Stopery sznurkowe - jak ich używać ?

/ 7 odpowiedzi
Witam. Mam problem , a mianowicie : kupiłem sobie w okolicznym sklepie wędkarskim stopery sznurkowe widniejace na zdjęciu, ale nie wiem jak się je zakłada . w opakowaniu były także koraliki z dziurkami . Z góry dziękuje za porady , pozdrawiam Patryk.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

sidorrr

bardzo proste tą rurke nakładasz na żyłke i stoper nitkowy zsuwasz z tej rurki na żyłke zaciskasz konce nitki i stoper jest zawiązany

(2012/07/31 15:23)

89krzysztof

Stoper sznurkowy, później koralik, następnie spławik przelotowy, obciążenie, przypon zakończony hakiem.  (2012/07/31 15:33)

grzesiek35

nitkowy jest lepszy od gumowego? (2012/07/31 18:45)

jOke

Nitkowy lepszy na duże głębokości, bo przechodzi łatwo przez przelotki. (2012/07/31 18:56)

SETA84

Witam. Mam problem , a mianowicie : kupiłem sobie w okolicznym sklepie wędkarskim stopery sznurkowe widniejace na zdjęciu, ale nie wiem jak się je zakłada . w opakowaniu były także koraliki z dziurkami . Z góry dziękuje za porady , pozdrawiam Patryk.

Witam Bardzo prosty i skuteczny węzeł stosowany jako stoper,wystarczy użyć odpowiednio cienkiej nitki i po zaciśnięciu węzła zostawić końcówki nitki ok 1cm,koraliki kupisz kolego w każdej pasmanteriiNie trzeba kupować gotowych stoperków za parę zeta paczka,pozdrawiam (2012/07/31 19:12)

djroland

Jeżeli ssune już stoperek , zacisnę to te dwie niteczki mogę normalnie obciąć i stoperek się nie rozwali ? czy na tych niteczkach muszę zrobić po supełku ??? (2012/08/05 09:33)

89krzysztof

Jeśli poprawnie zawiązałeś to możesz uciąć nitki, stoper nie powinien się rozwiązać.  (2012/08/05 09:50)