Stojak na wędki - tripod czy rodpod?

/ 7 odpowiedzi
Witam w tym odcinku przedstawie wam porównanie dwóch rodzajów stojaków do wędek.Tripoda i Rodpoda. różnice oraz (+ i - ).Dla wszystkich szukających sensacji od razu powiem nic nie łączy mnie z firma Konger i Jaxon

Pozdrawiam Mariusz Mfishing
u?ytkownik158065

Sorry kolego, z całym szacunkiem ale powinieneś zmienić tytuł :) gdyż nie porównujesz tri poda z rod podem tylko porównujesz dany model   tri poda jaxona z danym modelem rod poda kongera( który zresztą jest prowizorką i z rod podem mało ma wspólnego :) )  a to wielka różnica gdyż różnice które wymieniasz nie koniecznie potwierdzą  się w innych modelach,  przykład: nie zawsze rod pod jest po złożeniu mniejszy gabarytowo od tri poda jak w tym przypadku czy rod pod jak mówisz  się szybciej rozkłada. Pozdrawiam.
(2014/04/20 12:18)

miecz-gaz

A jak to stoi cenowo ? (2014/04/21 16:56)

notaki

Zacznijmy od rodpoda.
Jego główna zaleta to stabilne utrzymanie wedzisk, co przy braniu dużej ryby ma niebagatelne znaczenie.
Ta zaleta okupiona jest jedną wadą... stosunkowo małą regulacją długości nóg, co skutkuje pewnymi problemami przy ustawieniu go w nierównym terenie.
Tej akurat wady pozbawiony jest triopod, który po pierwsze posiada tylko trzy nogi ( łatwiejsze ustawienie na nierównościach , po drugie, jego głównym elementem jest przegub kulowy oddzielający nogi od konstrukcji nośnej wedzisk.
Ustawienie więc wedzisk przy uzyciu tripoda jest o niebo łatwiejsze - praktycznie zawsze ustawimy go w pozycji, która nam odpowiada.
Oczywiście coś za coś - przegub kulowy tak ułatwiający ustawienie wedzisk jednoczesnie powoduje, że wszelkie obciązenia, drgania, etc przenosi wyłącznie on - więc stabilność calosci jest zdecydowanie mniejsza, a konstrucje zapeniające poprawę tej stabilności - zdecydowanie droższe.
Więc - moim zdaniem -
rodpod jest stabilniejszy
tripod - bardziej uniwersalny
Tyle :-) (2014/04/21 18:19)

u?ytkownik102837

Witam w tym odcinku przedstawie wam porównanie dwóch rodzajów stojaków do wędek.Tripoda i Rodpoda. różnice oraz (+ i - ).Dla wszystkich szukających sensacji od razu powiem nic nie łączy mnie z firma Konger i Jaxon

Pozdrawiam Mariusz Mfishing

Dla początkujących wędkarzy powinno być to bardzo przydatne, ponieważ opisałeś to bardzo prosto (2014/04/21 18:44)

berthold

a ja mojego tripoda już synowi podarowałem bo na cały sezon to z biedą 1 raz może3 go zabieram a tam gdzie przeważnie jadę to bym musiał mieć wielbłąda do tych klamotów i niech się śmieją ale ja na zwykłych podpórkach już stawiam kostury i gorzej nie biorą karpiki o dziwo ,fajne to było ale strasznie ciężkie i niewygodne ,ale jeśli bym mógł doradzać to ten z jaxona jest lepszy (2014/04/21 20:02)

zbynio5o

No i fajnie :)  Jestem za tripodem. (2014/04/22 11:02)