniformach bardzo profesjonalnie i schludnie i oby tak, lub podobnie wyglądali wszyscy strażnicy społeczni w kraju. Ale to już jest kwestia finansów.  (2012/05/28 20:53)

kogutw68


Na zdjęciu widac normalnych ludzi więc o co chodzi ja bym się tak dał ubrac myślę że nie o ubranie tu chodzi lecz o sposób kontroli wędkarzy. Obrażasz chłopie ludzi pisząc że nie dał byś się tak ubrac pokory trochę trzeba byc człowiekiem, nie jesteś BOGIEM choc nie wiem co masz w tej swojej głowie. (2012/05/28 21:38)

Sniper64


Cześć wszystkim:)
Myślę że czas zamknąć temat SSR nigdy nie pasował i nie będzie pasował,zawsze coś!SSR nich robi swoje a ci co mają chęć na zmiany,mają inne swoje widzenie jak i co ma wyglądać,może niech wstąpią do SSR i zajmą się nimi:) gadać można wiele,trudniej coś zrobić...!Pozdrawiam wszystkich:) (2012/05/28 22:09)

MASTINO


Obrażam ludzi? Czym? Gdzie? Że ja, jako strażnik bym tego nie ubrał? Chyba ci się coś pokręciło subtelnie to nazywając. Faceci w tych kamizelkach są ofiarą jednego głupka, który to im zafundował, a że chcą pracować społecznie dla wędkarzy, to w tym chodzą i się narażają na podśmiechujki ludzi i moje współczucie. Twoim zdaniem kto wygląda poważniej i schludniej? Oni w kolorach tęczy na sobie,  czy SSR Kamienna Góra? Ktokolwiek taki ma wyglądać schludnie i adekwatnie do pełnionej funkcji, a nie być kojarzonym z robotami drogowymi, porządkowymi na pielgrzymkach czy bileterem na stadionie. Lubisz takie kolorki, to se w tym śmigaj nawet do Tesco, kina, cyrku czy kościoła, ale ja na pewno bym nie włożył takiej żarówy na ryby, na patrol, czy gdziekolwiek dobrowolnie oprócz pracy zawodowej, w której takie się nosi ze względu na bezpieczeństwo czy wymagania przy awarii auta na drodze. Jeden by chciał społecznych wsadzić w koszulki z myszką Miki, a ty w kamizelki żarówy. To droga wolna, ubierać to. (2012/05/28 22:12)

Sniper64


..;)))))))) (2012/05/28 22:24)

jarekk


Mastino, nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, ale albo nie masz pojęcia skąd to zdjęcie, albo celowo wprowadzasz forumowiczów w błąd. Co ma ochrona zawodów do "podchodzenia kłusownika" ? :) Czy Ty na prawdę myślisz, że po zawodach oni jadą na patrol w tych kamizelkach ?  Ogarnij, proszę ! :)

Zakładając Twoją dobrą wolę, popartą zwyczajną niewiedzą, postaram się wyjaśnić. Na mocy uchwały ZO w JG lokalne SSR-y zostały przekształcone w coś na kształt służby porządkowej podczas Spinningowych Mistrzostw Świata. Do zadań należało m. in. pilnowanie "infrastruktury zawodów" - taśm, numerków, namiotów, kibli z plastiku i takich tam różnych, ponadto - pomoc sędziom, ekipie zarybieniowej, zawodnikom, widzom, m.in. kierowanie aut na miejsca parkingowe, itp, itd NIKT TAM NIE SZUKAŁ KŁUSOWNIKA ! Rozumiesz ? ...no, może prawie nikt ;)

Na ten cel okręg przygotował "świetliste" wdzianka, które były rozwiązaniem idealnym, bo nawet w odległej Portugalii, czy Rosji takie wdzianko jest kojarzone ze służbami porządkowymi. Wszystkie straże się podporządkowały, mimo że wyglądali trochę tak mało wystrzałowo. Tutaj jednak chodziło o co innego i było to rozwiązaniem dobrym. Jedyną ekipą, która nie założyła strojów obowiązujących byli koledzy z K.Góry, a dokładniej z Lubawki. Oni ubrali glany, czarne kamizelki i wydepilowali głowy. Też byli kojarzeni, tylko trochę inaczej. Czesi nawet na forach napisali lekko zabawne komentarze (blockquotey Roxoli) porównując ich z czeską piechotą. Ale tak jak mówię, nie potępiam i nie chwalę, bo nie szata zdobi ...ble,ble, ble Po prostu ich sprawa i tyle. Paniał ...chociaż troszkę ? :)

(2012/05/28 22:32)

Pitbul


Kolego "Mastino" napisz konkretnie (po nazwisku) - którego "głupka" masz na myśli. To wymaga odwagi więc pokaż na co Cię stać :)Co do strojów SSR w trakcie Mistrzostw i nie tylko...Wszystko uzależnione jest od sytuacji, więc po kolei:
Mistrzostwa.Jak od początku pisałem prawdziwa praca SSR miała miejsce od początku zarybień w zasadzie do mityngu. Od tego momentu "woda pilnowała się sama" poprzez ciągły pobyt nad nią zawodników, trenerów, działaczy etc....Rola SSR w trakcie samej imprezy sprowadzała się jedynie do pilnowania porządku w związku z publicznością - stąd żarówiaste wdzianka celowo służące wyróżnianiu się z niemałego tłumku nad wodą. Zapewniam, że uśmiechy budziły uniformy przystosowane do obwieszenia ich bronią, kajdankami, tonfami i innymi gadżetami zabronionymi w SSR. Choinka jest ładna jak jest ubrana, a te przypominały Boże Narodzenie w tajdze.....
Działania codzienne  Jeśli mi ktoś udowodni, że czarne jednoznacznie militarne (z naklejkami) uniformy pozwalają na udane zbliżenie się nad wodą do kogoś "mającego coś za uszami" to gratuluję inteligencji.Neutralny strój, markowanie "przypadkowości" (spacer, wycieczka rowerowa, itp). No nie daje to poczucia władzy i nie podbudowuje ego i siły wewnętrznej....W przypadku moim i moich Kolegów nie musi, bo i ego i siłę mamy spoko :)
Po MistrzostwachPonieważ PZW nie zabezpieczyło informacyjnie tematów związanych z zamknięciem wody na Mistrzostwa (np nie zamieszczono w "zezwoleniach - czytaj - rejestrach, dat od kiedy do kiedy woda będzie zamknięta), przez najbliższe dni koncentrujemy się na czysto prewencyjnym pobycie na tym terenie. 
Jak to działaDziś np. po rozmowie z kręcącymi materiał filmowy z nad Bobru zawodnikami z Ukrainy, 0,5 km dalej wyprosiłem z terenu zamkniętego tatę z synem. Towarzyszył mi właściciel łąki i mimo, że namawiał mnie do "pisania kwitów" uznałem, że nie tędy droga....(po rozmowie przyznał mi rację). Ojciec z synem zmienili miejsce i przenieśli się akurat blisko mojego kolegi który wędkował pod Trzcińskiem. Tak jakoś wyszło, że na koniec mojego rekonesansu się spotkaliśmy i zrelacjonował mi fragmenty zasłyszanej rodzinnej rozmowy i swoje spostrzeżenia. Tata zabrał podrostka by pokazać mu trochę techniki spinningowej na (w końcu) rybnej wodzie. Pełna etyka, bezzadziorowe haki, no-kill itd. Mnie podbudował (nie mój strój, ale) to co "neutralnie" mówili na temat "kontroli". 
Strój jest kwestia wtórną. Ważne jest to co reprezentuje się sobą, swoją inteligencją, zrozumieniem sytuacji i umiejętnością dostosowania się do warunków.
Strażnicza szopka na prośbę organizatorów w trakcie mistrzostw miała pokazać wszystkim jak świetnie pilnowane są polskie wody i jak świetnie mamy przygotowane do tego służby te wody chroniące. Nikt nie dał się nabrać (zwłaszcza nikt z byłego bloku wschodniego). Na znających swoje prawa "prężenie klaty", "pryszczyca podpachowa", "uniformizacja bojowa" nie działają.A swoje prawa zazwyczaj znają inteligentni oraz (z racji wyboru ścieżki życiowej) nieuczciwi. Dlatego gratuluję wrażenia wywartego na pozostałych ....;)T  (2012/05/28 23:02)

Pitbul


A tak na marginesie, odnosząc się do tytułu wątku :))))Ja pochodzę z Kamiennej Góry a "Te zbrojne Facety" som ze Lubawki ;)
A teraz serio:Po co Strażnikom SSR naszywka z napisem "Polska" ?Tylko proszę o sensowne odpowiedzi a nie jakiś bełkot o olimpiadach strażniczych czy innych mistrzostwach świata...Hallo ?  (2012/05/28 23:15)

Romuald55


Każdy w dużej mierze ma rację.Zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy jednolitych,wyróżniających strojów.Mundury w dużej mierze działają prewencyjnie.Są widoczne i wiadomo kto to jest.Brać wędkarska widzi,że strażnicy są nad wodą,patrolują ją i w każdej chwili mogą się pojawić.Po prostu są widoczni.Działanie strażników nie polega na działaniu z zaskoczenia,z ukrycia by kogoś złapać na jakimkolwiek wykroczeniu.Musimy pokazać zarówno Kolegom wędkarzom jak i potencjalnym kłusownikom,że woda jest patrolowana. (2012/05/28 23:26)

Romuald55


No właśnie.Dobre pytanie po co napisy Polska i emblematy z głową byka?Myślę że koledzy z Lubawki nam to wyjaśnią. (2012/05/28 23:36)

krzychu64


No właśnie.Dobre pytanie po co napisy Polska i emblematy z głową byka?Myślę że koledzy z Lubawki nam to wyjaśnią.

No kurde Panowie mam nadzieję, że na misje do Kosowa się nie wybieracie. U nas na miejscu Was więcej potrzeba. (2012/05/29 00:12)

jarekk


Hahahah :) Dyskusja jak przefajna, tak równie pozbawiona sensu. Zaraz będziemy się licytować, kto chodzi w gaciach od Armaniego :) Tak, czy siak chciałbym zobaczyć odpowiedź Mastifa i z czystej ciekawości po kiego ta naszywka o której wspomina Pitbul i Romuald ?

 

PS: ...dziękujemy moderatorowi za powtórne otwarcie tego zabawnego wątku, wedkuje.pl powinno również dostarczać dobrej rozrywki ! :)

(2012/05/29 00:20)

Wachta


Aha. Ja myślałem, że to jakaś grupa airsoftowa, tylko replik nie mieli. (2012/05/29 00:23)

MASTINO


Pitbul, czy ty żartujesz? Obaj z jarkkiem macie widzę jakiś problem do rzetelnych opinii o fakcie wyglądu jak SSR a nie bileterzy, czy pielgrzymkowi (z całym szacunkiem do tych funkcji).  A skąd ja mam znać nazwisko tego, co zrobił żarówiastych klownów ze strażników?  Gdybym znał, to bez problemu z moją odwagą, bym to zrobił. Może dlatego pilnowali kible i taśmy, a SSR KG wystawiała sztandar.  A pytanie o emblemat z orłami dlaczego do mnie? Co ja mam z tym wspólnego? Dlaczego nie przyjmiecie na klatę faktu, że SSR KG biła na głowę w reprezentacyjności wyglądu na tle pozostałych społecznych, w tym pana z bronią przy pasku, a już szczególnie "porządkowych" w żarówach narzuconych na wszystkie możliwe kolory i modele odzieży? Glany ty kiedyś widziałeś? Twoje zapewnienia co do uśmieszków na temat wyglądu "porządkowych", odnoszą się jedynie do "kamizeleczek", jestem pewien, ale nie oni sami są temu winni, tylko ten pomysłodawca z Okręgu, który ich w to wcisnął. A te żarówy nie mogły być narzucone na polówki, które (podobno) macie na patrole? Dlaczego "kamizelkarze" nie byli wystawieni przy sztandarze, tylko te obrzydliwe "bojówki" SSR z KG? Na przekór, czy ze względów reprezentacyjnego wyglądu? Żenująca jest wasza linia obrony i argumenty. (2012/05/29 08:09)