Zaloguj się do konta

STOP floodingowi forum !

utworzono: 2011/02/22 21:44

Szanowna redakcjo, przyjaciele, drodzy koledzy. Ten wyniosły i wazeliniarski wstęp jednak sobie darujmy. Proszę o bardzo mało, mianowicie tylko o większą kontrolę nad stronką forum, ponieważ serwer jest floodowany multum powielających się tematów. Czy nie da się tego ogarnąć? Da, więcej moderów z możliwością łączenia i usuwania/przenoszenia wątków! To banalne, więc pytam, po co powielać nic nie wnoszące wątki? Proszę też o pomysły forumowiczów co zrobić aby ułatwić znalezienie wątku interesującego nowicjuszy, zanim pojawi się kilkadziesiąt zapytań o to jaki feeder czy wobler warto kupić. Wyznaczcie więcej moderów do ogarniania forum!!! [2011-02-22 21:44]

Szanowna redakcjo, przyjaciele, drodzy koledzy. Ten wyniosły i wazeliniarski wstęp jednak sobie darujmy. Proszę o bardzo mało, mianowicie tylko o większą kontrolę nad stronką forum, ponieważ serwer jest floodowany multum powielających się tematów. Czy nie da się tego ogarnąć? Da, więcej moderów z możliwością łączenia i usuwania/przenoszenia wątków! To banalne, więc pytam, po co powielać nic nie wnoszące wątki? Proszę też o pomysły forumowiczów co zrobić aby ułatwić znalezienie wątku interesującego nowicjuszy, zanim pojawi się kilkadziesiąt zapytań o to jaki feeder czy wobler warto kupić. Wyznaczcie więcej moderów do ogarniania forum!!!

Zeby nie te powielania to pewnie zostal by tylko Malysz,gra w skojarzenia i pewnie kilka innych watkow.Zagladam tu co jakis czas i niekiedy mysle ze faktycznie stronka sie "zawiesila".I niema sie co wkur....na nowych kol. bo to nie ich wina.Wystarczy tylko wypisac GRUBYM drukiem na poczatku forum co i jak i powinno pomoc.pozdrawiam. [2011-02-22 23:13]

1z2z3z4

powielanie tematów to faktycznie problem - ale tak jak napisał @TENGELSOL walnąć dużymi literami informacje o wpisanie pytania w forumowej wyszukiwarce przed zakładaniem nowego tematu. Nowi użytkownicy (sam tak myślałem) myślą, że jeśli zadadzą pytanie w "starym" wątku nikt im nie odpowie.
Drugą bardzo (mnie) denerwującą kwestią są plagiaty, ale o tym już nie raz było...
[2011-02-23 11:50]

Witam

Całkowicie się zgadzam z powyższymi zastrzeżeniami, na innych forach potrafiono sobie jakoś poradzić z tym problemem. Posegregowanie tematów, ustalenie systemu zakładania nowych tematów np.
Ryby_Płoć_ i teraz o co chodzi,
Porady_Wędka_ i teraz o co chodzi,
Porady_Kołowrotek_ i teraz o co chodzi,
Porady_Przynęty_Naturalne_ i teraz o co chodzi, ...
Z pewnością ktoś poda lepsze sposobu segregacji i zakładania tematów - "ale, kto stoi w miejscu, ten się cofa"
Nie wykluczone że i to by umożliwiło oczyszczenie strony głównej z bzdetów....

Pozdrawiam

Nemo
[2011-02-23 12:04]

1z2z3z4

Zapewne masz racje - ja jednak obstaje przy korzystaniu z wyszukiwarki na forum i dodawaniu postów w "starych" tematach ( po wcześniejszym ich przeczytaniu ;) )
[2011-02-23 12:09]

JaroDaw

Szanowna redakcjo, przyjaciele, drodzy koledzy. Ten wyniosły i wazeliniarski wstęp jednak sobie darujmy. Proszę o bardzo mało, mianowicie tylko o większą kontrolę nad stronką forum, ponieważ serwer jest floodowany multum powielających się tematów. Czy nie da się tego ogarnąć? Da, więcej moderów z możliwością łączenia i usuwania/przenoszenia wątków! To banalne, więc pytam, po co powielać nic nie wnoszące wątki? Proszę też o pomysły forumowiczów co zrobić aby ułatwić znalezienie wątku interesującego nowicjuszy, zanim pojawi się kilkadziesiąt zapytań o to jaki feeder czy wobler warto kupić. Wyznaczcie więcej moderów do ogarniania forum!!!

Bardzo dobry pomysł, z przenoszeniem/łączeniem wątków, zdarza się że odpowiadamy na to samo pytanie w dwóch wątkach na raz. Nowym użytkownikom, czasem trudno odnaleźć się na forum, więc wybierają najprostsze rozwiązanie " nowy wątek"  [2011-02-23 13:07]

JaroDaw tym razem raczej nie masz racji, że nowym userom ciężko sie znaleźć w tym forum. Zakładanie i powielanie tych samych wątków jest spowodowane zwykłym lenistwem. Zresztą sam powchodź na profile zakładających te wątki. To są same dzieciaki, którym nie chce się szukać czegokolwiek bo po co. Przecież można założyć nowy wątek a jest duża szansa, że ktoś doradzi. Tak myśli dzisiejsza polska młodzież. Wszystko idzie na łatwiznę a nie mają za grosz własnej inwencji i chęci poszukiwań na własną rękę. Najlepiej smakuje podane na tacy bo nie trzeba nic robić. I tu się podłączam do prośby regnoka do Redakcji o większą kontrolę nad forum. [2011-02-23 13:59]

JaroDaw

JaroDaw tym razem raczej nie masz racji, że nowym userom ciężko sie znaleźć w tym forum. Zakładanie i powielanie tych samych wątków jest spowodowane zwykłym lenistwem. Zresztą sam powchodź na profile zakładających te wątki. To są same dzieciaki, którym nie chce się szukać czegokolwiek bo po co. Przecież można założyć nowy wątek a jest duża szansa, że ktoś doradzi. Tak myśli dzisiejsza polska młodzież. Wszystko idzie na łatwiznę a nie mają za grosz własnej inwencji i chęci poszukiwań na własną rękę. Najlepiej smakuje podane na tacy bo nie trzeba nic robić. I tu się podłączam do prośby regnoka do Redakcji o większą kontrolę nad forum.

Po prostu nie chcę osądzać kogoś z góry ;) Widzę że dużo pojawia się "tych samych" wątków za sprawą "młodych " ludzi, którzy pojawiają się często tylko raz, czasem wymagając odpowiedzi. Myślę że napisy brzmiące NAJPIERW POSZUKAJ, POTEM CZYTAJ nie przeszkodzą w zakładaniu nowych tematów. [2011-02-23 14:49]

JaroDaw tym razem raczej nie masz racji, że nowym userom ciężko sie znaleźć w tym forum. Zakładanie i powielanie tych samych wątków jest spowodowane zwykłym lenistwem. Zresztą sam powchodź na profile zakładających te wątki. To są same dzieciaki, którym nie chce się szukać czegokolwiek bo po co. Przecież można założyć nowy wątek a jest duża szansa, że ktoś doradzi. Tak myśli dzisiejsza polska młodzież. Wszystko idzie na łatwiznę a nie mają za grosz własnej inwencji i chęci poszukiwań na własną rękę. Najlepiej smakuje podane na tacy bo nie trzeba nic robić. I tu się podłączam do prośby regnoka do Redakcji o większą kontrolę nad forum.

Po prostu nie chcę osądzać kogoś z góry ;) Widzę że dużo pojawia się "tych samych" wątków za sprawą "młodych " ludzi, którzy pojawiają się często tylko raz, czasem wymagając odpowiedzi. Myślę że napisy brzmiące NAJPIERW POSZUKAJ, POTEM CZYTAJ nie przeszkodzą w zakładaniu nowych tematów.

Ja też staram sie nie oceniać "z góry" ludzi i dlatego jak tylko zadziała mi na nerwy jakiś temat wałkowany po raz setny to lubię sobie sprawdzic kto go zakłada i w przynajmniej 90% są to młode jak nie bardzo młode osoby. I z tym lenistwem jest coś na rzeczy skoro tematy te są domeną młodzieży. A z twoim " NAJPIERW POCZUKAJ, POTEM POCZYTAJ" jak najbardziej sie zgadzam. Pozdrawiam!

[2011-02-23 15:15]

Artur z Ketrzyna

Co z tego czy ktoś posegreguje te tematy. Jak wpiszesz w wyszukiwarce dane słowo kluczowe, i tak nic nie pokaże, bo o tej tematyce nie było wpisu, autor dał inny tytuł. I teraz co ktoś ma szukać i czytać wszystkie wpisy, bo gdzieś może pisze o czyń podobnym. SZKODA CZASU, bo nawet jak znajdzie w końcu jakiś podobny temat, to i tak często zostanie w nim kłótnie, bluzgi i wypowiedzi wogle nie związane z tematem, a żądanej treści lub wiadomości praktycznie zero lub mało.
I teraz pytania:
Dalej kontynuować tak zwalony wątek?
Czy warto poświęcać czas na wertowanie treść wszystkich wątków by znaleźć ten który może ma może coś wspólnego z naszym problemem?
A może poprostu ten nowo otwarty wątek będzie lepszy od tego z przed kilku kilkunastu miesięcy?
Można rozwiązać ten problem ze starymi wątkami, poprostu nie otwarty i kontynuowany przez rok czasu znika.
Bo jak wcześniej wspomniałem nie łatwo znaleźć wątek którego autor zatytułował inaczej niż problem poruszony w nim. Czasami ktoś mówi że było o tym pisane, ale czy akurat w takim temacie czy przy okazji?
[2011-02-23 18:08]

grzesiek35

Co z tego czy ktoś posegreguje te tematy. Jak wpiszesz w wyszukiwarce dane słowo kluczowe, i tak nic nie pokaże, bo o tej tematyce nie było wpisu, autor dał inny tytuł. I teraz co ktoś ma szukać i czytać wszystkie wpisy, bo gdzieś może pisze o czyń podobnym. SZKODA CZASU, bo nawet jak znajdzie w końcu jakiś podobny temat, to i tak często zostanie w nim kłótnie, bluzgi i wypowiedzi wogle nie związane z tematem, a żądanej treści lub wiadomości praktycznie zero lub mało.
I teraz pytania:
Czy warto poświęcać czas na wertowanie treść wszystkich wątków by znaleźć ten który może ma może coś wspólnego z naszym problemem?
A może poprostu ten nowo otwarty wątek będzie lepszy od tego z przed kilku kilkunastu miesięcy?
Można rozwiązać ten problem ze starymi wątkami, poprostu nie otwarty i kontynuowany przez rok czasu znika.
Bo jak wcześniej wspomniałem nie łatwo znaleźć wątek którego autor zatytułował inaczej niż problem poruszony w nim. Czasami ktoś mówi że było o tym pisane, ale czy akurat w takim temacie czy przy okazji?

święta racja.

[2011-02-23 18:28]

A tu akurat się nie zgodzę. Jak ktoś tytułuje wątek "POMOCY!!!!!!!!" to o jaki c...zort może mu chodzić? Albo zmiana tytułu (moderzy, żyjecie?) albo wywalenie takiego cusia w kosmos. Ja wolę odgrzebać wątek choćby i sprzed pięciu lat, byleby był sensowny. A na znalezienie czegokolwiek wystarczy max (i tak z przesadą) 5 minut. I wcale nie boli;P [2011-02-23 20:57]

Artur z Ketrzyna

A tu akurat się nie zgodzę. Jak ktoś tytułuje wątek "POMOCY!!!!!!!!" to o jaki c...zort może mu chodzić? Albo zmiana tytułu (moderzy, żyjecie?) albo wywalenie takiego cusia w kosmos. Ja wolę odgrzebać wątek choćby i sprzed pięciu lat, byleby był sensowny. A na znalezienie czegokolwiek wystarczy max (i tak z przesadą) 5 minut. I wcale nie boli;P

Ja szukałem i z 15 minut i nie znalazłem, napisałem swój i ktoś powiedział że było o tym pisane. Może i było ale pod innym tytułem (pewnie nie związanym z tematem).
No i sensowne? Jak ktoś udziela się nie na temat, albo zwady szuka? Bo odnajdujesz jakiś wątek a tu 5 wpisów na temat a następnych 6 trele molele aby zaistnieć.
Zakładając wątek myślisz że tu może uda się że tym razem będzie inaczej, a tu bach i znów jakiś ktosik wali śmiechy chichi i odezwy; Zdziśu łap się za pikawkę, ja nie mogę hahaha..., lub inne kretyńskie komentarze. a jak go sprubujesz pouczyć by pisać na temat, to wejdzie ci na bloga i wszędzie punkty zaniża.
I weź taki wątek dalej ciągnij... Jak i modelatorzy stają się bezsilni bo usuną jeden a na to miejsce 2 wżucą.
[2011-02-23 21:22]

Artur z Ketrzyna

Choć nie powiem porządek by mógł być większy i wyszukiwarka lepsza, to i szukać po tematach i po urywkach tekstu. No i w razie umieszczenia wpisu nie w tym pokoju przenieść tam gdzie trzeba i poinformować założyciela.
Choć z tym przeniesieniem to powinien nie tylko założyciel wiedzieć ale też i uczestnicy danego tematu. A wtedy to i raczej zmniejszyło by się dublowanie (tematów) wątków.
[2011-02-23 21:27]

Wszystko się rozbija o to, że nie ma praktycznie kontroli nad forum. Raz na X jest wjazd, uwalenie kilku tematów, kilka banów i od nowa cisza... [2011-02-23 22:01]

withanight88

I teraz pytania:

Ano widzisz i tak rozbija sie wszystko o brak regulaminu , tak jak mowisz czesto tematy wątków mijaja sie z trescia dlatego też wszystko co jest na portalu powinno być oparte o regulamin, tytuły tematów powinny odwzorowywać dany wątek a nie coś innego i wtedy opcja :szukaj: była by jak najbardziej trafiona.

[2011-02-23 22:13]

Artur z Ketrzyna

To są dwa dublujące się wątki a do ego posty są jednocześnie wklejane przez tych samych forumowiczów  czy to nie jest przegięcie!!!!!!!!!!!!!

Pierwszy to;

http://forum.wedkuje.pl/post/nowa-wersia-propilkki-2-v085-juz-niebawem/211292/25#

Nowa wersia ProPilkki 2 v0.85 już niebawem!!!!

>Nowa wersia ProPilkki 2 v0.85 już niebawem!!!!

Drugi to;

NOWA WERSJA PROPILKKI 2 V0.85

NOWA WERSJA PROPILKKI 2 V0.85 !!!

Uczestniczą w nich nie tylko nowicjusze. Dlatego jest to przesada bo mogli wpisać iż;

DYSKUSJA PRZENIESIONA DO TEMATU i tu adres…..czy coś w tym stylu!!!

[2011-02-24 19:21]

A tu się akurat zgodzę w całej rozciągłości i podpiszę obiema rękami... [2011-02-24 19:37]

Esox53

Napewno nie zaszkodziło by dodanie kilku nowych moderatorów,dobrym sposobem byłby też system ostrzeżeń stosowany na innych forach. [2011-02-24 22:20]

kazik

Koledzy jest nas tu na tym portalu 57627 użytkowników , więc się pytam , jak można coś uporządkować przy tak dużej liczbie użytkowników ? Gdzie każdy jest inny , w innym wieku i każdy to po swojemu  widzi . Owszem na tych mniejszych portalach , głównie zamkniętych dla szerokiej społeczności można takie coś stworzyć . Jednak tu raczej się nie da . Jest to portal społecznościowy i nastawiony na masówkę , więc zawsze ktoś się znajdzie co ten porządek popsuje .

Od początku wiele razy się zmieniał (ten portal) i za każdym razem byli tacy co im się nie podobały te zmiany , i wiele czasu upłynęło zanim się ponownie dostosowali . Ten portal już nie raz był porządkowany , ale jak widzicie z powrotem to wraca co było . Po prostu jest nas tak wielu i o różnych podejściach że nie da się uporządkować . To co jest obecnie aktualne tylko się liczy , oczywiście na forum , bo blogi jednak są w bazie danych i zawsze można z nich korzystać stosując wyszukiwarki    . Ja jednak uważam aby tematy (oczywiście z forum), te stare , o wieku co najmniej jednego roku były usuwane , bo tu  każdy woli na bieżąco otrzymywać odpowiedzi i nic na to nie poradzimy . [2011-02-24 23:49]

kazik w 100% masz racje.Niestety nie da sie nad tym zapanowac.
[2011-02-25 00:08]

Wszystko się da ogarnąć, trzeba tylko odpowiednich ludzi i przepisy oraz sposoby ich egzekwowania....
[2011-02-25 08:08]

adamoski

Użytkowników , którzy aktywnie uczestniczą na forum (codziennie) jest około 100 i zazwyczaj to oni (my) udzielamy się w większości pokoi. W gruncie rzeczy możemy sami sprawić sobie regulamin i od innych użytkowników egzekwować jego przestrzegania. Od taki pomysł. :)    [2011-02-25 16:03]

Artur z Ketrzyna

Co my możemy żądać od modelatorów, jeśli jednego dnia krzyczymy iż mamy dość dublowania tematów. A potem prowadzimy dwa te same tematy i wklejamy te same posty.
I jeszcze krzyczymy że modelatorzy nic nie robią. (tyczy się to mojego wcześniejszego wpisu)

Taką sytuację można wybaczyć nowicjuszom, i tylko ich pouczyć. Ale starym wyjadaczom to nie wypada! Co gorsza sami innych upominają na wpisach (że wątek ten już był), a nie widzą co sami wyprawiają???????
[2011-02-25 19:44]

kazik

Zgadzam się że może stu udziela się głównie na tym forum . Tych stu to tak powiedzmy podstawa .

Jednak jest tu tylu którzy choć na moment wpadają i proszą o pomoc i znowu ich nie ma , albo tylko czytają . Zawsze każdy nowy może coś napisać i jak to nie raz zauważyliście nawet nie wiedzą gdzie to zrobić i jak , więc co to by było za forum gdzie za każdym razem takie tematy przemieszczały się po pokojach , część między czasie by znikała . To by był jeszcze większy bałagan jak jest . Owszem są pokoje i powinno być to uporządkowane i może to by się dało zrobić , ale wybaczcie , po co miał bym czytać cały wątek z kilku lat (wpisów by np. było 2000) kiedy potrzeba mi tylko jednej , dwóch opinii na temat jakiegoś wędziska , czy cos podobnego . Przecież przeczytanie wszystkiego zajęło mi by z godzinę albo dwie . Proszę niech ktoś sobie poczyta temat w Hydeparku   ,,Gra w Skojarzenia” , czy wszystko jest w stanie przeczytać . Albo  Jakiś inny tasiemiec , gdzie są i stare wypowiedzi , których nie chcemy już czytać i nowe , ale jak nie przeczytamy wszystkiego to nasza wypowiedz czasami może być nie trafiona . Ja parę razy już tak zrobiłem i jak mi ktoś zwrucił uwagę to   dopiero przeczytałem wszystko i sam już wiedziałem że moja wypowiedz z niczym się nie wiązała . Porządek w pokojach tak , ale na siłę trzymać jakiś temat to nie ma sensu , bo całych nigdy nie czytamy . Druga sprawa to że nieraz powracają tematy na które się już kiedyś wypowiedziało więc drugi raz nawet nie zaglądamy, lub  nie wiemy że już jest nasz komentarz i wtedy tylko się niepotrzebnie powtarzamy . [2011-02-25 19:49]

Artur z Ketrzyna

Kazik i tu masz rację w 100%. Ja wypowiedziałem się teraz o tych co krytykują innych za to że otwierają nowy wątek jak już coś takiego było X czasu temu. A sami biorą ciągną 2 identyczne wątki jednocześnie i wklejają na obu te same wpisy. Zamiast przenieść dyskusję do jednego wątku, to dopiero paranoja. Reszta to już jak dobrze opisałeś nowa dyskusja na dany temat, gdzie są nowe myśli i nowe rozwiązania.
[2011-02-25 20:13]