Straż rybacka z Kamiennej Góry

/ 113 odpowiedzi / 12 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

adler


 Przyjaciele , koledzy , koleżanki , znów zbaczmy z tematu przewodniego . 

Proszę do powrotu na właściwy tor . Proszę więc kierować się nawigacją .

Przecież tak łatwo jest się porozumieć i... Zgoda .

(2012/05/27 21:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Pitbul


Nie skomentuję tego co najlepiej skomentowały dziewczyny z czeskiego portalu internetowego...Mnie Pan Mirosław zaskoczył w sobotę.Mam nadzieję, że zaczepka Pana Komendanta została zapisana na jakimś nośniku elektronicznym. Szczególne ukłony dla towarzyszącego Panu Komendantowi innego strażnika (pierwszy z prawej na pierwszym zdjęciu) za słownictwo i hasła rzucane przy mojej dwunastoletniej córce. Moja córka nadal pozostaje pod ogromnym wrażeniem. No ale towarzystwo dzieci tym panom jak pamiętam raczej nie przeszkadza. Obchodzić coś dookoła to widać za mało...T.P.S. Czekam na publikację fotek, które Pan Mirosław robił mi w czasie kiedy pilnował terenu Mistrzostw .... (takie służbowe fotki osoby prywatnej ;)))) (2012/05/27 21:37)

JKarp


CześćStraż - a jaka każdy sobie domyśli, dopisze, dośpiewa... O ile wiem nie ma Straży Rybackiej chyba, że pilnuje rybaków żeby siatek im nie zdjęli...albo sobie siatek pilnują...Starosta powołuje tylko i wyłącznie Społeczną Straż Rybacką - nie wiem czy to jakieś za trudne...A Mirek tak się skarżył, że i posiłków za mało, i spania za mało... eh szkoda gadać...............................No a ten z miną Rambo z łapami w kieszeniach ;-) Wam nie zrobili jakiegoś kursu Savoir-vivre a powinni byli zamiast tego ratownictwa he he...JK (2012/05/27 21:44)

Roxola


W pierwszym poście zwróciłam uwagę na brak słowa "Społeczna"Poświęciłam teraz chwilę na zapoznanie się z Uchwałą Rady Powiatu Kamienna Góra.Zachęcam do przeczytania, słowo Społeczna Straż Rybacka oraz skrót SSR pojawia się wielokrotnie.W nawet jednym zdaniu nie ma użytego określenia "Straż Rybacka". A to wzbudziło mój niepokój. I tyle. Uchwałę niestety trzeba pobrać aby przeczytać, oto link;
http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=1&cp=29&gs_id=12&xhr=t&q=Uchwa%C5%82a+rady+powiatu+Kamienna+g%C3%B3ra+SSR&pf=p&sclient=psy-ab&oq=Uchwa%C5%82a+rady+powiatu+Kamienna+g%C3%B3ra+SSR&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=dcfb9fb02e60956e&biw=1024&bih=485 (2012/05/27 21:48)

MASTINO


Ja jednak proponuję moderowi zamknięcie kolejnej "spluwaczki". I po co te pluwociny? Janusz, OCHOTNICZA Straż Pożarna tez jest powoływana przez Urząd, a na mundurach mają TYLKO- "Straż". Identycznie jak Państwowa Straż Pożarna. Różnią się naszywkami i innymi opisami, ale opisy mundurów mają obie formacje- STRAŻ. (2012/05/27 21:56)

JKarp


Cześć
Maciek ok - Straż Rybacka - niech będzie.
A jak zaczynają czynności służbowe - Dzień dobry, Społeczna Straż Rybacka proszę o itd czy Straż Rybacka itd. Teraz oczywiście nikt nie przyzna się jak jest naprawdę.
Strażak z OSP ratując życie nie pyta o nic. Może zginąć. Nie sprawdza danych osobnika - idzie w ogień choćby miał by być to jego ostatni krok.
Polecam:
http://forum.wedkuje.pl/post/szukaja-jeleni-czy-naprawde-brak-pieniedzy-zo-jel/475262/0
"W mojej straży liczy się głos wszystkich strażników i dlatego zgodnie w przyjacielskiej atmosferze pracujemy społecznie.Strażnicy nie przystali na warunki stawiane przez Okręg . Ludzi należy szanować szczególnie za ich społeczną pracę i postawę i nie ma nic na siłę , my nikogo uszczęśliwiać nie mamy zamiaru. Nie można stawiać ludzi na kilka dni z jednym posiłkiem bo to jest dla mnie niedopuszczalne i świadczy tylko źle o tych wyższych decydentach . Będzie miał okazję się wykazać kto inny.My potrafimy powiedzieć nie. A tak poza tym ten kto rozpoczął ten temat to nie mój klon administrator może to sprawdzić. Pozdrawiam"
No wisienka :-)
A ja myślałem, że coś z Tym Panem się zmieniło....
JK

(2012/05/27 22:13)

Pitbul


Widzisz Mastino z tą spluwaczką to nie do końca tak jak sobie kombinujesz... Tak się składa, że paru świadków było (bo Panowie nie sprawdzili kogo mieli za swoimi plecami). Pan Mirosław po raz kolejny zarzucił mi, że kłamię na Jego temat więc po raz kolejny zaproponowałem by zgłosił to oficjalnie w odpowiednich powołanych do tego instytucjach. A że towarzyszącemu Panu Komendantowi koledze nerwy puściły to ich problem. Nadmienię, że pewien dziennikarz z WW (będący obserwatorem "zajścia" miał ubaw z tego "profesjonalizmu" "profesjonalistów".Ze swojej strony kończę ten temat.T. (2012/05/27 22:13)

jarekk


Może zawiodę większość odwiedzających ten wątek, ale chciałbym wziąć w obronę kamiennogórską grupę (s)SR. Przeszkadza niepełny napis ? A Może po prostu nie lubią się nazywać społecznikami, bo praca w dzisiejszych czasach za darmo jest traktowana trochę jak frajerstwo ? Takie są czasy, a nikt przecież nie chce być traktowany jak ofiara losu. A szczerze powiem, że dobrze wykonywali powierzone im przez działaczy ZO PZW zadania. Pobrali urlopy, poświęcili swój prywatny czas i siedzieli w parku pod pałacem pięć dni, pilnując dzień i noc przygotowanych stanowisk. A do tego jeszcze narażali na śmieszność, sam byłem świadkiem jak podśmiewano się z ich przerostu formy nad treścią, ...fotografowano, przedrzeźniano. I to tylko dlatego, że wyglądają inaczej, że mają mundury, czarne kamizelki i noszą kciuki w szlufkach od spodni. Dla mnie jest to niedopuszczalne. Jestem tolerancyjny i dopóki nikomu nie szkodzą, to mogą nawet biegać na golasa. Nikomu nic do tego !  :)

A Tobie Kolego Pitbul poradzę jedno. Po prostu poproś o zapis z kamerki. Te zapisy są już od dawna robione, czytałem artykuł. Jeżeli byli nieuprzejmi, to odpowiednio to ocenimy, jeśli zachowali się OK, to powinieneś ich przeprosić. I tyle.

(2012/05/27 22:24)

u?ytkownik116256


Maciek nie szarp się nie ma sensu :)  a jeżeli chodzi o  same napisy przecież nie wprowadzają nikogo w błąd, a jeżeli tak to zawsze wisi odznaka naszywka na rękawie i w razie prośby do  wglądu legitymacja służbowa.

 Nie jest to nazwa zastrzeżona żadną ustawą  bo przecież jesteśmy strażą rybacką. Jak pisał maciek OSP też ma napis na plecach straż pożarna  a nie Ochotnicza Straż Pożarna. W zależności jak kto woli to zinterpretować. Mieliśmy sprawy w  Sadzie  w Prokuraturze i nikt nie dopatrzył się tutaj łamania prawa. Są to ubrania robocze bo ustawa nawet nie przewiduje dla nas umundurowania więc nie ma żadnych ich wzorów. Inaczej jest z państwową strażą rybacką- tam ustawa mówi o wzorach umundurowania itp. Dlatego nasze ubrania robocze wyglądają jak wyglądają i nikt tego nie zmieni napisy również nie wprowadzają nikogo w błąd (jeżeli dostanę zalecenia odpowiednio umotywowane od przełożonych oczywiście wymienię). Wracając do tekstu Romualda-kilka dni ciężkiej pracy, poznanych wielu wspaniałych ludzi . Skupiamy się na walce z kłusownictwem i tak pozostanie bez względu , czy się komuś podoba, czy nie. Ktoś zazdrosny przysłał donos ,że działamy nie zgodnie z prawem itp. zeszło na niczym, czekamy na następny. Pozdrawiam i życzę innego spojrzenia na tematy związane z ochroną naszych wód. Tyle ode mnie w temacie. Na tak wielkiej imprezie zobaczyłem Przewodnika SSR Jelenia Góra ku memu zdziwieniu pod okiem innych służb Państwowych i zwracanej uwadze tym stróżom prawa Pan Komendant SSR chodził z przypiętą do pasa bronią gazową na , którą posiada zezwolenie prywatne co wzbudziło mój niepokój . Muszę poczytać ,czy ustawa przewiduje możliwość noszenia broni palnej gazowej przy pasie strażnikowi SSR podczas wykonywania czynności służbowych?, czy poinformowany o tym przy świadkach f-sz Państwowy, który na moją uwagę nie zareagował w ogóle przy 5 społecznych  strażnikach (świadkowie) zachował się zgodnie z przepisami i prawem? to jest poważny temat. Fotkę wykonałem podczas Mistrzostw Świata  umundurowanemu Społecznemu strażnikowi z Jeleniej góry. Przepraszam przyczepiacie się na prawdę do  szczególików a ja wam przedstawiam poważny temat. (2012/05/27 22:42)

MASTINO


szkarlupnia, a co chciałes dowieść tym zdjęciem? Że co? Że strażacy-ochotnicy mają NA RĘKAWIE naszywkę OSP? A co napisane ma pod kieszonką na żółtej naszywce? Też OSP? Czy tylko STRAŻ? To przyglądnij się teraz na to co mają na naszywkach NA RĘKAWACH napisane Strażnicy SSR. Czytasz ty co się tu pisze i o jakich opisach mundurów? Czy tylko dzwoni ci w kościele ale nie wiesz w którym?  (2012/05/27 22:42)

u?ytkownik116256


odznaka ssr na widocznym miejscu zgodnie z zapisami ustawy i legitymacja do wglądu (2012/05/27 22:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MASTINO


Cześć
Maciek ok - Straż Rybacka - niech będzie.
A jak zaczynają czynności służbowe - Dzień dobry, Społeczna Straż Rybacka proszę o itd czy Straż Rybacka itd. Teraz oczywiście nikt nie przyzna się jak jest naprawdę.Janusz, nie wyobrażam sobie innej formy rozpoczęcia kontroli przez SPOŁECZNEGO strażnika, jak tylko od WYRAŹNEGO i GRZECZNEGO przedstawienia kontrolowanemu skąd jest (PEŁNA NAZWA) i co zamierza ów kontrolujacy. Dane osobowe (nazwisko i imię) tylko na wyraźną prośbę kontrolowanego, wraz z okazaniem legitymacji.  (2012/05/27 22:49)

Roxola


Bardzo jasno i konkretnie przedstawione wyjaśnienie wątpliwości, które mnie nurtowały. Poparte zdjęciami.Praca nie należy do łatwych i to rozumiem, dodatkowo ochranianie tak dużej imprezy to poważne wyzwanie.Pozdrawiam.Jestem usatysfakcjonowana odpowiedzią. (2012/05/27 22:54)

jarekk


.... Muszę poczytać ,czy ustawa przewiduje możliwość noszenia broni palnej gazowej przy pasie strażnikowi SSR podczas wykonywania czynności służbowych?, czy poinformowany o tym przy świadkach f-sz Państwowy, który na moją uwagę nie zareagował w ogóle.


To warto sprawdzić i wtedy można będzie na obydwu ..wiadomo ;) Ja bym się nie szczypał. (2012/05/27 23:59)

u?ytkownik116256


.... Muszę poczytać ,czy ustawa przewiduje możliwość noszenia broni palnej gazowej przy pasie strażnikowi SSR podczas wykonywania czynności służbowych?, czy poinformowany o tym przy świadkach f-sz Państwowy, który na moją uwagę nie zareagował w ogóle.


To warto sprawdzić i wtedy można będzie na obydwu ..wiadomo ;) Ja bym się nie szczypał.tu nie chodzi o to , czy szczypał, czy sprawdzić ... jeżeli widzicie  problem w postaci napisu o treści straż rybacka- to czym jest ten problem  w porównaniu do tego co przedstawiłem? ;) należy szukać problemu gdzie on na prawdę istnieje. (2012/05/28 00:16)

Roxola


Zwróciłam uwagę na napis na kamizelkach, ponieważ zdjęcia są dostępne na stronach internetowych.Natomiast na zdjęcie z bronią się nigdzie nie natknęłam, prawdopodobnie pochodzi z prywatnej kolekcji. Do wątku będę zaglądała i jeżeli znajdę coś w temacie na internecie to się tym podzielę.
W sprawie napisów więcej pytań nie mam.  (2012/05/28 00:34)

ryukon1975


Odnośnie broni to jeżeli ktoś ma prywatną ( bo służbowa nam nie przysługuje) służącą do ochrony osobistej to może ją nosić ale ukrytą. Takie mamy zalecenia z PSR. Być może w innych rejonach te sprawy są mniej restrykcyjne. Nie chcę robić zamieszania ale tak jest u Nas. Wszystko musi być zgodne z przepisami. Żadnych odstępstw. (a szkoda) Pozdrawiam.


Tak poza konkursem na temat SSR.

Od kiedy to zalecenia w sprawach broni wydaje PSR i co oni mają do broni?
Tym zajmuje się ktoś inny ale myślę że uzbrojeni strażnicy SSR wiedzą kto,albo i nie wiedzą.:) (2012/05/28 09:03)