Stop rzezi okoni w tarle

/ 60 odpowiedzi
89krzysztof


Wg mnie okoń i sandacz, jeśli żyją w jeziorach, to bez względu na wielkość są tak samo smaczne. Czy tyle ledwo powyżej wymiaru, czy takie 30 cm ponad wymiar. To tak na marginesie. 
A co do tych okoni po 15 cm - dziadki na emeryturze (bez urazy, nie mam na myśli wszystkich) wpadają na rybki na 4 godziny, a później w domu co mają robić? No bawią się w zabijanie małych okonków.  (2012/10/29 06:32)

Iras1975


Smaczny czy nie, to mało istotne, gość nie ma prawa pisać takich rzeczy na forum, przypomina innym o etyce itp a sam morduje samice wypchane ikrą.

Lepiej by założył wątek "Jak szybko oskrobać dużego okonia wiosną" lub "Potrawy z wiosennych okoni" i by było ok.

Chciał błysnąć, ale się nie udało.

(2012/10/29 07:51)

covent


W zasadzie okonie większe jak 25 winno się wypuszczać a zwlaszcza okonice. Krzystof89 nie masz racji, że okonie powyżej 30cm są smaczne- owszem w porównaniu do innych ryb są ale nie w porównaniu do okonka 20-25. MI okonie powyżej 30cm już nie podchodzą a poza tym traktuje je jako trofeum bo ciężko już taki trafić dlatego je wypuszczam.

A co do zdjęcia- jeśli faktycznie jest zrobione w marcu.. to trochę się klóci z zalożonym tematem - delikatnie to ujmując.

(2012/10/29 08:02)

89krzysztof


Smaczny czy nie, to mało istotne, gość nie ma prawa pisać takich rzeczy na forum, przypomina innym o etyce itp a sam morduje samice wypchane ikrą.

To się oczywiście zgadza, hipokryzja jest dość często spotykana wśród ludzi. 

Lepiej by założył wątek "Jak szybko oskrobać dużego okonia wiosną" lub "Potrawy z wiosennych okoni" i by było ok.

Właśnie ze względu na skrobanie okoni nie zabieram ich raczej do domu... 

(2012/10/29 08:05)

Iras1975


Sam od x czasu wypuszczam okonie i będę to robił nadal, ale nie pouczam innych i nie kładę nacisku na C&R bo to i tak nic nie da. A tacy jak ten "sicina" powinni świecić przykładem, fota z 18.03.

(2012/10/29 08:22)

kwasek


Witam, okonie schodza u mnie w głebsze dołki. W tamtym tyg złowiłem dwa 44 i 42cm które były bez ikry a kolegi okoń 46 juz miał ikre. Tarło okonia to nie tylko wiosna! Nie bede ukrywał ze zostały wypuszczone bo tak sie nie stało. Ale gdy zauwazam ikre u okonia to zmieniam nastawienie i oddaje rybą wolnosc. Zaczyna sie pora na grube szczupaki no i oczywiscie sandacz, wiec okonia zostawiam w spokoju i koncentruje sie na innej rybie. Pozdrawiam (2012/10/29 08:31)

covent


Sam od x czasu wypuszczam okonie i będę to robił nadal, ale nie pouczam innych i nie kładę nacisku na C&R bo to i tak nic nie da. A tacy jak ten "sicina" powinni świecić przykładem, fota z 18.03.


No to czekamy co nam napiszę Pan Grzegorz w tym temacie.

(2012/10/29 08:33)

89krzysztof


Witam, okonie schodza u mnie w głebsze dołki. W tamtym tyg złowiłem dwa 44 i 42cm które były bez ikry a kolegi okoń 46 juz miał ikre. Tarło okonia to nie tylko wiosna! Nie bede ukrywał ze zostały wypuszczone bo tak sie nie stało. Ale gdy zauwazam ikre u okonia to zmieniam nastawienie i oddaje rybą wolnosc. Zaczyna sie pora na grube szczupaki no i oczywiscie sandacz, wiec okonia zostawiam w spokoju i koncentruje sie na innej rybie. Pozdrawiam


Nie zawsze samice się wieszają, jak trafisz samca to siłą rzeczy ikry mieć nie będzie.  (2012/10/29 08:44)

baloonstyle


Tu można tylko przemawiać do ROZSĄDKU i ETYKI Naszej Wędkarskiej .

Okoń niema okresu ochronnego . Według mnie powinien mieć , gdyż jest już ginącym gatunkiem w naszych wodach .

 

Na wodach PZW Gdańsk ma okres ochronny i to własnie podczas tarła.

(2012/10/29 13:34)