Stop krzywdzeniu zwierząt na Ukrainie!

/ 36 odpowiedzi
STOP KRZYWDZENIU ZWIERZĄT
Podpisz petycję, Twój znajomy niech też to zrobi !
Po obejrzeniu programu CZARNO NA BIAŁYM w programie TVN24 o tym jak Ukraina pozbywa się psiaków paląc je przed Euro 2012, co motywuje Ukraińców do tego czynu ? Za 1 kg psa Ukrainiec dostaje 2 zł...

Źródło:
http://www.youtube.com/watch?v=sdR7cYG9QYI

http://www.tvn24.pl/-1,1725299,0,1,ukraina-zabija-psy-_-przed-euro,wiadomosc.html

ENGLISH:
Please use your popularity to help saving lives. Europe is struggling with Ucraines policy of pure cruelty. As EURO 2012 football championship is getting closer, Ucraine government is "cleaning" the streets by beating up and burning alive thousands of homeless dogs. Polish and German organizations can't fight alone against this. We need Your help. UKRAINE ISN'T EMOTIONALLY READY TO BE THE HOST OF EURO 2012. Their immature methods are cousing the avalanche of pain. Union of European Football Associations must get involved to stop this barbarous procedures! In order to draw UEFAs attention to the cause, we need to spread the word. We are desperate, please use Your popularity to help us. Spread the word.

http://www.youtube.com/watch?v=lkv_L3uWgr4

PETYCJA DO PODPISANIA DLA KAŻDEGO:
http://www.thepetitionsite.com/2/tell-ukraine-to-stop-burning-animals-alive/
u?ytkownik95399


Dzikie, bezpanskie psy niebezpieczne dla ludzi a zwlaszcza dzieci. Ja niczego nie podpisze. (2011/12/01 23:09)

Travis


co to za chora akcja, kogo uratuje podpis-nick typu Travis, wedkarz65 czy jasiu17 ? poza tym świata się nie zbawi, tak było jest i będzie. O głodzie w Afryce to sie już zapomina ? pozatym nie trzeba daleko szukać, Polska: człowiek rodzi się w przeciętnej rodzinie, uczy się, dorasta, idzie na studia... ukańcza je i wyjeżdża za granicę bo nie ma roboty w Polsce. O tym się K*R*A nie pisze !!! (2011/12/01 23:37)

u?ytkownik97004


Mają jaja. Lepsze to niż zapychanie schronisk i żebranie o karmę z Tesco. A TVN jak zwykle robi z igły widły. (2011/12/01 23:48)

kazik-kz2


Czepiajcie się najpierw swojego pier...niku!

Chora akcja, znowu bezsensowna petycja - wielcy obrońcy zwierząt od podpisywania petycji.

Chcesz się wykazać to zasuwaj do schroniska i pomagaj realnie w ramach wolontariatu.

Ale to pewnie przerasta Twoje możliwości, łatwiej podpisać petycję i czuć się wielkim obrońcą zwierząt.

(2011/12/02 06:32)

Roxola


Można podpisać petycję wyrażając swój sprzeciw i można również nic nie zrobić.

Przerażają mnie Wasze odpowiedzi.

Trudno jest mi wyobrazić sobie cierpienia psa konającego po zjedzeniu trucizny.

Trzeba wziąć pod uwagę, że człowiek jako istota myśląca powinien zadbać o sterylizację

zwierzaka, a nie przez dostrzeganie jedynie czubka swojego nosa doprowadzać teraz

do takich sytuacji.

Dla mnie jest to bestialstwo i jeżeli będziemy to traktować jak chleb powszedni to nie dziwmy się później młodzieży, że jest nieczuła na cierpienia.

Proszę wszystkie istoty myślące o niekomentowanie mojej odpowiedzi ponieważ wyraziłam jedynie moje zdanie na w/w temat.

(2011/12/02 11:52)

Amanue


Dobrze, że są osoby które się interesują takimi sprawami.

Można pomagać i zwierzętom i ludziom. Jedno drugiego nie wyklucza.

Tym bardziej, jeżeli ta pomoc wyrazi się w jednym podpisie. Nie trzeba nawet ruszyć ... zza biurka i można zrobić wiele.

Ale jak się widzi tylko czubek własnego nosa, to tak właśnie jest - co mnie to obchodzi, skoro tego nie widzę to tego nie ma.

Radze przejrzeć sobie informacje w Internecie, cały świat o tym mówi i pisze - tylko u nas media siedzą cicho, bo na tym nie da się zarobić. Niemcy już organizują bojkot Euro 2012 i protesty pod ambasadami Ukrainy, coraz więcej osób się w to angażuje. Na FB organizują się już kilkutysięczne grupy oburzonych kibiców. Nawet sponsorzy Euro (np. Coca-Cola) powoli zaczynają działać.

UEFA przycisnęła rząd Ukrainy. Minister środowiska obiecał budowę schronisk i całkowity zakaz zabijania zwierząt. Ale to się nie skończyło, jeszcze wczoraj do jednej z organizacji odezwał się człowiek mieszkający na Ukrainie, który o 7 rano jechał do pracy. W centrum Kijowa, na środku ulicy leżał martwy, zakrwawiony pies - od razu było widać że został otruty. Facet do tej pory się nie pozbierał. Wygląda na to, że obietnice miały uciszyć media i aktywistów. Ale to się nie udało :)

Co mnie zastanawia, dlaczego niektórych to nie rusza? Nie doczytali czy nie wierzą że to się dzieje na prawdę?

Może dotrze kiedy wyjaśnię w bardziej dobitny sposób. Psy i koty są palone żywcem w mobilnych krematoriach. Nie ważne czy bezpańskie czy mają właścicieli. Nie ważne czy są niebezpieczne czy potulne. Nie ma litości. Na każdym trawniku leży zatrute jedzenie (które może również wpaść w ręce dzieci), które zwierzęta zjadają a następnie umierają w potwornym cierpieniu, konwulsjach przez kilka godzin - na oczach dzieci i dorosłych. Martwe psy leżą godzinami na środku ulicy, w śmietnikach, koło placów zabaw, często w centrum miasta. Dzieci je potem głaszczą, przytulają i płaczą razem z rodzicami. Warto też wspomnieć że ulice są "patrolowane" przez hunterów, którzy strzelają do zwierząt strzałkami z trucizną. Możemy się tylko domyślać, czy nie było ofiar w ludziach. Jak już wspomniał autor wątku, psa można sprzedać po 2 zł/kg. Martwe psy są składowane w magazynach na odludziu i palone w stacjonarnych krematoriach (o pojemności ok. 700 kg). Szczątki psów są przerabiane na mączke mięsno-kostną, a następnie na karme dla zwierząt (!). Przypomina się coś? Może BSE?

Co do tego, czy petycja odniesie skutek. Podpisało ją już ponad pół miliona osób. Czy ktoś się w ogóle odważy ją olać?

Życzę powodzenia ignorantom. Jeżeli będziemy dalej na to pozwalać, módlmy się żeby nie stało się to ogólnie uznawaną normą. (2011/12/02 18:17)

Roxola


nic dodać, nic ująć (2011/12/02 18:58)

zbikk24


Ludzie nudzi wam sie poco zasmiecacie forum. Jaka jest tematyka tego forum bezpańskie psy czy wędkarstwo (2011/12/02 19:26)

u?ytkownik97004


Amanue, rozumiem, że Tobie ten sposób rozwiązania problemu nie odpowiada. Mnie też nie do końca pasuje taka forma, ale rozsądnych alternatyw póki co brak.


To na swój sposób budujące, że ludzie są wrażliwi na krzywdę czworonogów, ale to właśnie my ludzie, doprowadziliśmy do aktualnego stanu. Oszczędzając na cenie psa rasowego, nabywając zwierzęta z pseudohodowli nieodpowiadające wzorcowi rasy, kojarząc kundle, w końcu wykazując się brakiem odpowiedzialności, do której posiadanie zwierzęcia zobowiązuje.


I teraz tak samo ludzie muszą podołać problemowi bezpańskich wałęsających się psów, zdziczałych watah, często niebezpiecznych dla zwierzyny leśnej i ludzi. Na pewno schroniska nie są rozwiązaniem problemu, gdzie zwierzęta cierpią w małych klatkach, często brakuje środków na ich utrzymanie. Adoptowany jest promil tych psów, reszta wegetuje tam do usranej śmierci. Na pewno nie jest im tam dobrze.


Rozwiązanie uskuteczniane przez Ukraińców jest tanim i skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianych zwierząt. I owszem, my jako twórcy psa domowego, możemy, a  w obecnej sytuacji nawet musimy, decydować o ich losie, tak samo jak o ubiciu świni, które nie jest zbytnio humanitarne, a podejrzewam, że niejeden sygnotariusz tej petycji schabowe konsumuje. To odpowiedź na argument o cierpieniu tych psów.


Obligatoryjna sterylizacja kundli (psów bez rodowodu) zapobiegłaby obecnemu stanowi rzeczy i nie byłoby dziś tej petycji ani rozkmin czy to słuszne czy nie. Ukraińcy dźwigają to na swoje barki i jak pisałem wcześniej, mają jaja, bo u nas ludzie boją się podjąć takie, ale w dalszej perspektywie słuszne kroki do naprawy sytuacji. Przykre, ale prawdziwe.

(2011/12/02 19:56)

Amanue


Nie jest ani tani, ani skuteczny. Po pierwsze ukraińskie samorządy posiadają jedno albo dwa prowizoryczne "schroniska", gdzie w warunkach wręcz odrażających przetrzymują wychudzone i chore zwierzęta. Oczywiście nie karmią ich. Żyją one tylko po to, aby inni mogli ciągnąć kasę z budżetu i brać ją do własnej kieszeni. I to jest fakt.

Po drugie, część z tych pieniędzy (żeby zachować pozory, tylko nie wiadomo przed kim) przeznaczono na zakup wspomnianych już mobilnych krematoriów i 1,5 tony trucizny (używanie jej jest zabronione).

Co ich do tego popycha, faktyczna chęć rozwiązania problemu? Mało kto w to wierzy.

Władze Ukrainy spokojnie mogłyby ten problem rozwiązać budując schroniska i wprowadzić odpowiednie zapisy odnośnie sterylizacji psów. Jednak z uwagi na, co tu dużo mówić, pazerność, problem ten zaczęli rozwiązywać od d... strony.

Nie musisz nawet tam jechać, żeby zobaczyć co się dzieje. Wystarczy wejść na YT i obejrzeć kilka filmów. To co my mamy w porównaniu do Ukrainy, to istny raj.

Ukraina w tych sprawach jest na etapie średniowiecza, jak nie dalej. Tam jakiekolwiek prawa o ochronie zwierząt nie istnieją. Każdy gówniarz może torturować i zabić setkę psów, każdy mord udokumentować i wrzucić na Facebook'a. Co mu zrobią? A nic, bo prawo tego nie zabrania.

Agresja i masowa eksterminacja zwierząt żadnego problemu nie rozwiąże. A tylko go pogłębi. Powinna być przede wszystkim prewencja, a nie eliminacja.

Dla mnie jest to nie godne człowieka, prawdziwe bestialstwo w najgorszej postaci. W ogóle sam fakt występowania tego zjawiska, nie powinien podlegać jakiejkolwiek dyskusji, ale natychmiastowej reakcji. To nie jest normalne i ciesze się, że są ludzie którzy nie stoją z boku i biorą sprawy w swoje ręce. I chwała im za to.

"Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami" - Mahatma Gandhi (1869-1948) (2011/12/02 21:04)

u?ytkownik57785


Ukraińcy nie raz już pokazali swoje oblicze bezlitosnych morderców.
http://www.bibula.com/?p=17558http://pl.wikipedia.org/wiki/Andriej_Czikati%C5%82ohttp://pl.wikipedia.org/wiki/Maniacy_z_Dniepropetrowskahttp://pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Onoprijenkohttp://pl.wikipedia.org/wiki/Siergiej_Tkaczhttp://michaelstanislaus.salon24.pl/43746,ukrainscy-mordercy-14-dywizja-grenadierow-ss-u-boku-hitlera
Nawet tu :  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=96679
http://wolyn.freehost.pl/wspomnienia/lipniki-hajdamowicz.htmlhttp://www.bibula.com/?p=2802http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Woli_Ostrowieckiej
.........a co tu dopiero pisać o bezbronnych psiakach.

Ukraińcy zabijają psy. Niemcy protestują

Przed EURO 2012 prawdziwą plagą na ukraińskich ulicach są sfory bezpańskich psów. Takie stada potrafią być niebezpieczne dla ludzi i dlatego psy są wyłapywane, a następnie uśmiercane.

 - Jeśli doniesienia o masowych egzekucjach psów są prawdziwe, to mogę powiedzieć, że jest to okrutny sposób na rozwiązanie problemu - powiedział Miroslav Klose, właściciel doga o imieniu Aliya.

- To co się dzieje na Ukrainie jest nieprawdopodobne. Każdy właściciel psa powinien się temu sprzeciwić - twierdzi Łukasz Podolski, który sam posiada labradora. 

(2011/12/03 07:31)

u?ytkownik95830


Chciałem wyrazić swoje skromne zdanie na temat tej bulwersującej sprawy , ale gdy widzę jak płytcy nastrojowo są nasi co poniektórzy krajanie , to pragnienie głoszenia "peanów ", odchodzi. Przeklęty , szczerze przeze mnie znienawidzony "homocentryczny duch naszych czasów " - gdzie jedyną dewizą jest : "świat zaczął się niedawno i toczy się wokół mnie" - nie pozwala dostrzec wyżej wypowiadającym się obszernie mądralom innych istot - tak samo odczuwających ból , cierpienie , odtrącenie  i bezpośrednio w nie wycelowaną  -zabobonną nienawiść. (2011/12/03 22:14)

sokolam


Tak. Stop zabijaniu psów, kotów, świń, krów, koni i innych. Ale cielęcinkę to sie lubi no nie ? Widzieliście na oczy żywego cielaczka ? albo owieczkę ? jakoś to nikomu nie przeszkadza jak małą owieczkę prądem zabijają.... bo smaczna....


To Ukraina i ich sprawa. U nas ludzie umierają z głodu ale schroniska pełne i na to kasa jest. Dla mnie pies bez właściciela powinien być uśpiony w sposób humanitarny i bezbolesny. (2011/12/03 22:25)

Roxola


Dobrze,że zaznaczyłeś w sposób humanitarny i bezbolesny (2011/12/03 22:41)

u?ytkownik96732


Tak. Stop zabijaniu psów, kotów, świń, krów, koni i innych. Ale cielęcinkę to sie lubi no nie ? Widzieliście na oczy żywego cielaczka ? albo owieczkę ? jakoś to nikomu nie przeszkadza jak małą owieczkę prądem zabijają.... bo smaczna....


To Ukraina i ich sprawa. U nas ludzie umierają z głodu ale schroniska pełne i na to kasa jest. Dla mnie pies bez właściciela powinien być uśpiony w sposób humanitarny i bezbolesny.

Kto dał ci prawo do odbierania życia takiemu psu ? Z miejsca chciałbym zaznaczyć iż nie oczekuję a nawet wzbraniam się przed twoją (zapewne obszerną a więc jałową i nudną  ) odpowiedzią na zadaną kwestię. Również nie proszę o odpowiedż na pytanie : co dla ciebie oznacza słowo humanitarny ?   Zapewniam, że pomimo największych starań - nie byłbyś w stanie udowodnić mi znajomości słowa "humanitarny " Co więcej - w powyższej wypowiedzi dajesz wyraz nieznajomości tego słowa ! Słowo humanitarny nadaje wypowiedzi kontekst humanistyczny a więc koncentrujący się wokół spraw człowieka ! Nie można ,  - uśpić psa humanitarnie lub niehumanitarnie , ponieważ ten pies jest obdarzony własną wolą życia, nie chce umierać z woli człowieka !Choć to nieścisłe , powinienem bowiem był zapytać : kim jest człowiek , by odbierać innym stworzeniom to co najcenniejsze , by przerywać to trwające przez różny okres  - jedno z  najważniejszych  wydarzeń w życiu ?  W swoich refleksjach na temat sensy życia i istnienia ( a zapewniam , że wykraczają one daleko poza przedmiotowy czysto "humanistyczny , ludzki aspekt ) bywam bardzo rzutki , elastyczny ale i ryzykowny , czy dla niektórych nawet dziwaczny : dla mnie życie , jako dar to coś co - nie  jest zarezerwowane i chronione sztucznym humanistycznym prawem wyłącznie dla człowieka i przez człowieka : życie to życie . Toleruję egzystencję - nawet tak obmierzłych pasożytów jak tasiemiec ,a jedynym wyjątkiem od zasady mogą być chyba tylko wyporki światopoglądowe . Najchętniej wyporki , do was ja te słowa kieruję  -  zniszczyłbym te wasze zabobonne l, wsteczne poglądy zanim powstały - o ile w ogóle je gdzieś ukuto , bo w istocie mogą to być  : bezkreśnie powielane komunały i nic nie nieznaczący słowny  uzus :mów tak , bo inni też tak mówią .     Dla mnie tacy jak ty i tobie podobni - to  ludzie bezwiednie i niejako mimochodem powielający uliczne frazesy o rozmaitym charakterze i dotyczące różnych zagadnień ( przykładowo sprawy seksu są traktowane przez niedorosłych chłystków jako kwestia wyłącznie okołonapletkowa) . Tak samo powierzchownie i obojętnie traktuje się nierzadko przypadki znęcania się nad zwierzętami . Takie podejście wobec przypadków barbarzyństwa - spotyka się wcale nierzadko i w różnych miejscach świata . Czy nie możemy stanowić odstępstwa od tej materii ? Dlaczego zatem wśród nas Polaków , wciąż spotyka się anachronicznie i surowo  nastawione do tego problemu zakały ?Dlaczego , my -  osoby wrażliwe na punkcie krzywdy innych stworzeń -  musimy się wstydzić za innych Polaków , za ich przekonania a jedyne odczucie z jakimi się one wiążą to : wstręt i odraza jakimi napawa nas - ich podejście do INNYCH (!) zwierząt ? Naturalnie , mam świadomość faktu iż wyrażone przeze mnie zdanie to nie jest argument typu "karabin maszynowy " na wypisywane powyżej "miejskie mądrości" - wiem jednak również to , że słowa te piszę szczerze , od serca -  nie zaś tak jak co niektórzy : w duchu technicznym , bezdusznym , bezlitośnie przyglądającym i afirmującym zło tego świata.
(2011/12/03 23:19)

u?ytkownik96732


Dobrze,że zaznaczyłeś w sposób humanitarny i bezbolesny

I następna "obrończyni " i znawczyni" humanitaryzmu" . Droga pani - ani nie masz bladgo pojęcia co znaczy słowo humanitaryzm , ani też nie jesteś  osobą wrażliwą - za jaka próbujesz tutaj uchodzić . Moderatorze , bardzo proszę , błagam - zamknij ten temat , bo za miesiąc będę miał sprawę sądową o zniesławienie - a jako samo-kontrolujący się człowiek - chciałbym tego uniknąć . Uwierz mi na słowo i zaufaj mojemu przeczuciu -  ten wątek zakończy się bardzo źle ! (2011/12/03 23:31)

u?ytkownik96732


Proszę , kolego moderatorze - jak wędkarz ,wędkarza .Zablokuj ten wątek ... Wypowiedzi Polaków ,są dla mnie nie tyle żenujące co bolesne i niemożliwe do pogodzenia z czymś co ja rozumiem , poprzez "miłość " lub tylko choćby sympatię do zwierząt. Takie brednie , bezduszne knoty - piszą ludzie - określający się mianem "miłośnika zwierząt . Ludzie ci , top  nierzadko właściciele miniaturowych Shi - Tzu i pudli upiększanych kolagenem ( ohydna manipulacja na biednym stworzeniu ). (2011/12/03 23:51)

u?ytkownik96732


Czy istnieje możliwość zablokowania wątku o tych psach z Ukrainy ? Wątek w szczególny sposób,  przywabia ludzi nieczułych na punkcie zwierzęcej krzywdy . (2011/12/03 23:58)

zbikk24


LUDZIE MOZE KTOS zakończyc ten nienormalny temat niech obrońcy zwierzat założa swoje własne forum i tam takimi pierdołami zaśmiecaja forum. Po drugie ludzie znajdzcie inny sposób jako próbe zaistnienia bo ten jest słaby wedliny i mieso jecie a wielkie HALO  robicie z Bóg wie czego  (2011/12/04 00:08)

u?ytkownik57785


Dopóki nikt nikogo personalnie nie obraża, nie manifestuje swojej religijności, nie uraża niczyjej godności osobistej lub w jakikolwiek inny sposób rażąco nie przekracza granic kultury i moralności, nie widzę powodów aby wątek, de'facto przecież na pokoju HYDEPARK, blokować lub zamykać. Jeżeli ktokolwiek złamie powyższe zasady, wtedy zainterweniuję, łącznie z powiadomieniem Redakcji portalu, co skończyć się może oczywistymi konsekwencjami dla tej osoby. Proszę więc, o rozważne, kulturalne i wyważone emocjonalnie wypowiedzi.   (2011/12/04 08:58)

sokolam


Pisząc humanitarny miałem na myśli bezbolesny, uśpienie środkiem nie powodującym bólu zwyczajnie pies zasypia nie budzi się. Tak jak dają ci narkozę w szpitalu wedle masy ciała. Usypiał u mnie weterynarz tak psa parę lat temu. Zwyczajnie pieskowi odwaliło i rzucił się na 4 letnią córkę siostry gryząc ją w twarz. 2 minuty i spał na wieki...


Co znaczy pies bez właściciela ? A może ma biegać dziko i polować ? Albo nie niech państwo go utrzymuje za pieniądze podatników, a schronisko zamiast za otrzymaną kasę kupić jedzenie trzyma go w warunkach krytycznych. Mokry, chudy i całe swoje życie w klatce metr na metr. Wtedy będzie suuuper...

A Ukrainie dajcie spokój już Polacy robili pomarańczową rewolucję.... Ich kraj, ich sprawa. Jakoś petycji o byki w Hiszpanii nie piszesz... jak wspomniałem o cielaczki i małe owieczki też nie...


A idąc tym tropem proponuje całkowitą ochronę lisów, wszak to też taki pies no nie ? U mnie jest ich masa, dzikich kaczek nie ma, bażantów, kuropatw, nawet kury łapią... A co tam! Zrobić dla nich schroniska pod miastami. Pies to pies.


Swoje zdanie podtrzymuje. Pies trafia do schroniska, czeka 2 tyg na adopcje lub swojego właściciela, może uciekł, ktoś go szuka... Po 2 tyg zastrzyk. Taniej będzie dać ogłoszenie do lokalnej prasy niż go trzymać do usranej śmierci. (2011/12/04 09:29)

u?ytkownik96732


Może ustosunkuję się tylko do jednego członu tego steku plugastwa : LIS to według przedmówcy pies ! Lis jest ssakiem drapieżnym z rodziny psowatych ( wyewoluował w rodzinie psowatych ), ale psem w sensie stricte nie jest ! Proszę się delikatnie mówiąc , odchrzanić od takich stworzeń jak lis i inne . To , my ludzie wywołujemy w ich środowisku większe szkody niż wydumane występki tych zwierząt , które jeśli mają miejsce - wynikają z głodu , ustawicznego zmniejszania się terenów leśnych , przegradzania łąk , zabudowy miejsc gdzie rozmaite stworzenia ( nie tylko lisy ) mogłyby migrować , przemieszczać się.Jeżeli naturalny pokarm lisa to min bażanty czy zając a jest ich coraz mniej w wyniku degradacji środowiska pestycydami , zabudową , postępującą urbanizacją ( notabene np : gdybym mieszkał nad Bzurą  - rzeką zniszczoną  i niegdyś całkowicie zatrutą  -przez miasta przez które przepływa wstydziłbym się w ogóle pokazywać na portalu ) - to takie stworzenie wykształca pewne spaczone mechanizmy przystosowawcze ; bynajmniej nie po to , by zrobić na złość człowiekowi ( myślenie zabobonne ) lecz  po to , by przeżyć , przetrwać w skrajnie ekstremalnych dla niego warunkach ! Czy aby przypadkiem podobnie nie było z tym biednym psiakiem, który został bestialsko wydany na śmierć przez złych ludzi   tylko dlatego , że "coś mu odbiło "  ? Nikt , żaden zły człowiek , bezmyślny instrumentalnie traktujący inne stworzenia oprawca nie pomyśli , że jeśli pies gryzie rozwydrzonego  dzieciaka  - to tylko dlatego ,że to dla niego stan ekstremalny , to go realnie uwiera ? Jestem pewien , że tak właśnie było. Dzieci ( kierujące się ciekawością świata , nie odróżniające dobra od zła a przy tym naturalnie egoistyczne i złe )  nadzwyczaj często traktują zwierzęta np : koty , psy jak zabawkę , jak przedmiot  , który dopóki jest małą "kuleczką " - jest miły , przytulny a gdy dorasta staje się on zawalidrogą , przeszkodą , przysłowiowym kołem u wozu ... Dla dzieci pies często stanowi zabawkę ,  której się psocą i drażnią - dopóki reakcja psa nie staje się gwałtowna ( czyli nie łamie  jego biologicznego dystansu tzw dystansu krytycznego obrony ) ,smarkacz potrafi się psocić a nawet znęcać nad takim psem długo !  Żaden jednak zły człowiek z dużego miasta , chowający psa wyłącznie pod wpływem  społecznego uzusu - nie dopatrzy się w psie ofiary czynników takich jak błędy w wychowaniu psa , brak dyscypliny , złe warunki bytowe ( np : przebywanie w zamknięciu  , ograniczanie wolności  doprowadza u  zwierząt w tym nie tylko u psów lecz także  u ludzi - do tzw deprywacji sensorycznej czyli zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego.) W razie agresji psa ( nie ważne , jaki czynnik ją wywołał ) - dla złego człowieka liczy się tylko jedno : jak najszybciej pozbyć się problemu : zabić , uśpić , utłuc , sprzedać rakarzowi - byleby tylko mieć problem z głowy. Smarkacze wychowani  w tym duchu - w życiu dorosłym powielają ten schemat i tak się tworzy "zaklęty krąg " złych ludzi nie potrafiących zrozumieć co znaczą tak wzniosłe uczucia jak : litość , współczucie , empatia , sympatia czy miłość do zwierząt !
(2011/12/04 10:30)

u?ytkownik57785


Emocjonalnie wyrażane opinie, będę likwidował! OSTRZEGAM! Nie marnujcie swoich literek, bo je zutylizuję. (2011/12/04 10:44)