Zaloguj się do konta

Stojak i sygnalizator brań

utworzono: 2017/08/22 08:19
kuba-nowak

Witam jestem poczatkujacym wedkarzem metody grunotwej chcial bym zakupic nie drogi sprzed chodzi dokaldniej o stojak i sygnalizator

Moje pytanie czy 
Jaxon Sygnalizator XTR Carp Sensitive 101 bedzie dobry na pcozatek nie chce wydawac 200-300 zl na cos co moze mi sie nie spodobac

I stojak ktory mma zamiar kupic 
JAXON PP-RO001 na 2 wedki bo tyle mnie interesuje

Kolejne pytanie czy do sygnalizatorw sa potrzebne swinger czy to tyko dodatek i sa zbedne bo jest miejsce na podlaczenie ale czy to jest faktycznie potrzebne czy sam sygnalizator wystarczy  [2017-08-22 08:19]

szustym

Sygnalki spoko-dają radę-sprawdzisz jak to działa:)
Co do stojaka to raczej bym nie kupił.
Wybrałbym podpórki raczej.
Swinger czy hanger to rodzaj obciążenia-naciągu linki-inaczej sygnalizator nie zadziała.
W sklepie coś znajdziesz. [2017-08-22 09:57]

kombis

Na początek wystarczzą najtańsze sygnalizatory. Ja od 4 lata używam sygnalizatorów firmy Shark które kosztowały 30 zł za sztukę i sprawują się dobrze. Co do stojaka powiem z doświadczenia że kupiłem taki podstawowy na 2 wędki za ok 50 zł i użyłem go może z 3 razy. Myślę że nie ma sensu inwestować w stojak o ile nie masz zmiaru zająć się karpiowaniem. Co do swingerów mają za zadanie napiąć żyłkę i sygnalizowć brania do brzegu. Ma to zastosowanie tylko jeśli łowisz na wprost. Przy łowieniu na feedery jest on zbędny. Ja osobiście do napinania żyłki stosuję stare sygnalizatory zakłądane na zyłkę ( potocznie zwane bąbką lub ping pongiem), sprawują się doskonale. [2017-08-22 10:42]

tommy4

Napiszę tak jak poprzednicy-sygnałki moga spoko być,powiesisz na żyłce jakiegoś hangera i będzie dzialało.
A ten stojak sobie odpuść. [2017-08-23 09:27]

lukasz-c

Kup sobie dwa sygnalizatory Sharka za 30zł sztuka.  Do tego dwie podpórki za 10 zł. Nigdy nie zrozumiem wędkarzy z tripodami  na co to komu?? [2017-08-23 19:25]

Jakub Kasprzak

Tripod/rodpod jest lepszy niż zwykłe podpórki, bo nie wszędzie jest możliwość wbicia podpórek - twarde podłoże lub jest tylko pomost. A z tego co widzę podpórki mają różną średnicę to samo przerwy między deskami na pomoście, więc umieszczenie podpórki między deskami nie będzie łatwe. Zamiast wydawać ~ 40 zł na 4 podpórki lepiej kupić używany stojak. [2017-08-24 08:49]

Wibowit

Na pomostach stojak się sprawdza.
Podpórek nie wkręcisz w pomost:)
Ale jaki używany stojak kupisz za 40 złoty?
Kupisz byle co i bedziesz miał kłopot.
Przerabiałem ten temat-tripod się poskładał na drugiej zasiadce.
Nóżki się temu tripodu poskładały na cacy:)
Łowiłem na leżącym podzie.
Na pomosty mam poda Andzi teraz.
  [2017-08-24 09:16]

notaki

chyba juz siódmy temat w tej samej kwestii..
Jesli ktoś chce wydac co najmniej 300 zł na stojak ( bo tańsze niestety srednio się sprawdzają ) i dźwigac dodatkowe kilogramy  - jego sprawa .

Oczywiscie sa sytuacje , w których podpórki wbic się nie da. Ale - jak pisałem, by mieć pewnośc, ze wszystko nie runie, albo się nie psokłada trzaba wylozyc kasę.
A i tak karpik juz  koło siedmiu kilo potrafi wszystko powywalać ( a sprzęt który to wytrzyma to kolejne pieniążki.. niekoniecznie małe  )

więc może raczej szukać stanowiska umożliwiającego wbicie podpórek ?
Choc.. kto bogatemu zabroni.......
P.S Jeden z naszych forowych karpiarzy, co zeby na tej rybie zjedli uzywa podpórek ( oczywiście dobrej klasy ) , choć - jak jestem przekonany - stać go na wszelakie pody. Czyżby był masochistą ?   [2017-08-24 19:52]

kuba-nowak

Oczywiscie bede lapal na feeder tylko myslalem ze stojak bedzie faktycznie lepszy poniewaz jest bardziej stabilny 
jesli uwazacie ze ten jest zly podajcie jakis fajny za jakas nie duzo sume nie wiem ile tak owy bedzie kosztowal Stojak ma byc tylko na ryby takie jak lin leszcz nie jade na zadne stawy karpiowe z tym chodzi o jeziora :) bardziej jestem nastawiony na cos mniejszego [2017-08-25 09:57]

Jakub Kasprzak

Na Twoim miejscu kupiłbym PODA obojętnie czy na trzech czy czterech nogach (jest stabilniejszy) wszędzie go ustawisz, bo jest regulacja każdej nóżki i nie trzeba go nigdzie wbijać/wkręcać. Wykorzystasz na małe jak i duże ryby. A koszt hmm są strony internetowe a aukcjami - coś znajdziesz. Ja kupiłem za ok 180 zł i jestem zadowolony. Nie kupuj takich za 80-100 zł bo tylko wyrzucisz kasę. [2017-08-25 10:13]

kuba-nowak

moge prosic o nazwe model  [2017-08-25 10:16]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia