Zaloguj się do konta

Stocznia rzeczna w Płocku-spór o łowisko

utworzono: 2009/02/11 10:54
jurek

Bój o wodę w Stoczni rzecznej w Radziwiu trwa już 2 lata PSR -- przegrała wszystkie sprawy w sądzie (nawet wyższej instancji) i cóż urzędnicy pozdejmowali tablice z napisem zakaz połowu ryb---------- i dalej nic się nie dzieje ; PANOWIE Z OKRĘGU NIE PRZEJMUJĄ SIĘ WĘDKARZAMI Z PŁOCKA I OKOLIC------- wolą zajmować się wędkarzami ze swojego miasta Włocławka.............OSTATNIO W WYKAZIE WÓD PRZYSŁALI że nadal jest zakaz połowu w stoczni--- czegoś tu nie kumam---w piśmie pisze ZAKAZ POŁOWU w STOCZNI RZECZNEJ---- pismo RZGW--- WIĘC PYTAM SIĘ CZY KTOŚ TO PISMO ROZDA WĘDKARZOM nie wprowadzając Nas wszystkich w błąd???????????????????????????????? [2009-02-11 10:54]

rysiek38

podobno jestem w miare inteligentny ale nic z tego niewiem - czyli zakaz zdjety a lowic niewolno??? troche dziwne [2009-02-11 11:04]

jedrzej53

I co z tym wędkowaniem w porcie -coś się wyjaśniło ? słonko świeci,wiosna tuż,tuż czas na wędkowanie a wiadomo wiosenne wędkowanie tylko na takich zbiornikach.Pozdrawiam. [2009-02-20 12:20]

adik21

Na jesieni dużo ludzi łowiło i na wiosne też napewno beda łowic:) od kad pamietam zawsze było tam duzo ryby.Moim zdaniem komuś zalezy aby odciać wedkarzy od tego miejsca żeby spokojnie sobie siaty stawiać i w razie aby cos "niechcacy"sie wylało pod czas malowania barek lub innych prac stoczni nie miał kto nagłaśniac ani zauwazać.Tak jak niby przyducha pare lat temu przez ktora wylowiono ponad 40 ton ryb a pewnie dwa razy tyle na dnie zostało.Do tej pory odczuwalny jest brak sandacza którego wtedy padło najwiecej powodujac nie odwracalne straty w jego populacji na naszym odcinku;/ [2009-02-20 14:07]

wobek82

Ja pierwsze wędkarskie kroki w Płocku stawiałem właśnie "na stoczni". Zawsze można tam było połowić i to nie tylko wiosną. Świetne wyniki miłem też latem dwa lata temu kiedy mało kto to miejsce odwiedzał. Bynajmniej wtedy mimo pięknej pogody nikogo niezastałem. [2009-02-20 16:53]

jurek

PSR--- mówi że jest zakaz , ale Oni nie mają środków prawnych żeby karać wędkarzy--- bo ponoć sprawa jest w sądzie i jeszcze długo pobędzie---- tak że można łowić , bo nawet urzędnicy na jesieni pościągali te 3 tablice ZAKAZU. [2009-02-20 21:43]

Spór trwa i końca nie widać.Wędkarze przez to omijają w większości to miejsce co powoduje że (szarpakowcy) czują się bezkarnie.W środę 11 podjechałem zobaczyć wodę i co w ogóle tam się dzieje.Na dzień dobry zobaczyłem grupę dzieci wiek może 12-14 lat oczywiście na szarpaka.Piękna rośnie nam młodzież (NARYBEK) strach pomyśleć co będzie dalej. W drugim miejscu dwóch starszych weteranów szarpało aż gwizdało ,mieli na tyle kultury że jak przechodziłem to momentalnie zwinęli kij i czekali jak odjadę. Podejrzewam gdyby było więcej wędkarzy to szarpaki by się tak nie czuli bezpiecznie a tak jest ZAKAZ A ZARAZEM GO NIEMA [2009-03-12 15:29]

zaderek

witam i jak koledzy jedziemy na stocznie czy jednak zakaz bo ja sam to bym polowil a i moze pseudo "spiningisci" z koticami do cumowania pontonow by troche odpuscili [2009-03-13 19:48]

adik21

byłem sie przejechać zobaczyc co tam ,to na spławik pare osób lapało płoteczki,ale i podejrzani "spiningisci "byli a w głab stoczni przy wypływie do wisły to juz jawnie na babajage jeden łapał a drugi z łodzi walił na podrywke [2009-03-13 21:48]

Tak wkurzające jest to że te (szarpaki) czują się bezkarnie korzystają że nic nie jest czarno na białym a tylko bałagan panuje. [2009-03-13 23:14]

m4riusz123

Panowie byłem w poniedziałek na stoczni na płotki ! Perfidność ludzi nie zna granic na początku myślałem ze szarpakowcy to ludzie bardziej z marginesu takie obszczymurki z pod sklepów, ale widzę ze nie i tym bardziej na żywca dziadki bez obrazy dla nikogo normalnego, odszykowani w kapelusiki w miarę ubrani i szarpią. nie ma tam kary dla nich ? [2009-03-18 11:11]

Płakać się chce na to co tam się widzi.W sezonie ci sami pseudo wędkarze będą narzekać że niema ryby i wszystko rybacy wyłapali, ale żaden z nich nie popatrzy na siebie.Tak jest jak sprawy w sądzie a nad wodą bezprawie. [2009-03-18 22:16]

bensy

czy to prawda ,ze na stoczni mozna łowic majac tylko "biala" karte bez oplat??? osobiscie mam oplacona ,ale takie mnie glosy doszly ,moze ktos bardziej jest zorientowany, to tak z ciekawosci pytam......... [2009-04-06 08:41]

Temat stoczni był poruszany na walnym zgromadzeniu .Oficjalnie jest tam zakaz połowu ,chociaż zakazy usunięto z tego co wiem sprawa ciągnie się w sądzie .Jest tam wolna amerykanka bo większość nie wie o co chodzi.Co do łowienia na białą kartę tak jak mówisz plotka.Wyczerpujące informacje na temat stoczni na pewno ma kolega JUREK pozdrawiam. [2009-04-06 08:55]