Zaloguj się do konta

Stawy należące do Agencji Rynku Rolnego

utworzono: 2013/01/18 07:34
jan91

witam. czy na stawach będących własnością agencji rynku rolnego obowiązują przepisy pzw?
[2013-01-18 07:34]

MASTINO

witam. czy na stawach będących własnością agencji rynku rolnego obowiązują przepisy pzw?



Nie. RAPR nie. Jedynie Ustawa o Rybactwie Śródlądowym i regulaminy wewnętrzne ANR. Jest to woda Skarbu Państwa i dopóty, dopóki nie zostanie wydzierżawiona PZW, jest wodą Skarbu Państwa należąca do ANR. Może ją wydzierżawić od nich osoba fizyczna, stowarzyszenie, gmina, organizacja itp. Jeśli ją wydzierżawi np. PZW, wtedy otrzyma on dotację unijną na zagospodarowanie. Czyli kontrole dokumentów wędkarskich na takich wodach może prowadzić PSR, Policja itp.   SSR już nie. 



[2013-01-18 09:22]

Zander51

"...Jeśli ją wydzierżawi np. PZW, wtedy otrzyma on dotację unijną na zagospodarowanie. Czyli kontrole dokumentów wędkarskich na takich wodach może prowadzić PSR, Policja itp.   SSR już nie."

Czegoś tu nie rozumiem...
[2013-01-18 12:02]

Diablo

"...Jeśli ją wydzierżawi np. PZW, wtedy otrzyma on dotację unijną na zagospodarowanie. Czyli kontrole dokumentów wędkarskich na takich wodach może prowadzić PSR, Policja itp.   SSR już nie."

Czegoś tu nie rozumiem...

Szczerze mówiąc ja też...
[2013-01-18 12:10]

jogi

Z tego co ja wiem to SSRyb ma prawo kontroli na wodach PZW oraz na powierzchniowych wodach Skarbu Państwa.Na tych ostatnich nie obowiązuje RAPR tylko Ustawa o Rybactwie Śródlądowym. Taką informację otrzymałem od PSR. Pozdrawiam. [2013-01-18 12:22]

Diablo

Z tego co ja wiem to SSRyb ma prawo kontroli na wodach PZW oraz na powierzchniowych wodach Skarbu Państwa.Na tych ostatnich nie obowiązuje RAPR tylko Ustawa o Rybactwie Śródlądowym. Taką informację otrzymałem od PSR. Pozdrawiam.


No wlasnie czyli SSR czy tak czy siak kontrolować może.
[2013-01-18 12:31]

Zander51

Czyli Ustawa o Ryb Śród działa obligatoryjnie bez prawa ingerencji Skarbu Państwa we własną wodę ??
[2013-01-18 12:37]

Zander51

Wody po kostki a już ustawa obowiązuje ?
[2013-01-18 12:38]

cierpliwy1

Bardzo trudna i daleka droga prowadząca do dotacji ze środków unijnych.Przeciętny kowalski nie zrzeszony LGR może pomarzyć o takich dopłatach. [2013-01-29 14:37]

MASTINO

"...Jeśli ją wydzierżawi np. PZW, wtedy otrzyma on dotację unijną na zagospodarowanie. Czyli kontrole dokumentów wędkarskich na takich wodach może prowadzić PSR, Policja itp.   SSR już nie."

Czegoś tu nie rozumiem...



Że diabeł czegoś nie rozumie, to się absolutnie nie dziwię, ale Ty? Napisałem za bardzo na skróty? Połącz teksty niebieskie do kupy. Czego tu nie rozumieć?

" Nie. RAPR nie. Jedynie Ustawa o Rybactwie Śródlądowym i regulaminy wewnętrzne ANR. Jest to woda Skarbu Państwa i dopóty, dopóki nie zostanie wydzierżawiona PZW, jest wodą Skarbu Państwa należąca do ANR. Może ją wydzierżawić od nich osoba fizyczna, stowarzyszenie, gmina, organizacja itp. Jeśli ją wydzierżawi np. PZW, wtedy otrzyma on dotację unijną na zagospodarowanie. Czyli kontrole dokumentów wędkarskich na takich wodach może prowadzić PSR, Policja itp. SSR już nie.  "


[2013-01-30 11:03]

MASTINO

Z tego co ja wiem to SSRyb ma prawo kontroli na wodach PZW oraz na powierzchniowych wodach Skarbu Państwa.Na tych ostatnich nie obowiązuje RAPR tylko Ustawa o Rybactwie Śródlądowym. Taką informację otrzymałem od PSR. Pozdrawiam.


No wlasnie czyli SSR czy tak czy siak kontrolować może.



Nie. Nie może. Nie może do ciebie też dotrzeć i nawet to. Więc powtórzę-SSR kontroluje TYLKO wody PZW. Są dwie możliwości kontroli SSR na innych wodach niż PZW, a mianowicie pod warunkiem umieszczenia klauzuli tego dotyczącej w regulaminie działania SSR w danym powiecie, lub podpisania konkretnych umów np. z Gminą dot. kontroli na ich wodzie. Jednak Gminy takich praktyk w przeważającej większości nie stosują ze względu na obowiązek pokrywania kosztów delegacji dla straży SSR. Tak więc SSR kontroluje TYLKO wody PZW. PSR- musi wszystkie.



[2013-01-30 12:27]

adler

Z tego co ja wiem to SSRyb ma prawo kontroli na wodach PZW oraz na powierzchniowych wodach Skarbu Państwa.Na tych ostatnich nie obowiązuje RAPR tylko Ustawa o Rybactwie Śródlądowym. Taką informację otrzymałem od PSR. Pozdrawiam.


No wlasnie czyli SSR czy tak czy siak kontrolować może.



Nie. Nie może. Nie może do ciebie też dotrzeć i nawet to.

Więc powtórzę-SSR kontroluje TYLKO wody PZW. Są dwie możliwości kontroli SSR na innych wodach niż PZW, a mianowicie pod warunkiem umieszczenia klauzuli tego dotyczącej w regulaminie działania SSR w danym powiecie, lub podpisania konkretnych umów np. z Gminą dot. kontroli na ich wodzie. Jednak Gminy takich praktyk w przeważającej większości nie stosują ze względu na obowiązek pokrywania kosztów delegacji dla straży SSR. Tak więc SSR kontroluje TYLKO wody PZW. PSR- musi wszystkie.


Tak , tylko starostwa, gminy mogą umieścić stosowną klauzulę w regulaminie działania i obowiązków SSR w danym powiecie, lub podpisaniu konkretnych umów do takich kontroli. 

Koledzy Maciek dobrze i prawidłowo wyjaśnił, przedstawił sprawę, więc nie ma co domniemywać, gdybać, prawo jest prawem i basta. 

Pozdrawiam . 





[2013-01-30 13:30]