Stojak karpiowy do oceny

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich. Mam prośbe do wszystkich. W poniższym linku zamieściłem stojak karpiowy. Sam je wykonuje i proszę o opinie i ewentualne sugestie co w nim poprawić. Jest to zdjęcie pierwszej mojej sztuki więc rozstaw nóg już poprawiłem i miejsce gdzie są wkręcane pokrętła przy buzzbarach wykonuje już estetyczniej. Co mogę poprawić lub inne jakieś sugestie. Czekam na propozycje. Wykonuje stojaki i inne podpórki na zamówienie według parametrów klienta.

http://allegro.pl/stojak-karpiowy-tripod-ocynk-i4981543603.html
pompips


Na pierwszy rzut oka nasuwa mi się jedna modyfikacja. Pokrętło służące do rozsuwania belek  poda dał bym od spodu. Mam podobny patent w swoim marketowym i kilka razy łowiąc na 3 wędki przy braniu do brzegu zaczepiła mi się tam żyłka. (2015/01/15 21:09)

ziober30


Witam,
moim skromnym zdaniem zmieniłbym: mniejsze pokrętła (te czarne), całkowita zmiana głowicy na jakąś ładniejszą i szybciej rozkładającą (można gotowe kupić), zdecydowanie rezygnacja z Y na rzecz gwintu. Uważam, że warto z Twoimi zdolnościami zrobić rod poda. a nie tri poda. Rod pody są o WIELE stabilniejsze!
Powodzenia. (2015/01/15 21:13)

szpak666


Dziękuję za propozycje jednak już podpowiem odnośnie tych uwag. Element z pokrętłem rozsuwania w poziomie można odwrócić do góry nogami i wtedy pokrętło będzie od spodu i nie przeszkadza przy żyłce. Teraz prawie wszystkie stojaki robię na samych gwintach ale jeśli klient chce robię Y, jeśli chodzi o stabilność to miałem w tym roku zasiadkę podczas której szukałem pontonu w lesie po wichurze a sprzęt za 1500zł na stojaku jak stał tak stał- 7 kg robi swoje. Może nie jestem wielkoludem ale 80kg stojak wytrzymuje :). Myślę że już szybciej się nie da go rozłożyć. Wiem że na zdjęciach tego nie widać ale element poziomy ma taką niby oś której się nie rozkręca całej tylko wystarczy 1 obrót żeby poluzować i zdejmuje się całą część poziomą więc to tylko jeden ruch. Mam w planach robić też rod pody jednak ten stojak jest tak stabilny że mnie to powstrzymuje. Robiliśmy testy z kolegą w jego sklepie wędkarskim z innymi stojakami do 450zł i uwierzcie mi że mój bił je na głowę. Najlepsze jest to że ten kolega sprzedaje markowe inne a łowi na moim :). Można dalej pisać uwagi i sugestie, podawać optymalne wymiary, długości itp a zrobię sprzęt który wszyscy oczekują :) (2015/01/16 08:29)

szpak666


Żadnych uwag? Czyżby stojak był już idealny? Wymyśliłem jeszcze zakładaną osobno lekką małą półeczkę na 3-4 pudełka kulek które akurat na danej zasiadce są najczęściej używane. Osobiście mam kulki haczykowe w dużej sportowej torbie i denerwuje mnie to że za każdym razem muszę podejść do namiotu i wyjmować kolejną kulkę. Półka rozwiązuje ten problem i kulki mamy przy kijach. Oczywiście zrobię ją tak by była transportowana razem ze stojakiem w pokrowcu a kto jej nie chce po prostu nie zakłada. (2015/01/29 08:52)

Bernard51


Żadnych uwag? Czyżby stojak był już idealny?

Jest fajny ale podaj jeszcze parametry bo wagę już wiemy. (2015/01/29 09:52)

szpak666


Wymiary: szerokość buzzbarów 40cm na 2 kije, 50cm na 3 kije i 65cm na 4 kije, odległość pomiędzy buzzbarami do 105-125cm, wysokość wędziska w poziomie min. 55cm od ziemi a max to nawet 100cm, regulacja góra- dół, wokół własnej osi oraz każda noga przedłużana o 45cm. Zdarza się że klienci zamawiają stojak według swoich wymiarów, ale te standardowe schodzą najczęściej. (2015/02/03 22:22)