Zaloguj się do konta

Stradic CI4

utworzono: 2012/11/19 11:04
Lin1992

Witam. Poszukuje kołowrotka do spinningu o cw. 7-28gr i 270cm długości. Mam zamiar łowić tylko na jeziorach głównie szczupaki i sandacze. I szukam jakiegoś dobrego kołowrotka i wybór padł na Stradica Ci4 w rozmiarze 3000. Bardzo bym Was prosił abyście podzielili się ze mną opinniami na temat tego kołowrotka lub może polecicie coś innego? Będę bardzo wdzięczny. Budrzet na Kołowrotek to 1200zł. Pozdrawiam. [2012-11-19 11:04]

Kamilo1981

Sam sie nad takim zastanawiam do kija o cw 10-30gr i 270cm dlugosci slyszalem, ze te starsze modele stradica byly solidniejsze i dluzej wytrzymuja. Podobne, rzeczy mowil takze w zaprzyjaznionym sklepie wedkarskim na mazurach.
[2012-11-19 13:13]

Lin1992

Ja również słyszałem że starsze modele Stradiców a w szczególności te produkowane w Japonii są nie do zdarcia. I zakupu takiej maszynki również nie wykluczam. [2012-11-19 13:19]

kaban

Jeżeli miałbym możliwość zakupu w miarę nienagryzionego "zębem czasu" młynka Shimano po dobrej cenie to biorę w ciemno. Młynki z lat poprzednich są faktycznie nie do zdarcia. Co do nowych modeli doświadczenia mam tylko z Twin Power Ci4 2500 RA i nie narzekam.
[2012-11-19 18:15]

Q100

Na temat C14 powiem raczej niewiele,
ponieważ jedyne kołowrotki jakich używałem i używam nadal (poza kołowrotkami innych marek, które sprzedałem lub oddałem) są z tzw. "czarnej serii" Shimano, czyli - Shimano Super Aero GT.
I chociaż część z nich kupiona jeszcze w ubiegłym wieku, część trochę później, to do dziś są nie do zdarcia. Jak dotąd, poza smarowaniem, wszystkie bez żadnej naprawy. Dlatego szczerze polecam.
Wiem, że w sklepach są już nie do osiągnięcia, ale czasem można jeszcze trafić na giełdach wędkarskich lub na Allegro.

Dlaczego Super Aero?
- Dobrze utrzymany kręcioł z tej serii da się jeszcze kupić za ok. 350,- zeta, czasem nawet taniej. Można więc zamiast jednego mieć 3 i jeszcze z tych 1200 coś zostanie.
- Produkcja w 100% japońska (to jednak zawsze warto sprawdzić - powinien być odlew "Japan" na stopce).
- świetny hamulec walki (Drag) - niezastąpiony właśnie przy połowie szybkich, ostro walczących  drapieżników.
- Równiutkie obroty, bez drgań i zacięć. Takiej pracy nie uświadczysz dziś w kołowrotkach nawet powyżej 3 tysięcy. A jeśli nawet - na jak długo?
Co poza tym.
Jakiś rok temu też potrzebowałem dodatkowego kołowrotka do mojej nowej wędki. Zabrałem więc najmniejszego "starocia" (Aero 1000) do sklepu i poprosiłem o kołowrotek, który mógłby z nim konkurować. I tu niespodzianka - sprzedawca najpierw się uśmiechnął, a potem ("po wielkiemu cichu", za to uczciwie) powiedział, że nawet te z 8 łożyskami, produkowane w Malezji - mogą się po prostu schować. ;)
Pozdrawiam.
[2012-11-27 18:15]

albercik

Tez sie zastanawiam nad tym kolowrotkiem bawilem se nim w sklepie i wrazenie jak najbadziej ok ale biore tez pod uwage Daiwe Ballistik i mam maly dylemacik chociaz shimano jest lzejszy czs pokaze
[2012-11-28 23:11]

J-A-C-E-K

Pewnego czasu również interesowałem się tym modelem, lecz po kilkuminutowych testech jakoś mi przeszło. Jakoś ciężko (jak na shimano) się nim kręci, no i te plastiki niby CI4, ale jakos nie budzą zaufania. Za tę cenę (1200zł) masz kołowrotek (TP) ze stopów magnezowych w rozmiarze 2500  do twojej wędki zupełnie wystarczy.

http://allegro.pl/shimano-twin-power-2500mgs-made-in-japan-nowy-i2796634106.html

[2012-11-29 11:48]

urim71

Witam, bardzo dokładnie szukałem ,czytałem opinie o kołowrotkach, ten zakup SHIMANO STRADIC C14 4000F jest najdroższym moim kołowrotkiem za 770zł Posiadam kilka kołowrotków ale i kilku sie pozbyłem,a wiec moja opinia na sucho gdyż na wodę dopiero wiosną rusze, pierwsze wrażenie jak dla mnie super kultura pracy bardzo bardzo płynna ,wykonanie bardzo dobre luzy nie wyczuwalne ,bicie rotora przy szybkich obrotach stoi na bardzo wysokim poziomie .Powiem szczerze ze ja nie potrzebuje niczego więcej od kołowrotka porównując z moim również nowym nabytkiem Spro GoldArc Tuff-Body 10300 to
STRADIC C14 jest moim nr 1
pozdrawiam
[2012-12-27 17:25]

Wodziniak

Pewnego czasu również interesowałem się tym modelem, lecz po kilkuminutowych testech jakoś mi przeszło. Jakoś ciężko (jak na shimano) się nim kręci, no i te plastiki niby CI4, ale jakos nie budzą zaufania. Za tę cenę (1200zł) masz kołowrotek (TP) ze stopów magnezowych w rozmiarze 2500  do twojej wędki zupełnie wystarczy.

http://allegro.pl/shimano-twin-power-2500mgs-made-in-japan-nowy-i2796634106.html

Nie wiem skąd wziąłeś tę cenę 1200 zł, bo ja widziałem go za jakieś siedemset z niedużym hakiem.

Jeżeli chodzi o tego TwinPowera MgS to dokładnie tego modelu używam do kija do 21 gramów. Na szczupaki i sandacze to zdecydowanie za mały sprzęt, choćby ze względu na płytką szpulę. Rozmiar 2500 MgS jest idealny na pstrągi, klenie, jazie, okonie.
[2013-01-04 11:30]

mario84

może spro red arc lub ryobi zauber solidne maszynki. szkoda kasy na używki nie wiadomo jak katowane nasmarowane do sprzedaży będą chodzić płynnie ciasno, po krótkim czasie smar troszkę się podgrzeje i spłynie a Ty poczujesz wtedy tryby legendy. stare jest dobre wino i skrzypce ale możesz trafić zdrowy młynek
[2013-02-27 21:34]