Straż leśna -mandat.

/ 27 odpowiedzi
Pytanie ile może mandatu wystawić straż leśna bo dziś stałem w lesie przy jeziorku  niedaleko Dankowa chcieli mi wypisać 2000 tys zł i 7 pkt karnych twierdząc że to jest najniższy wymiar kary skończyło się na 100 zł  Czy to jest możliwe
że straż leśna może narzucić tak wysoki mandat .
kamil11269


A co było złe w Pana połowie (co było nieregulaminowe)? (2013/05/03 12:18)

Wachta


A co było złe w Pana połowie (co było nieregulaminowe)?

W tym demokratycznym, pełnym swobód obywatelskich, chorym kraju, nie można wjeżdżać autem do lasu. (2013/05/03 13:14)

zibik33


http://www.lasy.gov.pl/o_nas/gospodarka_lesna/ochrona-lasu/zakazy-wstepu-do-lasu
http://www.lasy.gov.pl/o_nas/gospodarka_lesna/ochrona-lasu/zagrozenie-pozarowe

Może był wprowadzony na tym terenie zakaz wstępu do lasu np. ze względu na zagrożenie pożarowe. Na podanej stronie piszą że max mandat to 500 zł więc chyba trochę przesadzali z tymi 2 tyś. (2013/05/03 13:30)

Przemas83


A co było złe w Pana połowie (co było nieregulaminowe)?

W tym demokratycznym, pełnym swobód obywatelskich, chorym kraju, nie można wjeżdżać autem do lasu.

Dwa lata temu też dostałem mandat za wjechanie do lasu autem. Przez megafon wołali właściciela auta (czyli mnie) i początkowo dawali pińcet złotych kary za wjechanie na wydme. Po długiej wymianie zdań, podpisałem się pod 150 złotych kary. Już więcej nie pojadę na dziką plaże nad morze! (2013/05/03 14:46)

abra1990


kolego absurd,
często mam do czynienia z tą służbą będąc na rybkach, paradoksalnie częściej niż z PSR czy SSR, dużo gadają mało robią , ich obowiązuje taki taryfikator za wykroczenia w lesie mogą ci dołożyć od 20 zł do 500zł , reszta to straszenie, a punkty to oni mogą ale sobie na czoło wpisać nie mają do tego uprawnień, tak jak kolega wyżej napisał w tym pięknym wolnym kraju nie wolno wjeżdzać do lasu autem, ale ja się pytam skoro opłacam składki, płacę podatki to czemu nie mam prawa zaparkować przy leśnej drodze i zostawić auta na piachu , rozumiem gdybym parkował na leśnej polanie, to istotne było by zagrożenie pożarem ale ..piach,żwir ?  Ja dostałem 100zł za wtargnięcie do lasu...na betonowym parkingu... też chcieli mi dowalić, 500zł i 6ptk ? Więc zakomunikowałem im od razu że niech wzywają policję bo nic od niech nie wezmę , w końcu zmiękli i wypisali mi te 100 zł bo nie chcieli zamieszania, chore... (2013/05/03 17:30)

u?ytkownik55974


Jak pierwszy raz to powinni dać upomnienie ustne, i przestawić auto w inne miejsce,mogą sprawdzić czy takowe auto o takich tam nr,,,,złamało prawo leśne.Bez jakiegoś tam mandatu .Ja kiedyś tam też wjechałem w niedozwolony odcinek leśny,zakazu nie było,i kłopot taki auto przestawiłem,pouczenie i na tym się skończyło.Ale jak bym następnym razem złapany to inna rozmowa ,seta nie moja.    (2013/05/03 18:54)

u?ytkownik6551


Kolego tez miałem z nimi niedawno do czynienia...ale ja trafilem na wporzadku ktorzy mi wytlumaczyli przepisy...jesli droga prowadzi do jakis zabudowan to na tej drodze mozna parkowac..jesli droga jest typowo lesna np.nad wode to ani niemozna wjechac ani parkowac...chory ten kraj ale takie mamy prawo...a niby dostep nad wode jest ogolnodostepny...a jesli chodzi o punkty karne to Straz Lesna nie ma mozliwosci nalozenia na Ciebie punktow..ty chyba trafiles na debili.. (2013/05/04 18:50)

Wiesiulubiryby


witam na wiazd dolasu trzeba miec pozwolenie wdanym okregu przez nadlesnictwo w niektorych kolach posiadaja takie zezwolenia placisz 18zl i mozesz do danego jeziora dojechac tylko i wylacznie tylko do jeziora pozdrawiam (2013/05/12 21:48)

u?ytkownik221


Tylko nadleśnictwo jest władne wystawić zezwolenie na wjazd do lasu, szkopuł w tym że nie wszędzie są skłonni takie zezwolenie wydawać wędkarzom. Nie wiem czy to prawda, ale myśliwym takie zezwolenia wszędzie wystawiają, nawet na wjazd do miejsc oznaczonych w lasach jako ostoje zwierząt, tak w sobotę chwalił się dla mnie i kolegów jeden myśliwy. Trzyma tam łódkę i się śmieje z innych, a on sobie wjeżdża i łowi gdzie chce.

Wodom Cześć (2013/05/13 08:31)

nottic


Ja wczoraj dostalem mandat w wysokosci 20zl policiant zanim mi go wypisal powiedzial ze taryfikator za te wykroczenie wynosi od 20 zl do 5 tys ostrzegam przy okazji wedkarzy z okolic Bydgoszczy mandat otrzymalem w Samociążku (2014/08/15 10:13)

lukasstyW tym demokratycznym, pełnym swobód obywatelskich, chorym kraju, nie można wjeżdżać autem do lasu.

W tym demokratycznym kraju jak ludzie przestaną kraść drewno,wywozić tony śmieci do lasu itp to być może i wjazd do lasu będzie legalny.... (2014/08/15 12:01)

MASTINO


Najwyzszy mandat karny jaki możesz otrzymać opiewa na kwotę do 1000 zł. Za wjazd do lasu SL pisze od 50 do 500 zł (kwota zależy od tego czy pyskujesz, niszczysz las, zaśmiecasz, myjesz auto itp). Nie słyszałem o przydzielaniu przez SL punktów karnych za wykroczenia, ponieważ wiąże sie to z wypisywaniem przez nich specjalnych, dodatkowych wniosków do Policji o przydzielenie takich punktów, a to dodatkowa biurokracja, której SL ma i tak za dużo.  (2014/08/15 12:14)

ayem


A ja nie rozumiem wypisywania zezwoleń na wjazd do lasu , jest zakaz albo nie . Las będzie lepiej chroniony jeśli wjedzie tam osoba z zezwoleniem ? (2014/08/15 17:18)

MASTINO


A ja nie rozumiem wypisywania zezwoleń na wjazd do lasu , jest zakaz albo nie . Las będzie lepiej chroniony jeśli wjedzie tam osoba z zezwoleniem ?Wiesz, zezwolenie żeby otrzymać, to trzeba mieć naprawdę poważny powód. Często rolnicy mający pola, pracujący w lesie, myśliwi czy osoby które nie mają innego wyjścia niż przejazd przez jakiś odcinek lasu takie zezwolenia otrzymują. Oficjalnie :) Wędkarze jak dobrze zagadają, to też dostaną :)

(2014/08/15 17:50)

pakul1206


No i prawidłowo że do lasu nie można wjeżdzać, może jeszcze drogę asfaltową mogliby wylać do samej wody i parking oświetlony jakby ktoś przyjechał na noc,problemem jest słabe oznakowanie dróg przez straż leśną bo niby droga uczęszczana a skąd ja mam wiedzieć czy jest ona leśna,gminna...itd. Uszanujcie trochę resztkę przyrody jaka nam została. Dzisiaj dymałem pieszo z całym bajzlem z kilometr, ledwo doszedłem na pomost, dobrze że nic nie złowiłem bo ciężko by było wrócić. (2014/08/15 19:52)

u?ytkownik16322


Szanowni koledzy !
Z tym zakazem to i napiszę szczerze  trochę Naszej winy. Nie będę ukrywał że między nami są zwyczajne sk.....syny  jak Ci po których regularnie sprzątam nad pewnym jeziorem w lesie pod Szczytnem. Jak by mogli to też na sam pomost by wjechali. A na koniec obowiązkowe mycie samochodu - na szczęście co raz rzadziej się zdarza. O sprawianiu ryb nad wodą też nie będę pisał bo flaki i łeb to jeszcze jakaś zwierzyna zeżre ale łuski i płetwy zostają. Byłem ostatnio nad Wisłą  mam takie swoje miejsce aż tu nagle. Wiatr zawiał od strony wału , raz drugi  nie wiem co te bydle żarło ale narżnął na samym środku ścieżki dobrze że dalej nie poszedłem bo bym wlazł.
Powiem szczerze że i ja samochód albo skuter wolał bym mieć na oku bo różne  ,,kawalarze "  chodzą ale czasami mus to mus.
Julian (2014/08/15 20:24)

Sniper64


Cześć wszystkim..:)
..Też mnie rozbawili tymi punktami:) Noooo....chyba, że to jakaś nowa leśna drogówka a radaru nie mieli..:)) Pajace się koledze trafili..i tyle! Co za ludzie zawsze się gdzieś trafi jakiś dureń - trochę władzy i palma do głowy uderza..Pozdrawiam .. (2014/08/15 21:09)

grzegorz notW tym demokratycznym, pełnym swobód obywatelskich, chorym kraju, nie można wjeżdżać autem do lasu.

W tym demokratycznym kraju jak ludzie przestaną kraść drewno,wywozić tony śmieci do lasu itp to być może i wjazd do lasu będzie legalny....


Święte słowa.....szkoda tylko, że to tak samo nad wodą nie działa (np. kłusownictwo)... (2014/08/16 09:02)

Iras1975W tym demokratycznym, pełnym swobód obywatelskich, chorym kraju, nie można wjeżdżać autem do lasu.

W tym demokratycznym kraju jak ludzie przestaną kraść drewno,wywozić tony śmieci do lasu itp to być może i wjazd do lasu będzie legalny....


(2014/08/16 10:37)

darkonis


Uważam że  z jednej strony zakaz wjazdu autem do lasu ma sens .. Bo co by było jak by tak każdy mógł sobie wjeżdżać do lasu? Syf , brud , hałas i pożary . Mamy i tak zasyfione te lasy jak się patrzy.. Z drugiej strony powinien być umożliwiony dojazd do leśnego jeziorka dla wędkarza który chce zwodować łódź . Inaczej z łódki się nie da połowić  w leśnym jeziorze jak się do niego nie wjedzie .. Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to nawet takowy przepis chyba gdzieś jest, że wędkarz ma prawo dojazdu do leśnego jeziora w celu zwodowania łodzi .Nie wiem gdzie to kiedyś widziałem i czy takowy przepis istnieje...Na razie  wjeżdżam na dziko woduję łódź i modlę się żeby mnie nie złapali:) (2014/08/16 12:41)

buli2605


Kolego myśliwy nie posiada zezwolenia na wjazd do lasu w przypadku myślwiego takim zezwoleniem jest ważny odstrzał i myśliwy może poruszać się po obwodzie koła w którym taki odstrzał posiada ponieważ koło jest dzierżawcą tego terenu a myśliwy z ważnym odstrzałem przedstawicieem dzierżawcy, Polski Związek Łowiecki potrafił w tej kwestii dogadać się z LP, i to w kwestii PZW jest ułatwić życie wędkarzom w końcu za coś kasę się płaci.Druga sprawa to zachowanie wędkarzy którzy nagminnie śmiecą, palą ogniska(nie rzadko pod wpływem alkoholu), co w okresie letnim jest sporym zagrożeniem. Ja popieram działania LP bo jedyne co w tym kraju mamy to piękne zadbane lasy czego zazdrości nam cała Europa bo nigdzie nie ma tak rozwiniętej gospodarki leśnej i łowieckiej jak w PL a bez takich działań w krótkim czasie z lasami stało by się to samo co z wodami PZW (2014/08/16 14:19)

MASTINO


Kolego myśliwy nie posiada zezwolenia na wjazd do lasu w przypadku myślwiego takim zezwoleniem jest ważny odstrzał i myśliwy może poruszać się po obwodzie koła w którym taki odstrzał posiada ponieważ koło jest dzierżawcą tego terenu a myśliwy z ważnym odstrzałem przedstawicieem dzierżawcy, Polski Związek Łowiecki potrafił w tej kwestii dogadać się z LP, i to w kwestii PZW jest ułatwić życie wędkarzom w końcu za coś kasę się płaci.Druga sprawa to zachowanie wędkarzy którzy nagminnie śmiecą, palą ogniska(nie rzadko pod wpływem alkoholu), co w okresie letnim jest sporym zagrożeniem. Ja popieram działania LP bo jedyne co w tym kraju mamy to piękne zadbane lasy czego zazdrości nam cała Europa bo nigdzie nie ma tak rozwiniętej gospodarki leśnej i łowieckiej jak w PL a bez takich działań w krótkim czasie z lasami stało by się to samo co z wodami PZW


W czasie suszy i III stopnia zagr. pożarowego zawsze musi mieć zezwolenie, czy ma odstrzał czy go nie ma. Taka informację otrzymałem od komendanta SL.


(2014/08/17 15:39)

Artur z KetrzynaW tym demokratycznym, pełnym swobód obywatelskich, chorym kraju, nie można wjeżdżać autem do lasu.

W tym demokratycznym kraju jak ludzie przestaną kraść drewno,wywozić tony śmieci do lasu itp to być może i wjazd do lasu będzie legalny....


Święte słowa.....szkoda tylko, że to tak samo nad wodą nie działa (np. kłusownictwo)...
(2014/08/17 21:58)

Jack14


Może tylko ten jeden link ... lub inaczej, dlaczego wjazd i nie tylko samochodem na tereny leśne powinien być zabroniony w naszym wolnym kraju ...

http://finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Rozjezdzaja-lasy-beda-za-to-ukarani,wid,16820948,wiadomosc.html?ticaid=113498
O wysypiskach śmieci, śmieciarzach skur..  nawet nie piszę bo i po co już wszystko było tylko nadal nad wodą nic się nie zmieniło.Żal :-( (2014/08/18 16:56)

toten


"
W tym demokratycznym, pełnym swobód obywatelskich, chorym kraju, nie można wjeżdżać autem do lasu.

W tym demokratycznym kraju jak ludzie przestaną kraść drewno,wywozić tony śmieci do lasu itp to być może i wjazd do lasu będzie legalny...."
Typowe zachowanie urzędnika:Jak 0,5 % populacji "kradnie drewno,wywozi śmieci..." to trzeba zabronić wjazdu wszystkim!

(2014/08/18 22:16)