Zaloguj się do konta

Straż rybacka z Kamiennej Góry

utworzono: 2012/05/26 23:26

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Roxola

W pierwszym poście zwróciłam uwagę na brak słowa "Społeczna"Poświęciłam teraz chwilę na zapoznanie się z Uchwałą Rady Powiatu Kamienna Góra.Zachęcam do przeczytania, słowo Społeczna Straż Rybacka oraz skrót SSR pojawia się wielokrotnie.W nawet jednym zdaniu nie ma użytego określenia "Straż Rybacka". A to wzbudziło mój niepokój. I tyle. Uchwałę niestety trzeba pobrać aby przeczytać, oto link;
http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=1&cp=29&gs_id=12&xhr=t&q=Uchwa%C5%82a+rady+powiatu+Kamienna+g%C3%B3ra+SSR&pf=p&sclient=psy-ab&oq=Uchwa%C5%82a+rady+powiatu+Kamienna+g%C3%B3ra+SSR&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=dcfb9fb02e60956e&biw=1024&bih=485 [2012-05-27 21:48]

MASTINO

Ja jednak proponuję moderowi zamknięcie kolejnej "spluwaczki". I po co te pluwociny? Janusz, OCHOTNICZA Straż Pożarna tez jest powoływana przez Urząd, a na mundurach mają TYLKO- "Straż". Identycznie jak Państwowa Straż Pożarna. Różnią się naszywkami i innymi opisami, ale opisy mundurów mają obie formacje- STRAŻ. [2012-05-27 21:56]

JKarp

CześćMaciek ok - Straż Rybacka - niech będzie.A jak zaczynają czynności służbowe - Dzień dobry, Społeczna Straż Rybacka proszę o itd czy Straż Rybacka itd. Teraz oczywiście nikt nie przyzna się jak jest naprawdę.Strażak z OSP ratując życie nie pyta o nic. Może zginąć. Nie sprawdza danych osobnika - idzie w ogień choćby miał by być to jego ostatni krok.Polecam:http://forum.wedkuje.pl/post/szukaja-jeleni-czy-naprawde-brak-pieniedzy-zo-jel/475262/0 " W mojej straży liczy się głos wszystkich strażników i dlatego zgodnie w przyjacielskiej atmosferze pracujemy społecznie. Strażnicy nie przystali na warunki stawiane przez Okręg . Ludzi należy szanować szczególnie za ich społeczną pracę i postawę i nie ma nic na siłę  , my nikogo uszczęśliwiać nie mamy zamiaru. Nie można stawiać ludzi na kilka dni z jednym posiłkiem bo to jest dla mnie niedopuszczalne i świadczy tylko źle o tych wyższych decydentach . Będzie miał okazję się wykazać kto inny . My potrafimy powiedzieć nie . A tak poza tym ten kto rozpoczął ten temat to nie mój klon administrator może to sprawdzić. Pozdrawiam" No wisienka :-) A ja myślałem, że coś z Tym Panem się zmieniło.... JK
[2012-05-27 22:13]

Pitbul

Widzisz Mastino z tą spluwaczką to nie do końca tak jak sobie kombinujesz... Tak się składa, że paru świadków było (bo Panowie nie sprawdzili kogo mieli za swoimi plecami). Pan Mirosław po raz kolejny zarzucił mi, że kłamię na Jego temat więc po raz kolejny zaproponowałem by zgłosił to oficjalnie w odpowiednich powołanych do tego instytucjach. A że towarzyszącemu Panu Komendantowi koledze nerwy puściły to ich problem. Nadmienię, że pewien dziennikarz z WW (będący obserwatorem "zajścia" miał ubaw z tego "profesjonalizmu" "profesjonalistów".Ze swojej strony kończę ten temat.T.
[2012-05-27 22:13]

jarekk

Może zawiodę większość odwiedzających ten wątek, ale chciałbym wziąć w obronę kamiennogórską grupę (s)SR. Przeszkadza niepełny napis ? A Może po prostu nie lubią się nazywać społecznikami, bo praca w dzisiejszych czasach za darmo jest traktowana trochę jak frajerstwo ? Takie są czasy, a nikt przecież nie chce być traktowany jak ofiara losu. A szczerze powiem, że dobrze wykonywali powierzone im przez działaczy ZO PZW zadania. Pobrali urlopy, poświęcili swój prywatny czas i siedzieli w parku pod pałacem pięć dni, pilnując dzień i noc przygotowanych stanowisk. A do tego jeszcze narażali na śmieszność, sam byłem świadkiem jak podśmiewano się z ich przerostu formy nad treścią, ...fotografowano, przedrzeźniano. I to tylko dlatego, że wyglądają inaczej, że mają mundury, czarne kamizelki i noszą kciuki w szlufkach od spodni. Dla mnie jest to niedopuszczalne. Jestem tolerancyjny i dopóki nikomu nie szkodzą, to mogą nawet biegać na golasa. Nikomu nic do tego !  :)

A Tobie Kolego Pitbul poradzę jedno. Po prostu poproś o zapis z kamerki. Te zapisy są już od dawna robione, czytałem artykuł. Jeżeli byli nieuprzejmi, to odpowiednio to ocenimy, jeśli zachowali się OK, to powinieneś ich przeprosić. I tyle.

[2012-05-27 22:24]

Maciek nie szarp się nie ma sensu :)  a jeżeli chodzi o  same napisy przecież nie wprowadzają nikogo w błąd, a jeżeli tak to zawsze wisi odznaka naszywka na rękawie i w razie prośby do  wglądu legitymacja służbowa.
 Nie jest to nazwa zastrzeżona żadną ustawą  bo przecież jesteśmy strażą rybacką. Jak pisał maciek OSP też ma napis na plecach straż pożarna  a nie Ochotnicza Straż Pożarna. W zależności jak kto woli to zinterpretować. Mieliśmy sprawy w  Sadzie  w Prokuraturze i nikt nie dopatrzył się tutaj łamania prawa. Są to ubrania robocze bo ustawa nawet nie przewiduje dla nas umundurowania więc nie ma żadnych ich wzorów. Inaczej jest z państwową strażą rybacką- tam ustawa mówi o wzorach umundurowania itp. Dlatego nasze ubrania robocze wyglądają jak wyglądają i nikt tego nie zmieni napisy również nie wprowadzają nikogo w błąd (jeżeli dostanę zalecenia odpowiednio umotywowane od przełożonych oczywiście wymienię). Wracając do tekstu Romualda-kilka dni ciężkiej pracy, poznanych wielu wspaniałych ludzi . Skupiamy się na walce z kłusownictwem i tak pozostanie bez względu , czy się komuś podoba, czy nie. Ktoś zazdrosny przysłał donos ,że działamy nie zgodnie z prawem itp. zeszło na niczym, czekamy na następny. Pozdrawiam i życzę innego spojrzenia na tematy związane z ochroną naszych wód. Tyle ode mnie w temacie. Na tak wielkiej imprezie zobaczyłem Przewodnika SSR Jelenia Góra ku memu zdziwieniu pod okiem innych służb Państwowych i zwracanej uwadze tym stróżom prawa Pan Komendant SSR chodził z przypiętą do pasa bronią gazową na , którą posiada zezwolenie prywatne co wzbudziło mój niepokój . Muszę poczytać ,czy ustawa przewiduje możliwość noszenia broni palnej gazowej przy pasie strażnikowi SSR podczas wykonywania czynności służbowych?, czy poinformowany o tym przy świadkach f-sz Państwowy, który na moją uwagę nie zareagował w ogóle przy 5 społecznych  strażnikach (świadkowie) zachował się zgodnie z przepisami i prawem? to jest poważny temat. Fotkę wykonałem podczas Mistrzostw Świata  umundurowanemu Społecznemu strażnikowi z Jeleniej góry. Przepraszam przyczepiacie się na prawdę do  szczególików a ja wam przedstawiam poważny temat. [2012-05-27 22:42]

MASTINO

szkarlupnia, a co chciałes dowieść tym zdjęciem? Że co? Że strażacy-ochotnicy mają NA RĘKAWIE naszywkę OSP? A co napisane ma pod kieszonką na żółtej naszywce? Też OSP? Czy tylko STRAŻ? To przyglądnij się teraz na to co mają na naszywkach NA RĘKAWACH napisane Strażnicy SSR. Czytasz ty co się tu pisze i o jakich opisach mundurów? Czy tylko dzwoni ci w kościele ale nie wiesz w którym?  [2012-05-27 22:42]

Dodaję foto i zaznaczam na czerwono. [2012-05-27 22:44]

oto i napisy na rękawach naszej straży  [2012-05-27 22:46]

odznaka ssr na widocznym miejscu zgodnie z zapisami ustawy i legitymacja do wglądu

[2012-05-27 22:47]

MASTINO

CześćMaciek ok - Straż Rybacka - niech będzie.A jak zaczynają czynności służbowe - Dzień dobry, Społeczna Straż Rybacka proszę o itd czy Straż Rybacka itd. Teraz oczywiście nikt nie przyzna się jak jest naprawdę.

Janusz, nie wyobrażam sobie innej formy rozpoczęcia kontroli przez SPOŁECZNEGO strażnika, jak tylko od WYRAŹNEGO i GRZECZNEGO przedstawienia kontrolowanemu skąd jest (PEŁNA NAZWA) i co zamierza ów kontrolujacy. Dane osobowe (nazwisko i imię) tylko na wyraźną prośbę kontrolowanego, wraz z okazaniem legitymacji. 
[2012-05-27 22:49]

Roxola

Bardzo jasno i konkretnie przedstawione wyjaśnienie wątpliwości, które mnie nurtowały. Poparte zdjęciami.Praca nie należy do łatwych i to rozumiem, dodatkowo ochranianie tak dużej imprezy to poważne wyzwanie.Pozdrawiam.Jestem usatysfakcjonowana odpowiedzią. [2012-05-27 22:54]

jarekk

.... Muszę poczytać ,czy ustawa przewiduje możliwość noszenia broni palnej gazowej przy pasie strażnikowi SSR podczas wykonywania czynności służbowych?, czy poinformowany o tym przy świadkach f-sz Państwowy, który na moją uwagę nie zareagował w ogóle.

To warto sprawdzić i wtedy można będzie na obydwu ..wiadomo ;) Ja bym się nie szczypał. [2012-05-27 23:59]

.... Muszę poczytać ,czy ustawa przewiduje możliwość noszenia broni palnej gazowej przy pasie strażnikowi SSR podczas wykonywania czynności służbowych?, czy poinformowany o tym przy świadkach f-sz Państwowy, który na moją uwagę nie zareagował w ogóle.

To warto sprawdzić i wtedy można będzie na obydwu ..wiadomo ;) Ja bym się nie szczypał.

tu nie chodzi o to , czy szczypał, czy sprawdzić ... jeżeli widzicie  problem w postaci napisu o treści straż rybacka- to czym jest ten problem  w porównaniu do tego co przedstawiłem? ;) należy szukać problemu gdzie on na prawdę istnieje. [2012-05-28 00:16]

Roxola

Zwróciłam uwagę na napis na kamizelkach, ponieważ zdjęcia są dostępne na stronach internetowych.Natomiast na zdjęcie z bronią się nigdzie nie natknęłam, prawdopodobnie pochodzi z prywatnej kolekcji. Do wątku będę zaglądała i jeżeli znajdę coś w temacie na internecie to się tym podzielę.
W sprawie napisów więcej pytań nie mam. 
[2012-05-28 00:34]

ryukon1975

Odnośnie broni to jeżeli ktoś ma prywatną ( bo służbowa nam nie przysługuje) służącą do ochrony osobistej to może ją nosić ale ukrytą. Takie mamy zalecenia z PSR. Być może w innych rejonach te sprawy są mniej restrykcyjne. Nie chcę robić zamieszania ale tak jest u Nas. Wszystko musi być zgodne z przepisami. Żadnych odstępstw. (a szkoda) Pozdrawiam.

Tak poza konkursem na temat SSR.

Od kiedy to zalecenia w sprawach broni wydaje PSR i co oni mają do broni?
Tym zajmuje się ktoś inny ale myślę że uzbrojeni strażnicy SSR wiedzą kto,albo i nie wiedzą.:)
[2012-05-28 09:03]

jogi

No temu starszemu panu z gnatem przy pasku to sie chyba epoki POMIESZALY:)  Czemu to ma niby sluzyć? Sianiu strachu wśród mlodych wędkarzy? Bo starsi to jedynie będą mieć ubaw jak ich będzie kontrolowal. Do kur może sobie postrzelać kolo domu tą pukawką. ............                                                                                                          Nikt jednak nie bierze pod uwagę tego że taka "demonstracja siły" (broni) może zadziałać w drugą stronę i wyzwolić agresję. Takie sytuacje są możliwe wśród wędkarzy będących "pod wpływem" lub mających coś na sumieniu. Wiem to z własnego doświadczenia. Nie krytykuję tu nikogo ani nie chcę wywoływać burzliwych dyskusji.                 Pozdrawiam Serdecznie. [2012-05-28 09:09]

Dziękuję Kolegom za rzeczową dyskusję. Życzę sobie jak i innym wzajemnego zrozumienia i dystansu w pewnych sprawach. Pozdrawiam [2012-05-28 10:03]

jarekk

...Czemu to ma niby sluzyć? Sianiu strachu wśród mlodych wędkarzy? Bo starsi to jedynie będą mieć ubaw jak ich będzie kontrolowal. ............                                                                                                         

Nikt jednak nie bierze pod uwagę tego że taka "demonstracja siły" .... może zadziałać w drugą stronę i wyzwolić agresję. Takie sytuacje są możliwe wśród wędkarzy będących "pod wpływem" lub mających coś na sumieniu..

Otóż to ! Trafiasz kolego w sedno i dotyczy to każdego. Tak samo pukawka na gaz, jak i glany, łyse głowy, kciuki w szlufkach od portek ...itp itd Są tacy, co się tego wystraszą, są tacy, co mają niezły ubaw.

Dla mnie nie ma to jakiegoś większego znaczenia. Jeśli ktoś ma ochotę gwiazdować, to jego sprawa. W życiu bym nie wyszedł tak ubrany na ulicę, podobnie jak w np w damskiej bieliźnie. Są jednak tacy, co to lubią i dopóki nie robią nikomu krzywdy, to niech sobie tacy będą. Nawet jeżeli ryzykują wywołanie agresji, albo zachowań im nieprzychylnych. Mieliśmy przykłady, że tak tak to działa - prowokowanie zachowaniem ubiorem, plus odrobina niekompetencji, a potem płacz, że nas nie lubią.

[2012-05-28 10:17]

Romuald55

A tak na tle strażników kamiennogórskich prezentuje się pozostała Społeczna Straż Rybacka okręgu jeleniogórskiego./w żółtej kamizelce na zdjęciu/Kolego jarekk,ja byłem sędzią stanowiskowym w sektorze D.Dwóch strażników ze Lwówka też pełnili funkcje sędziów.To tak na marginesie. [2012-05-28 10:50]

Bernard51

Ludność (31.12.2010)20 444 MIESZKANCÓW  przeciez to zadupie Polski jak i moje Jaslo 36 932 i jakis komendant Powiatowy SSR na cala  polske chce nam udowodnic ze tylko ON jest ten prawdziwy i wspanialy jedyny, przestancie dyskusje to moze bedzie bardziej przy ziemi "chlopek"A prowokacja jest ta sama zawsze!!Potrzeba frajerów do dyskusji czy zle czy dobrze popularnosc wzrasta!! I ego tez rosnie ON tego potrzebuje jak kania deszczu.
A BYLO JUZ JAKIS CZAS CICHO!
[2012-05-28 12:01]

covent

O - otwarte:) [2012-05-28 20:10]

MASTINO

Nigdy w życiu bym się nie dał ubrać w taką szmatkę żarówiastą. I w tej żarówie strażnik ma niezauważony starać się podejśc do potencjalnego kłusownika, tak?  Strażnicy z Kamiennej Góry wyglądają w swoich uniformach bardzo profesjonalnie i schludnie i oby tak, lub podobnie wyglądali wszyscy strażnicy społeczni w kraju. Ale to już jest kwestia finansów.  [2012-05-28 20:53]

kogutw68

Na zdjęciu widac normalnych ludzi więc o co chodzi ja bym się tak dał ubrac myślę że nie o ubranie tu chodzi lecz o sposób kontroli wędkarzy. Obrażasz chłopie ludzi pisząc że nie dał byś się tak ubrac pokory trochę trzeba byc człowiekiem, nie jesteś BOGIEM choc nie wiem co masz w tej swojej głowie. [2012-05-28 21:38]

Sniper64

Cześć wszystkim:)
Myślę że czas zamknąć temat SSR nigdy nie pasował i nie będzie pasował,zawsze coś!SSR nich robi swoje a ci co mają chęć na zmiany,mają inne swoje widzenie jak i co ma wyglądać,może niech wstąpią do SSR i zajmą się nimi:) gadać można wiele,trudniej coś zrobić...!Pozdrawiam wszystkich:)
[2012-05-28 22:09]