Zaloguj się do konta

Stojak na kilka wędek

utworzono: 2013/05/17 17:51
qbe12

Witam, mam glupie moze pytanie..

Chodzi mi o te stojaki na 3 wedki, np ten tutaj:

http://www.ebay.co.uk/itm/JRC-Carp-Fishing-X-Lite-Rod-Pod-Bag-2-Free-Bite-Alarms-/140732566879?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item20c4508d5f

W jaki sposob udaje sie holowanie ryby ze srodkowej wedki jesli po lewej I prawej mamy rzucone inny wedki?? (nawet jesli lewa I prawa wedka bede rzucone pod duzym katem w lewo I prawo to I tak.....).

Czy moze to ja czegos nie rozumiem..? :P

[2013-05-17 17:51]

Jack14

:-) tak czegoś nie rozumiesz.

Stojak na wędki to jedno sposób w jaki postawisz przynęty to dugie jak prowadzisz złapaną rybę to trzecie, a czwarte to nie masz czterech rąk i tylko szybkie zwijanie pozostałych zestawów przez "kogoś" może pomóc.

Zapomniałem napisać o jeszcze jednej ważnej zasadzie (może najważniejszej) odległości w jakiej "stawiasz " przynęty na konkretnych wędziskach.

[2013-05-17 19:06]

To jest stojak karpiowy.A zestaw karpiowe są wogule z 20 metrów od siebie zarzucone [2013-05-17 19:23]

Dandol

To jest stojak karpiowy.A zestaw karpiowe są wogule z 20 metrów od siebie zarzucone

Linek1998 a wogule z 25 metrów od siebie też mogę zarzucić??? [2013-05-17 19:32]

MadmaxM4

To jest stojak karpiowy.A zestaw karpiowe są wogule z 20 metrów od siebie zarzucone

Linek1998 a wogule z 25 metrów od siebie też mogę zarzucić???

linek1998 jak zawsze znawca każdej metody połowu

[2013-05-17 22:14]

lynx

Są dwie metody łowienia srodkową wedką.
1. Jak mała ryba to holujesz do brzegu i przy brzegu podrywasz ją w górę nad stojakiem i prosto do wiadra, które stoi z tylu za tobą.
2. Jak duza ryba to holujesz ją do brzegu a przy brzegu ona przerzuca ciebie przez stojak do wody i odpływa z wędką.
[2013-05-17 22:16]

kedzio

O! Na trzy wędki?! Super! No fakt, są łowiska komercyjne.:) [2013-05-17 22:34]

pokemon0225

Linek1998 a wogule z 25 metrów od siebie też mogę zarzucić???

linek1998 jak zawsze znawca każdej metody połowu

linek1998 - chyba w każdym temacie pozostawiasz post,tylko nie rozumiem tego że w większości tych postów nikomu nie pomagasz. Nie chodzi o to żeby cię urazić,ale według mnie przesadzasz. (za posty punktów nie dostaniesz)

[2013-05-18 00:00]

qbe12

no to chyba logiczne ze nie zarzuce 3 wedek w jedno miejsce. Wg mnie i tak troche niewygodna ta 3 wedka, latwo splatac nawet przy zachowanych duzych odstepach, no chyba ze wiecie jak powiedziec karpiowi by nie bil w kierunku innych zylek, to wtedy szacun:D Stojak igla ale na 2 wedki, 3cia 2m obok na podporkach i bedzie igla, duzo ludzi tutaj tak robi, ma to sens.. [2013-05-18 00:06]

elektryk18

Jeśli łowisz na komercji to na 3 wędki na dzikim łowisku PZW nie ma problemu z 2 wędkami ale w czym tu problem odpowiednia żyłka która idzie po dnie i do splątania zestawów nie koniecznie musi dojść. [2013-05-18 11:57]

qbe12

zylke to jednak wole miec jako taka napieta by dokladniej widziec brania, poza tym ryba bije w rozne strony na holu. nie bedzie szla koniecznie po dnie, a nie bede tez przeciez hamulca dokrecal i szarpal jej jak reksio szynke bo raz ze ja uszkodze, a dwa to co to za przyjemnosc z lowienia, no chyba ze ktos mysli tylko o kolacji :)
rod pod super sprawa ale na 2 wedki, 3cia na podporkach, takie moje zdanie.
Dzieki za opinie, pozdrawiam [2013-05-18 14:03]

oskarkarp

Cześć
Zacinasz rybę i prowadzisz rybę nad żyłkami  idziesz w prawo abo w lewo i wyciągasz rybę.
Pozdrawiam
[2013-06-04 20:43]

notaki

Czy moze to ja czegos nie rozumiem..? :P

I dlatego nasze władze wędkarskie zezwoliły w tym kraju na użycie tylko dwóch wędek. Żebyś dylematów nie miał :D :P [2013-06-04 20:56]

Cześć
Zacinasz rybę i prowadzisz rybę nad żyłkami  idziesz w prawo abo w lewo i wyciągasz rybę.
Pozdrawiam

Dokładnie! I nie ma tu żadnego znaczenia jak leżą zestawy. Jak zwykle: trzeba tak kombinować żeby było OK. I uwierzcie, da się. Osobiście baaardzo rzadko łowiłem na 3 kije, gdyż zwyczajnie nie mam na to siły "psychicznej", ale kiedyś były 2 pody ( 6 wędek ) w "punkt"... ani karp, ani leszcz nie poplątał zestawów, a nie holowaliśmy z pontonu. Najlepiej odejść w bok z rybą. Jeśli pływa blisko brzegu, można zdjąć same szczytówki pozostałych wędek z sygnałków i włożyć do wody lub delikatnie położyć na ziemi...

[2013-06-04 20:58]

JKarp

CześćStosujesz Back Leady i po sprawie :-)Nie ma prawa nic się zaczepić, nie potrzeba nikogo kto zwija resztę wędek.http://www.foxint.pl/catalogues-products.php?catalogue=1&section=18&product=194
JK
[2013-06-04 21:08]

A to co pisze Janusz to już full wypas i do tego baaardzo skuteczny! [2013-06-04 21:11]

JKarp

Ma się ten wypas - szczególnie w nocy polecam używać.A tak naprawdę może być tańszy, zakładany na stałe :http://www.topfish.pl/product-pol-124-Jaxon-Ciezarki-Back-Lead-1oz-op-2szt-.html
JK [2013-06-04 21:21]

lynx

Cześć
Pozdrawiam

Powiedz to rybie aby szła nad wędkami a nie po dnie.
[2013-06-07 21:35]

oskarkarp

Cześć
Pozdrawiam

Powiedz to rybie aby szła nad wędkami a nie po dnie.
Cześć
Ja i mój wujek łowimy na łowisku prywatnym(łowisko wzory)  i tam można łowić na 3 wędki  i nie raz mieliśmy sytuacje że wujek poszedł do kolegów i było branie na jego wędkę  karp szedł w moje zestawy i nigdy nie były splątane jak? mam 2 metody jak idzie po dnie to przeprowadzam pod zestawami a jak da rade nad żyłkami to przeprowadzam rybę nad żyłkami.
Pozdrawiam

[2013-06-10 21:28]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia