Zaloguj się do konta

Stołki - kasa

utworzono: 2009/12/29 16:46

Witam wszystkich wędkarzy i naszych "dobroczyńców"(działaczy).Kiedy tak czytam skład zarządu - tylko jednego koła:tylu vice-prezesów!tylu różnych przewodniczących! - a przecież to nie centrala,tylko koło - i w myślach mnożę tych ludzi przez liczbę kół i róznych zarządów - to mocno kojarzy mi się to z PZPN-em! I już wiem - na co i dla kogo idą nasze pieniądze!! Może ktoś z kolegów ma inną wiedzę na ten temat? A może ktoś z grona prezesów,lub przewodniczących może nam coś powiedzieć na ten temat? Bardzo ciekawi mnie -co w takim kole,np:Warszawa Śródmieście - ma do "roboty" pięciu oficjalnych v-ce prezesów i chyba sześciu przewodniczących,oraz skąd i jak duże pieniądze na to idą!  Ponadto - wszyscy widzimy,że od wielu lat obowiązuje zbójecka zasada,że co rok -to drożej! A ryby?? - szukaj ze świecą! Łudzie! przecież cała ta sytuacja w wędkarstwie od lat wygląda na mafię,a my płacący pieniądze- wędkarze - nie możemy nic zmienić!Zachęcam do wyażania opinii. [2009-12-29 16:46]

jpmasi1

Przyjacielu, masz wiele racji, mnie też to nie podoba się. Rozmawiałem z wieloma kolegami,  miłośnikami wędkowania, również nie są podbudowani takimi informacjami. Ja  też chciałbym, by jasno było podane, ile przeznaczanych jest pieniążków (ze skłądek) na poszczególne działy, oddziały, na zarybianie, na walkę z kłusownictwem, a przede wszystkim na doprowadzenie do wyraźnego, konsekwętnego ograniczenia, połowów sieciami, przez psełdo rybaków, którzy to w sposób RABUNKOWY eksploatują wody, bez względu na limit. W tym kierunku, ci panowie(Zarząd) mają jeszcze wiele do zrobienia. A wszystko to powinno być podane jasno, transparętnie. Tylko jak to wyegzekwować? Czy w Polskim Związku Wędkarskim też jest "BETON" Serdecznie pozdrawiam, życzę wszystkim miłośniką "po kiju" w nadchodzącym Nowym 2010 Roku, jak najwięcej udanych wypraw na łowy oraz rekordowych okazów ;-)) jpmasi.

[2009-12-31 11:55]

wolnyo61

Witam kolegów szarych członków koła. Pragnę zwrócić kolegą uwagę na jeszcze jeden aspekt związany z działaczami w, kołach czyli ci zarządu za swoją pracę otrzymują odznaczenia związkowe i chwała im za to gdyby nie to, że uprawniają one do zniżek w opłatach członkowskich i nadają wiele innych przywieli. Dlatego działacze  nie wnoszą do PZW tak wysokich opłat jak my. Może najwyższy czas wzorem odznaczeń państwowych na zniesienie przywilejów związanych z ich nadawaniem niech odznaczenia staną się wyróżnieniem honorowym a nie dochodowym.

[2010-01-06 13:08]