Stosunek zanęty-gliny

/ 4 odpowiedzi
hey ! mam do Was pytanie dotyczące stosunku gliny(ziemi) i zanęty w takiej pięknej porze roku jak lato. Czytając wiele Waszych postów na forum skąponowałem sobie 2 mieszkanki . Będę łowił na bata na zborniku bugaj (http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-bugaj-piotrkow-trybunalski,32215) 
Pierwsza propozycja:
1,5 kg zanety -1kg bazy-0,5 płoć
2kg ziemi bełchatowskiej1 kg gliny rozpraszającej

Druga propozycja:
-0,5kg Sensas Etang -0,5kg Sensas Gros Gardons -1op. Gliny Argile lub ziemi Bełchatowskiej

Dobre mieszkanki ?

Pozdrawiam
użytkownik102837

Kolego co do przygotowanych przez ciebie propozycji mieszanek akurat się nie wypowiem ponieważ nigdy w stu procentach ich nie odwzorcowałem i przetestowałem. Trzeba pamiętać że to co u mnie jest skuteczne u ciebie może okazać się kompletną klapą. Ja mam taką zasadę że glin, ziemie itp. stosuje tylko wczesną wiosną i jesienią. A w okresach letnich rezygnuje z tego w stu procentach (to jest akurat moja taktyka ale ilu wędkarzy tyle sposobów)

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/06/30 22:30)

patryk-kociemba

Jeżeli mogę pomóc to musial byś podać jakie dno jest na twoim łowisku oraz n ajakej głębokości chcesz łowic. Wtedy teoretycznie będzie możliwość doboru glin, a rteoretycznie dlatego że co woda to różne metody które się sprawdzają.

pozdrawiam

P.

(2014/07/01 09:18)

patryk-kociemba

Moja propozycja jest by pomieszać bełchatowską z argilą lub rozpraszającą w stosunku 1:1.

Co do ilości to są dwie szkoły, jedna mówi by dodawać względem ciężaru, druga objętościowo.

Jestem zwolennikiem tego drugiego rozwiązania, ty zaś zrobisz jak będzie ci najprościej.

pozdrawiam

P.

(2014/07/01 16:07)