Stop legalnym kłusolom-petycja

/ 180 odpowiedzi
myslunio


Podpisane ! :) (2013/04/03 12:55)

pawelz


Co prawda raz w zyciu lowilem na Zalewie Zegrzynski (nic nie zlowilem :) ) i raczej tam nie powroce, ale dla dobra innych, podpisalem :) (2013/04/03 13:35)

luki79


''Lubię to''-gotowe. (2013/04/03 13:54)

tutek


Najwyższy czas z tym skończyć jestem za (2013/04/03 16:10)

cyprinus m


Cześć Zapraszam do składania swoich podpisów pod petycją:-)))) http://www.petycjeonline.com/stop_legalnym_klusolom#form
JK


 

Jestem za a nawet przeciw jak mawiał Prezydent L. W.
A nawet proponuję rozszerzyć petycję o Włocławski zalew na Wiśle

Wielkość zbiornika ( 50km.) pozwala postawić całe kilometry sieci oznaczonych tylko plastikową butelką po napoju . Rybacy uważają że nie ma o co się martwić.

Nawet jeżeli odłowią wszystkie rodzime ryby. To Wisła i tak przy wyższych stanach wody przygna ryby z Okręgu Mazowieckiego aż po Sląski.

A tama we Włocławku dalej ryb nie puści. - ( tu nawet nie trzeba zarybiać.)


Na wcześniejsze sugestie wędkarzy co do rybaków bezlitośnie trzebiących wiślany rybostan.

Odpowiedź Zarządu Okręgu jest jedna .


Bez wpływów z opłat za licencje od rybaków

PZW nie jest w stanie utrzymać obwodów rybackich w użytkowaniu .

Same opłaty za pozwolenia na wędkarskie nie wystarczą.


I wtedy wyciągany jest straszak.

Jeśli PZW straci wodę to przejdzie w prywatne ręce.(Prywatne Gospodarstwo Rybackie )

A te ręce od razu podniosą stawki za wędkowanie i odłowią wszystkie handlowe ryby a resztę przeznaczą na mączkę rybną.


Cz w przydatku Zalewu Zegrzyńskiego nie padają podobne argumenty?

(2013/04/03 16:56)

kubaxxx


podpisałem i życzę powodzenia żeby się udało (2013/04/03 17:21)

JKarp


Cześć
Na razie jeszcze nie słyszałem o takich odpowiedziach.
Straszak, że gospodarstwo rybackie weźmie drożej jest wg mnie czystym blefem. To co robi PZW  w tej chwili jest dokładnie tym samym czym nas straszy :-) Skoro mówią, że kasy brak to zdobywają ją bynajmniej nie odławiając płotki jak sądzę.

Moim zdaniem gorszej gospodarki niż prowadzi PZW być nie może - ta woda o której piszę w petycji to miejsce moich zasiadek na Zalewie. Kiedyś na noc były trzy lub cztery brania, po pierwszym odłowie kontrolnym bywało jedno a w tamtym roku po następnym odłowie było jedno na pięć dni na trzech chłopa. Kilka lat temu złowić karasia +40 cm na trzy ziarnka kuku nie było wyczynem dlatego nikt nie łowił na kuku a w tamtym roku kolega postawił kuleczkę pop-up 10 mm plus jedna kuku z puszki i lipa ...Widziałem liny jak się tarły ( liniska ), leszcze po minimum 2 kilo - to wszystko 35 km od Warszawy. Teraz tam nie ma dużych ryb...JK (2013/04/03 17:24)

sandal74


Oczywiśćie popieram w 100 procentach,wędkuje na zalewie od 20lat i jeszcze czegoś takiego nie było.W tamtym roku jesienią zasadziłem się z kolegą na leszcza w okolicach przepompowni w Wieliszewie,trzy tygodnie nęcenia co drugi dzień kukurydza,groch,pszenica,makaron,ziemiak,przykosa twarde dno 5 metrów.Płyniemy na ryby widze butelki od coli stoja w miejscu ,podpływamy stoi siatka potem jeszcze jedna,i tak zakończyliśmy polowanie na zegrzyński białoryb. (2013/04/03 17:44)

irex


za,za i jeszcze raz za (2013/04/03 18:06)

Bernard51


też złozyłem autograf (2013/04/03 20:33)

jendrus


przymnie  w ubiegłym roku ściągali dziewięć sieci  jestem za (2013/04/03 20:54)

Jimmy


Ja również zdecydowane ZA.

Tylko czy faktycznie jesteśmy w stanie coś zrobić? Czy w naszym kraju nie jest tak, że żeby zwrócili uwagę na jakikolwiek problem społeczeństwa, musi się na Wiejskiej zebrać ze 100 tysięcy manifestujących? Jak się tv nie zainteresuje albo ekolodzy nie przykują się do buldożera, to będą prowadzić bandycką politykę i dewastować środowisko, liczy się tylko kasa niestety (2013/04/03 21:53)

JKarp


"Tylko czy faktycznie jesteśmy w stanie coś zrobić?"
Jesteśmy :-)Kupą Panie i Panowie :-)Trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy :-)))))Dzięki za wsparcie - czekamy na więcej głosów.JK (2013/04/03 22:13)

Daishi


Podpisane! Mam nadzieję że kiedyś uda nam się wygrać tą wojnę. (2013/04/03 22:31)

Iras1975


Podpis złożyłem i trzymam kciuki. (2013/04/03 22:50)

Artur z Ketrzyna


CześćZapraszam do składania swoich podpisów pod petycją:-))))http://www.petycjeonline.com/stop_legalnym_klusolom#form
JK

Mój podpis już poszedł jak i komentarz.
Mam nadzieję że zbierzecie ich przynajmniej 300. No i nie tyko do władz PZW, a też do organu nadzorującego racjonalną gospodarkę ryb w Mazowieckim... (2013/04/03 22:56)

epopado


złożyłem podpis pod petycją na stronie pod podanym linkiem (2013/04/03 23:12)

JKarp


CześćNaprawdę nikomu więcej nie zależy ?Można pomóc nie wychodząc z domu :-)JK (2013/04/04 11:27)

u?ytkownik27896


CześćNaprawdę nikomu więcej nie zależy ?Można pomóc nie wychodząc z domu :-)JK




Spokojnie ja już wczoraj podpisałem tylko po prostu się z tyn nie afiszuje, i pewnie nie jestem jedyny.  (2013/04/04 11:44)

JKarp


Cześć
Karol nie chodzi o to czy ktoś napisze że to zrobił czy nie napisze :-)
Zwróć uwagę na ilość wpisów i ich treść dotyczących rybaków i porównaj z ilością podpisów.
Wiem, że kto łowi na Śląsku ma w d... Zegrze ale jak to mówią " Nigdy nie mów nigdy " npnigdy nie będę tam łowił bo życie płata różne figle :-)Jeśli sami sobie nie pomożemy to PZW nam nie zrobi tego prezentu i zakaże odłowów sieciami.Na razie Zegrze, można tej samej treści petycję napisać o Wiśle itd, itp...JK  (2013/04/04 11:59)

u?ytkownik27896


Faktycznie 58 podpisów to nie jest rewelacyjny wynik.  (2013/04/04 12:11)