Zaloguj się do konta

Straż Miejska do pomocy SSR

utworzono: 2014/08/18 18:30
Bernard51

Nie raz spotykałem patrol SSR wsparta przez Policję, natomiast wczoraj zobaczyłem Społeczną Straż w towarzystwie dwóch funkcjonariuszy Straży Miejskiej.
Jak sama nazwa wskazuje straż miejska sądziłem że jej obowiązki sprowadzają sie do pilnowania porządku na terenie miasta ale oddaleni ok 40 km od miasta odbywają kontrolę wędkarzy.
Podejrzewam że jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę, która z mandatów Strazy M. trafia do budżetu miasta a nie jak z mandatów PSR do Wojewody.
Co o tym sądzicie, bo przybyła jeszcze jedna formacja która może kontrolować wędkarzy??
[2014-08-18 18:30]

Grzesiek75

Myślę że dobrze się dobrali jedni i drudzy, dalej nie będę pisał bo by się dopiero posypało ha,ha. [2014-08-18 18:40]

Jędrula

Hmmmmm....? Dobra Straż Miejska z normalnymi i znającymi przepisy funkcjonariuszami to same korzyści dla miasta i pomoc dla innych służb , tutaj jednak chciałbym usłyszeć od włodarzy miejskich argumenty na taką współpracę , może powód jest prozaiczny ? Mam nadzieję , że to nie ma nic wspólnego z nabijaniem kasy urzędu ? [2014-08-18 18:47]

unix

Zgadza się. Straż miejska lata lata temu była "powołana" do dbania o porządek i bezpieczeństwo w mieście.  Coś na zasadzie, żeby odciążyć policję. Aktualnie są to maszynki do zarabiania pieniędzy, każdą możliwą drogą, a my jeszcze na nich podatki płacimy... 
Nie chce mi się nawet rozpisywać na ten temat, bo mnie nerwy puszczą, ale jako ciekawostkę napiszę, że u mnie na dzielnicy w pewnych godzinach zjawiał się patrol strażników- detektywów... Chowali się za krzakami, samochodami, itd,  i wypatrywali kto wyprowadza psa i nie sprząta po nim. Wlepiali oczywiście mandat.  Zgoda, po psie się sprząta. Ale, żeby tacy wyspecjalizowani detektywi od sraki w straży miejskiej byli to po prostu ho ho ho  
Więc to gdzie miejskie żółtki są i co robią już mnie raczej nie zdziwi... 
[2014-08-18 18:55]

Bernard51

Może zostałem nie do końca zrozumiany chodziło mi o to czy to jest już w całej Polsce praktykowane, SSR Staraż Miejska i czy ktoś kompetentny mógłby odpowiedzieć że Straż Miejska może takie czynności podejmować??  Przecież mamy na portalu Strażników i komendantów z różnych rejonów Polski i na pewno coś mogli by na ten temat powiedzieć. Czyżby solidarność zawodowa nie pozwala na ten temat publicznie dyskutować
[2014-08-19 11:29]

ryukon1975

Bernard jako że mieszkamy blisko to Ci wyjaśnię. :)

Jakieś dwa tygodnie temu kontrolowała mnie PSR, ponad 30 lat na nich nad wodą czekałem. Z tego ruchu w interesie wynika że Straż Graniczna  przechwyciła na granicy z Ukrainą przemyt dopalaczy lub podobnych środków i się podzieliła z kolegami. Teraz ich "nosi" i krążą, mam nadzieją że im GPS-y zamontowali żeby ich znaleźć jak się pogubią. Teraz tylko czekać jak kler się do towaru dobierze, wtedy nawet i proboszcz z wikarym dostanie prawo do kontroli i nad wodę zawitają. Najpewniej na plażę z młodymi chłopcami. :)

[2014-08-19 11:38]

Jędrula

Może zostałem nie do końca zrozumiany chodziło mi o to czy to jest już w całej Polsce praktykowane, SSR Staraż Miejska i czy ktoś kompetentny mógłby odpowiedzieć że Straż Miejska może takie czynności podejmować??  Przecież mamy na portalu Strażników i komendantów z różnych rejonów Polski i na pewno coś mogli by na ten temat powiedzieć. Czyżby solidarność zawodowa nie pozwala na ten temat publicznie dyskutować




Bernad , za bardzo dramatyzujesz . Oczywistym jest , że SM ma prawo kontrolować wędkarza/obywatela i nie widzę przeszkód aby działali z SSR , tutaj chodzi o zasięg działania . Jeżeli działają na terenie im podległym to maja takie prawo . To chyba dobrze dla nas wszystkich aby  kontrolowali i pilnowali naszych wód ?

[2014-08-19 11:59]

Jędrula

A czy działają ? Ja się z tym nie spotkałem na moich wodach z błahego powodu , w miejscowościach gdzie łowie ryby nie ma Straży Miejskiej . [2014-08-19 12:01]

Jędrula

http://www.katowice-ssr.pzw.org.pl/cms/12719/sprawozdanie_2011


gogle -                      http://www.google.com/custom?lr=&inlang=pl&newwindow=1&client=pub-6696478705880357&cof=FORID%3A1%3BGL%3A1%3BS%3Ahttp%3A%2F%2Fimages.google.pl%3BL%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fimages%2Flogo_sm.gif%3BLH%3A50%3BLW%3A136%3BLBGC%3AFFFFFF%3BLP%3A1%3BVLC%3A%23663399%3BGFNT%3A%239999cc%3BGIMP%3A%239999cc%3BDIV%3A%233366CC%3B&domains=Start24.pl%3B.PL&hl=pl&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&q=straz+miejska+i+spo%B3eczna+stra%BF+rybacka&btnG=Szukaj




Coś nie mogę wkleić odpowiedniego linku , ale jak hasłowo wpisze się w gogle współprace tych służb to wychodzi sporo ciekawych wpisów , co ciekawe takie działania SSR i SM to nic nadzwyczajnego na terenie naszego kraju , mnie się podoba .

                              

[2014-08-19 12:17]

Haryyy5

Trochę się czepiacie. Jak dla mnie im więcej kontrolujących tym lepiej o ile będą odpowiednio przeszkoleni to niech sprawdzają. Harcerzy przeszkolą i dadzą im uprawnienia to też niech sprawdzają :P Ja nie mam nic do ukrycia.
[2014-08-19 12:18]

bluehornet

Przypominam, że tematem wątku jest " kooperacja " SM Z SSr a nie ocenianie stanu intelektualnego funkcjonariuszy SM w sposób bądź co  bądź obraźliwy oraz czy owa formacja jest potrzebna czy też nie.
[2014-08-20 12:27]

bluehornet

Jeszcze raz przypominam - to jest forum wędkarskie  a nie służące do obrażania kogokolwiek.

Owszem - należy pisać, co wędkarzy gryzie ale w kulturalny sposób a nie bluzgając stekiem obelg.
[2014-08-20 13:35]

Arcymisiek

Przypominam, że tematem wątku jest " kooperacja " SM Z SSr a nie ocenianie stanu intelektualnego funkcjonariuszy SM w sposób bądź co  bądź obraźliwy oraz czy owa formacja jest potrzebna czy też nie.



SM - Czepianie się byle czego, szukanie dziury w całym - dokładając niepotrzebnego stresu chcącemu się zrelaksować wędkarzowi...

W tym wypadku  obawiam się także o odczytywanie dokumentów do góry nogami, stwierdzając, że dokument nie upoważnia do APR gdyż nie jest po polsku - bo w końcu za coś trzeba "mandat" wlepić i zdać  raport z bieżącego dnia pracy.
PS. To wszystko ze wskazanie na SM - moi ulubieńcy. :)

PPS. Moderatorze - myślę, że każdy wędkarz powinien mieć prawo wyrazić swoja opinię na forum dyskusyjnym, a nie tylko głaskać temat.


[2014-08-20 16:17]

Piotr 100574

ja jestem za tym żeby SM kontrolowała,mało tego,powinno się ogrodzić wszystkie wody i wpuszczać tylko za okazaniem zezwolenia na połów ryb
[2014-08-20 18:08]

Grzesiu szczerze mówiąc zgadzam się z Kolegą @Arcymiśkiem, forum jest od wyrażania swoich opinii a ze znakomita większość userów na podobnie negatywne zdanie o SM...cóż sami sobie winni. Ja też nie przepadam za tą formacją co nie znaczy że nie lubię mundurowych. Bo takowa Policja czy PSR ma u mnie wiele szacunku. Natomiast z SM prawie, o czym niżej, nigdy nie miałem miłych wspomnień, zawsze jakieś próby wlepienia mandatów. Choć przyznaję że raz zasłużyłem:)

I jeszcze dodam. Tak, spotkałem się parę lat temu z mieszaną kontrolą SM i Policji, niestety nie SSR, na Bulwarze w centrum Torunia. Lecz w ramach zwykłej prewencji przerodzonej w pogaduszki nt. ryb bo to też byli wędkarze. Więc było miło:) Ale nie bardzo mi się podoba pomysł mieszanych patroli SM i SSR, za dużo może być kontrowersji. Zresztą moim prywatnym zdaniem obie formacje powinny być zlikwidowane i zamienione na pełnoprawną Policję i PSR, lub coś w tym stylu. Oczywiście po odpowiedniej selekcji. Ale kasa rządzi, niestety... Sam dobrze wiesz o tym Grzesiu. Za to sobie wyobrażam ile dobrego mogła by zrobić taka SSR gdyby dostawała pieniądze, gdyby były normalne etaty. Ludzie już na starcie z ogromnym zaangażowaniem i chęcią ochrony wód. Tylko oczywiście przyjęcia do tej nowej formacji nie na obecnych zasadach lecz profesjonalne szkolenia, mocna selekcja, duża ilość ludzi=patroli. Oj się rozmarzyłem:)

Pozdrawiam
[2014-08-20 18:37]

JKarp

Może to nie koniecznie związane z rybami ale obrazuje w dużej mierze działania SM http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18030&sid=05ef46b5a81dac5e50236687a8d11952
JK [2014-08-20 20:42]

Witam . Dlaczego nie przepadam za wszelkiej maści kontrolerami , choć to niby moi sprzymierzeńcy ? Na około 3 km odcinku Odry łowią dwie osoby uprawnione i jakieś 20 amatorów na kartę rowerową  ,jak już jakimś cudem straż zawita to sprawdza tylko tych co są z daleka widoczni i nie uciekają -czyli wędkarzy  , kłusole mają spokój . [2014-08-20 21:07]

ryukon1975

To co zaszło w tym wątku zachęca mnie do kolejnego miesiąca urlopu od portalu. Kto się poskarżył ? Kogo ubodły fakty ? SSR czy SM ?

Pisząc fakty mam na myśli to co się dzieje nad wodami w naszym kraju i niech nikt mi nie wmawia że strażnik miejski który o wędkarstwie/wodach/przepisach w temacie usłyszał wczoraj ma coś poprawić . Cenzura ?

[2014-08-20 21:17]

Bernard51

ja jestem za tym żeby SM kontrolowała,mało tego,powinno się ogrodzić wszystkie wody i wpuszczać tylko za okazaniem zezwolenia na połów ryb

Mam podobne odczucia, jeżeli znajduje się za siatką po 15 kwietnia ( już opłacił składki) i przy kontroli jeżeli nie podniesie rak do góry, można go odstrzelić i wreszcie skończyłoby się nielegalne kłusownictwo., bo legalne to nie to, legalnie można ale nie wy o tym będziecie decydować!! Czas to ,zrozumieć           Bez cenzury.
[2014-08-21 10:47]

Jędrula

O! Widzę , że się tu zamieliło :) [2014-08-22 08:18]

mossak

Znając źycie za 2 lata powstawiają fotoradary na glówkach wędkarskich. [2014-08-22 08:31]