Stożkowy nawój linki

/ 6 odpowiedzi
Temat obecny na forum ale mój przypadek jest specyficzny bo dotyczy kołowrotka z tylnym hamulcem i "dragiem".Młynek to Tica.Nawija mi w lekki stożek skierowany podstawą do góry...Gdyby to był kołowrotek z przednim hamulcem to parę roszad z podkładkami pod szpula zapewne załatwiłoby sprawe a tu nie ma ich gdzie wsadzić bo inna konstrukcja to uniemozliwia (koł.tylno-hamulcowy).Nie jest to wielki problem ale jestem "fetyszystą" i nie lubie takich niespodzianek.Jest jakiś sposób żeby sobie z tym poradzic i jakoś "podnieść szpule"?
barrakuda81


Odświeżam.Rozebrałem kołowrotek i szczerze nie wiem co tu ewentualnie da sie poprawic aby nawój był równiejszy.Może jest na forum ktoś "obcykany" z takimi technicznymi zagadnieniami bo ja cos tam potrafie ale to juz wykracza poza moja wiedze. (2014/04/17 11:18)

u?ytkownik168824


Przyznam się,że dosyć ciężka sprawa tym bardziej iż jest to ''RD''.W pierwszej kolejności popatrzyłbym czy czy na szpuli (w miejscu gdzie jest osadzona),nie ma zbyt dużego luzu-co mogłoby się w jakimś tam procencie przekładać na gorszy nawój.Patrzyłeś może czy na zapasowej szpuli jest tak samo z nawojem? (2014/04/17 11:27)

barrakuda81


Niestety mam tylko jedną szpulę.Jeśli chodzi o luz to oczywiście jest ale nazwałbym go "wzdłuznym " czyli jak ciągnę szpulke do góry to się unosi wraz z osia główna ale nieznacznie.Porównywałem to z innymi kołowrotkami i to wystepuje w kazdym a nie ma wpływu na nawój.Próbowałem nawijac żyłke trzymajac kolowrotek do góry nogami aby grawitacja zmusiła szpule do odpowiedniego ułożenia sie ale nic to nie dało(chciałem żeby nawijał bardziej na dolną czesc szpuli).W ostatecznosci recznie nawine podkład tak żeby na dole było wiecej linki a potem jak pojdzie główna to sie wyrówna teoretycznie.Nie jest to cos drastycznego ale wkurza zwłaszcza jak patrze na nawój np. na stradicku... (2014/04/17 14:33)

u?ytkownik168824


Zastanawia mnie to tylko czy to jest od nowości,czy może po jakimś czasie się to stało,aczkolwiek również i mi się tak wydaje,że powinieneś z jednej strony dać więcej podkładu w celu wyrównania nawoju. (2014/04/17 15:15)

mario84


Witam jest na to rada też w tej szpuli są podkładki ale metalowe  między guzikiem a spinką wystarczy że je przełożysz i powinno być ok
miałem ten sam kłopot udało się wyleczyć (2014/04/17 15:50)

barrakuda81


O ,brzmi ciekawie.Napewno spróbuję.Zajrzę tam w wolnej chwili .Dzieki. (2014/04/17 20:26)